سردار وحیدی

سردار وحیدی:

ایران جزو ۳کشور برتر دنیا از نظر «استقلال نظامی» است

خون شهدا زمینه ساز تمدن اسلامی است و این تمدن برآمده از یک معرفت عمیق در لایه های وجودی انسان است و شهادت یکی از آموزه های الهی است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از خبرگزاری دانشجو، سردار احمد وحیدی وزیر سابق دفاع در هفتمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با بیان اینکه در ایامی میزبان شهدا هستیم که متعلق است به حضرت زینب کبری (س) و یاد مدافعان حرم را در مجلس داریم اظهار داشت: همه اینها این را یادآوری می کند که مسیر بلند ما از مسیری است که شهدا گذر کرده اند و در این راه به شهادت رسیده اند.

 

وی با اشاره به اینکه این ایام متعلق است به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت زینب کبری (س) ابراز داشت: این ایام متعلق به زمان و مکان خاصی نیست و هرروز ما عاشورا است و همه زمین ها نیز کربلا می باشد و قیام و مبارزه ای که امام حسین (ع) انجام دادند تا کرانه ظهور ادامه خواهد یافت.

 

سردار وحیدی همچنین افزود: عاشورا تا ظهور ادامه دارد و همه عصرها و زمینه ها متعلق است به این نهضت بزرگ که این نهضت یک نهضت همه بعدی است؛ از این لحاظ که این نهضت در عمق وجود همه انسان ها نهادینه شده است و عمق وجود افراد هم به شهادت می رسد.

 

وی این نهضت را یک نهضت فرهنگی برشمرد و افزود: از آنجا که تمام فرهنگ و شعور و شناخت از اینجا نشات میگیرد می توان گفت که یک نهضت همه بعدی می باشد.

 

 وزیر سابق دفاع با بیان اینکه همانطور که در زیارت عاشورا آمده مبارزه تمام شدنی نیست و تا قیامت ادامه دارد اظهار کرد: چنین مبارزه گسترده و عمیقی که در همه تاریخ و جغرافیا و عمق وجود پایدار است فقط بر بال عاشورا شدنی است و شهدا نیز از این حیث به این نهضت بزرگ تعلق دارند.

 

وی با بیان سخنان رسول خدا در مورد شهدا افزود: برترین شهدا کسانی هستند که در صف اول جنگ مبارزه می کنند و شهید می شوند و لحظه ای از این صحنه قتال روی بر نمی گردانند تا به شهادت برسند و شهید همدانی و سایر شهدا نیز جزو صف اول مبارزه بودند و هرگز از این صحنه روی برنگرداندند تا در نهایت به فیض شهادت رسیدند.  

 

سردار وحیدی با اشاره به اینکه اگر رایت الهی بر بنده ای حاصل شود دیگر از او گرفته نمی شود ابراز داشت: اگر ما امروز می بینیم انقلاب اسلامی بر بال شهدا بر فضای دنیای ما پرواز می کند به دلیل این بزرگی است که شهدا آفریده اند و این پرچم همواره برافراشته خواهد بود.

 

وی خون شهدا را تمدن ساز دانسته و افزود: خون شهدا زمینه ساز تمدن اسلامی است و این تمدن برآمده از یک معرفت عمیق در لایه های وجودی انسان است و شهادت یکی از آموزه های الهی است در حالی که تمدن غرب بر پایه فناوری بنا شده است و این فناوری یعنی یک جسم جامد مرده که روح و احساس ندارد و به این دلیل است که امروز تاریکی بر دنیا سایه افکنده و غربی ها به تمدنی می بالند که مرده است و دارای مفهیم پست و فرومایه ای می باشد.

 

وزیر سابق دفاع با بیان اینکه اگر شهدا و مکتب آنان به عالم عرضه نمیشد آیا راه نجاتی برای بشر بود اظهار داشت: بعد از پایان جنگ جهانی اول، اسلام از همه معادلات جهانی خارج شد و استعمارگران کشورهای کوچک مسلمان تشکیل دادند که دائما در حال جنگ و نزاع بودند و به نظام استکبار جهانی متصل بودند.

