یو اس تودی:

ایران پایبندی خود به برجام را نشان داده است

پایگاه «یواس‌تودی» در گزارشی نوشت: با وجود هشدار جمهوریخواهان کنگره به اوباما که از تضعیف رژیم تحریم ها علیه ایران خودداری کند، کاخ سفید تلاش می کند تا پیش از روی‌کارآمدن دونالد ترامپ اقدامات لازم را برای تقویت برجام انجام دهد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از بولتن، «یواس‌تودی» در گزارشی نوشته است که با وجود هشدار جمهوریخواهان کنگره به اوباما که از تضعیف رژیم تحریم ها علیه ایران خودداری کند، کاخ سفید تلاش می کند تا پیش از روی‌کارآمدن دونالد ترامپ اقدامات لازم را برای تقویت برجام انجام دهد.

«یواس‌تودی» ضمن اشاره به ادعای اخیرمقامات کاخ سفید مبنی بر پایبندی دولت اوباما به اجرای مفاد برجام وتلاش برای تقویت آن می نویسد: ایران نیز برای نشان دادن حسن‌نیت و تعهد خود به اجرای برجام روز سه شنبه اخیر اعلام کرد که در راستای تعهد به اجرای برجام نزدیک به ۱۱ تُن آب سنگین خود را برای فروش به کشور عمان منتقل کرده است.

گزارش «یواس‌تودی» در ادامه می افزاید که منتقدان توافق هسته ای در آمریکا با اشاره به انتقال آب سنگین مازاد ایران به عمان آن را نشانی از عدم پایبندی ایران به مفاد توافق هسته ای می دانند و دولت اوباما را مورد انتقاد قرار می دهند که با وجود همه کاستی‌های برجام اوباما تلاش می کند که این توافق را حفظ کند.

این پاگاه در بخش دیگری می افزاید: انتقاد جمهوریخواهان به دولت اوباما در حالی است که علی رغم اینکه دولت ایران به تمام تعهدات خود در توافق هسته ای عمل کرده اما دولت آمریکا تاکنون به بخش زیادی از تعهدات خود که همانا رفع کامل تحریمهای اقتصادی باشد عمل نکرده است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.