مسعود اطیابی

اطیابی:

«بادیگارد» اعتقاد حاتمی کیا به نظام اسلامی است

مسعود اطیابی گفت: «بادیگارد» ابراهیم حاتمی کیا اعتقادات شخصی فیلمساز است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم، مسعود اطیابی کارگردان «خاک و مرجان» گفت: فیلم «بادیگارد» از طرفی با ایجاد فضای افکت و صداگذاری و موسیقی زیبا و خوبی که داشته توانسته هیجان را به سینمای ایران برگرداند و از طرف دیگر به لحاظ تحلیلی قابل توجه بوده و براساس دیالوگ ها بسیار دقیق کار شده بود که یکی از بهترین فیلم های سینمای ایران محسوب می شود.

وی افزود: نظام ما شامل دوران انقلاب اسلامی و پس از آن دفاع مقدس و الان در دوران مقاومت از نوع ملی در مقابل وقایع پیش روی ما که در حال ایجاد کردن است قرار دارد که بحث اعتقاد به دفاع، مبارزه و مقاومت بحث بسیار مهمی است و اینکه شما در چه حوزه ای فعالیت می کنید موضوعی که در این فیلم به آن اشاره شده است.

اطیابی با بیان اینکه زمانی وجود دارد که افراد وظایفی را برعهده می گیرند و  یا وظایفی را بر عهده آنها می گذارند، اضافه کرد: اگر این انجام وظیفه براساس وظیفه و نه مکانیکی صورت بگیرد قابل تفکیک است و این امر در «بادریگارد» حاتمی کیا به خوبی مشاده می شود.

کارگردان «خاک و رجان» تصریح کرد: بحث اعتقاد در نظام جمهوری اسلامی بحث مهمی است و این صرفا بر حفاظت از شخصیت ها و یا اموال عمومی و نیز خواستگاه های مردم کشور ما نبوده و باید به کاری انجام می دهند اعتقاد داشته باشد.

اطیابی گفت: در «بادیگارد» شخصیت اصلی جایی قرار دارد که عکس مقام معظم رهبری را نشان می دهد که این اعتقاد فیلمساز است که در قالب فیلم خود بحث اعتقادی خود را می زند. در کمترین فیلمی می بینیم که عکس مقام معظم رهبری نشان داده شده است  و حاتمی کیا در پلانی نشان داده که به نظام و کاری که انجام می دهد اعتقاد دارد و حمایت از نظامش براساس اعتقادات شخصی است و شخصیت «بادیگارد» نیز فرد معتقدی بوده که براساس اعتقاد تصمیم می گیرد.

وی افزود: در شروع فیلم که محافظ خود را به نوعی در محافظت از شخصیت سیاسی در جایگاهی قرار می دهد که شخصیت محافظت شده سپر محافظ قرار می گیرد در اینجا نیز می خواهد به اعتقاد  بادیگارد اشار ه کند که زنده ماندن خود را چقدر برای نظام لازم می داند و در جای دیگر در محافظت از شخصیت دانشمند هسته ای که امانت پدر شهید است آنجا هم براساس اعتقاد تصمیم می گیرد و جان خود را فدا می کند. جایی که نمی خواهد محافظ شخصیت ها باشد اینها همان حرف های حاتمی کیا است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.