 

وی همچنین خاطر نشان کرد: امروز گفتمان انقلاب اسلامی، اسلام را به معادلات بین الملل برگرداند و به برکت خون شهدا است که به این مرتبه رسیده و در معادلات جهانی جایگاه ویژه ای دارد و در تمام ابعاد و عرصه ها حرفی برای گفتن دارد و با مظاهر کفر و شرک مبارزه می کند.

 

سردار وحیدی اسلام و انقلاب اسلامی را تنها کشوری برشمرد که در برابر تکفیری ها ایستاده است و افزود: اگر اقدامات جمهوری اسلامی نبود وضع کشورهای مسلمان همسایه بسیار اسفناک بود و مردم دیدند که چهار سال همه دنیا آمدند تا سوریه را دچار فروپاشی کنند اما جمهوری اسلامی یک تنه و با قدرت ایستاد و از حرم اهل بیت (ع) دفاع نمود.

 

وی با اشاره به اینکه امروز همه دنیا فهمیده اند که نمی توانند در برابر جمهوری اسلامی بایستند ابراز داشت: بار دیگر کشور های مزدور بسیج شدند تا دولت تازه تاسیس عراق را شکست دهند و این نیز در حالی که مشغول حمایت از سوریه بود، وارد عراق شد و به کمک دولت و مردم عراق رفت و جریان تروریستی را به عقب راند.

 

 وزیر سابق دفاع با بیان اینکه اگر گفتمان انقلاب اسلامی نبود معلوم نبود که چه بلایی تروریست ها و تکفیری ها بر سر عراق می آوردند گفت: قدرت گفتمان انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی امروز به جایی رسیده است که سوریه و عراق و یمن را حفظ نموده است و یمنی که به گفته عربستان قصد داشتند آن را ۶۰ روزه  بگیرند با گذشت هفت ماه از شوع مبارزات کاری از پیش نبرده اند.

 

وی با اشاره به قدرت ایران درزمینه فناوری هسته ای اظهارداشت: در آن روزهای ابتدایی ساخت نیروگاه بوشهر، ایران با مخالفت ها سنگ اندازی های زیادی روبه رو شد ولی در نهایت قدرت فنی خود را نشان داد و امروز غرب در برابر آن سر فرود آورده و مجبور به تسلیم شده است.

 

سردار وحیدی ایران را صاحب قویترین و پیشرفته ترین تسلیحات نظامی دانسته و افزود: ایران جزو سه کشور برتر دنیا است که بدون نیاز به کشور های دیگر در عرصه نظامی و دفاعی می تواند از خود دفاع کند و همانطور هم که چند روز گذشته مشاهده شد ایران از یک موشک جدید خود رو نمایی کرد.

 

وی تحریم ها و فشارهای اقتصادی علیه ایران را بی تاثیر دانسته و اظهار داشت: در حوزه اقتصاد آنان نتوانستند با این تحریم ها کاری به پیش ببرند و در نهایت نیز به این موضوع اعتراف کردند و اگر ما در حوزه مسائل اقتصادی به فرموده های رهبری توجه بیشتری کرده و اقتصاد مقاومتی را اجرا می کردیم، امروز بسیار جلوتر از وضعیت فعلی بودیم.

 

وزیر سابق دفاع با بیان اینکه انقلاب اسلامی معادلات جهان را در الگوی قدرت برهم زده و به عنوان یک الگوی منحصر به فرد شناخته می شود ابراز داشت: قدرت جمهوری اسلامی بر پیکر تروریست ها و دشمنان اسلام لرزه انداخته و توطئه هایی که از سوی غرب شکل می گیرد بی تاثیر بوده و گاهی اوقات نتیجه عکس می دهد.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه مکتب امام حسین (ع) به یک رهبر حسینی و سربازان پیرو مکتب حسینی نیاز دارد خاطرنشان کرد: این ایام، ایام بصیرت و دشمن شناسی و رشادت و آگاهی است و باید از این ایام درس عاشورایی گرفت و خود را برای سربازی در این مکتب آماده کرد و همچنان این راه را ادامه داد.  

 

انتهای پیام/ن

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.