جزایر سه گانه

دهقانی فیروزآبادی:

ایران مالک اثبات شده جزایز سه گانه است

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مالکیت و حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه براساس اسناد تاریخی قانونی و شرعی است و ادعاهای امارات در این راستا بی اساس است.

 

به گزارش راه مبین به نقل از میزان، کمال دهقانی فیروز آبادی، نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره لزوم برخورد از مجاری قانونی با کشور امارات راجب ادعای مالکیت این کشور بر جزایر سه گانه اظهار کرد: این گونه اظهار نظر مقامات و دولتمردان اماراتی هیچگونه اساسی ندارد و از پایه غلط است.

وی افزود: تملک ایران بر جزایر سه گانه موضوعی روشن و بدیهی است از این رو طرح دعاوی از سوی ایران در مراجع قانونی نسبت به این موضوع لازم و ضروری نبوده است و ما راجع مالکیت خودمان پیرامون جزایر سه گانه با هیچ کشوری وارد بحث و گفت و گو نخواهیم شد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: ایران مالک جزایر سه گانه است و این مالکیت و حاکمیت ما براساس اسناد تاریخی قانونی و شرعی است و هر کشوری ادعای مالکیت بر این جزایر سه گانه را مطرح کند از نظر ما بی اساس است.

فیروز آبادی تاکید کرد: امارات همیشه چه در زمان جنگ تحمیلی علیه ایران و چه در شرایط فعلی ادعاهایی را پیرامون جزایر سه گانه مطرح می کرد که این موضوع امروز با حمایت کشورهای غربی به خصوص آمریکا ادامه دار شده است اما از نظر ما اهمیتی ندارد.

وی تاکید کرد: ادعاهای امارات بر مالکیت جزایر سه گانه وجه حقوقی ندارد و تنها بر پایه مواضع سیاسی این کشور و به تحریک کشورهای بیرون از جمله آمریکا صورت می گیرد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: بدون شک ما می توانیم از طریق وزارت خارجه کشورمان مراتب اعتراض خودمان را نسبت به این موضوع اعلام داریم که البته این امر با توجه قطعیت حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه ضرورتی ندارد.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.