اس400

نوریان:

ایران هنوز تصمیمی برای خرید سامانه اس۴۰۰ اتخاذ نکرده است

رئیس کمیته دفاعی مجلس درباره اینکه آیا ایران سامانه موشکی s400 خریداری کرده است گفت: درباره این موضوع هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است.

 

به گزارش راه مبین به نقل از میزان، اردشیر نوریان رئیس کمیته دفاعی مجلس درباره اظهارات برخی از مقامات کشورهای غربی از جمله آمریکا پیرامون توان موشکی کشورمان اظهار کرد: این موضوع توسط مقامات کشورمان به صورت رسمی پاسخ داده شد و باید بگویم موضع ما در این باره لایتغییر است.

وی افزود: ما در مورد توان موشکی مان با هیچ کشوری مذاکره نمی کنیم و معتقدیم بهترین کار در شرایط فعلی حفظ اقتدار دفاعی و امنیتی کشور است و ما باید در جهت تقویت ظرفیت های دفاعی و هوایی خود که مصداق آن توان موشکی است وارد عمل شویم.

رئیس کمیته دفاعی مجلس تاکید کرد: در مورد امنیت،‌ دفاع و تمامیت ارضی و سرزمینی هیچ کشوری حاضر به مذاکره نیست و ما هم از این قاعده مستثنا نیستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: ایران باید در شرایط فعلی ضمن رعایت هوشیاری و سنجش شرایط منطقه در جهت حفظ توانمندی و اقتدار امنیتی خود وارد عمل شود.

نوریان درباره خرید تجهیزات نظامی از طرف کشورمان از روسیه گفت: مراودات تسلیحاتی نظامی ما با روسیه طبق گذشته ادامه دارد و ما اقدامات لازم را در این راستا انجام می دهیم.

وی درباره اینکه آیا ایران سامانه موشکی s400 خریداری کرده است گفت: درباره این موضوع هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.