بازار لوازم خانگی تهران در انحصار کالای قاچاق بانه ای

درحالیکه مبارزه باکالای قاچاق کالا از جمله لوازم خانگی مدتی است درسطح خرده فروشی های تهران به صورت جدی دنبال می شود اما همچنان شهرمرزی بانه که به فروش لوازم خانگی ارزان قاچاق معروف است به کار خود ادامه می دهد .

 

به گزارش راه مبین به نقل از جام جم، سایت های اینترنتی فروش لوازم خانگی بانه همچنان مانند گذشته فروش و تحویل لوازم خانگی در هر منطقه از تهران را تبلیغ می کنند و حتی برخورد های اخیر نیز مانع ازآن نشده است که فعالیت این فروشگاهها از رونق بیفتد .

تماس خبرنگار ما با فروشگاههای بانه نشان می دهد که مغازه داران به راحتی در مورد قیمت محصولات مختلف و هزینه حمل آن به تهران اطلاع رسانی می کنند و وقتی از فروشندگان پرسیده می شود با توجه به برخوردهایی که با کالای قاچاق در سطح خرده فروشی ها ی تهران آغاز شده آیا انتقال کالا به تهران با مشکل مواجه نمی شود می گویند :ما کالا را ضمانت شده به دست شما می رسانیم فقط شما بخشی ازمبلغ را به صورت پیش پرداخت برای ما واریز می کنید و باقی پول را پس از تحویل گرفتن کالا و با هزینه حمل به صورت نقد به راننده پرداخت می کنید .

به گفته یکی از فروشندگان ،قیمت لوازم خانگی همچون یخچال و ماشین لباسشویی نسبت به قیمت آن در تهران حدود یک میلیون تا یک میلیون ۶۰۰ هزار تومان بستگی به نوع مدلی که انتخاب می شود ارزانتر است .وی همچنین درمورد گارانتی آن نیز می گوید اگر تمایل داشته باشید با پرداخت ۸۰ میلیون تومان گارانتی اصلی برایتان صادر می شود و تادو سال کالا گارانتی خواهدشد .

یکی دیگر از فعالان بازار بانه نیز بابیان اینکه در این منطقه پر از وفور کالاست به خبرنگار جام جم آنلاین می گوید:با فروش لوازم خانگی در این منطقه برخوردی نمی شود همه فروشگاهها و مغازه ها به فعالیت خود ادامه می دهند . به گفته وی لوازم خانگی از چین یا دبی وارد عراق می شود و از آنجا به بانه انتقال می یابد واگر ازین منطقه خرید کنید نسبت به تهران قیمت ها بسیار ارزانتر است . وی تاکید می کند که اگر خرید خود را از بانه انجام دهید برای انتقال آن به شهر زندگی خوددر مسیر مشکلی نخواهید داشت چون کالاها ضمانتی فروخته می شود و مشکلی ندارد .

محمد طحانپور رییس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی در باره فروش لوازم خانگی در بانه و انتقال آن به شهرهای دیگر به جام جم آنلاین می گوید : متاسفانه کالاهها از طریق کانالهای مجازی و شبکه ها اینترنتی فروخته می شود و به نظر می رسد در این فضا هنوز برخورد جدی برای جلوگیری از فروش کالای قاچاق وجود ندارد. به گفته طحانپور کالای قاچاق ،‌قاچاق است چه در بانه به فروش برسد چه در جاهای دیگر ، متاسفانه فروشندگان کالا در بانه به راحتی از طریق این کانالهای مجازی اقدام به فروش کالا می کنند و برخورد جدی نیز با آنها صورت نمی گیرد.

وی می افزاید : مردم باید دقت داشته باشند کالایی را که از بانه خریداری می کنند قاچاق است و ضمانت هایی که برای این کالاها صادر می شود متفرقه بوده و کالا کیفیت لازم را ندارد . در بسیاری از موارد وقتی مردم دررابطه با کیفیت این نوع کالا ها دچار مشکل می شوند به شماره هایی که به آنها اعلام شده است تماس می گیرنداما کسی پاسخگو نیست و خدمات پس از فروش به این کالاها داده نمی شود .

محسن بیگلری نماینده مردم بانه نیز به خبرنگار جام جم آنلاین درپاسخ به این پرسش که موضوع منطقه آزاد شدن بانه به کجا رسید و آیا فروش لوزم خانگی قاچاق دراین منطقه مجاز است می گوید: بانه هنوز منطقه آزاد نشده اما موضوع آن در دستور کاراست .

وی می افزاید : مردم این منطقه برای امرار معاش خود از بازارچه های مرزی اقدام به واردات کالا می کنند و کالاها ازمعابر کول بری به این منطقه می آید. به نظرم نباید با این نوع فعالیت مردم در این منطقه برخورد شود چون این راهی است که مردم بانه از طریق آن گذران زندگی می کنند و همانطور که مقام معظم رهبر ی فرمودند در برخورد با قاچاق نباید با کول بری مبارزه شود و باید با دانه درشت ها مقابله شود . به هر حال بانه یک بازار مرزی است که ایجاد شده و وقتی کالا وارد کشور شد نباید با آن برخورد شود .

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.