بازار نوظهور و ۵۰۰ میلیارد دلاری «پوشش موقر» زنان؛ سهم ایران چقدر است؟

بازار لباس های باوقار در بین زنان جهان که در سال های آینده به ۵۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید از دید مسئولان فرهنگ و صنعت کشور مغفول مانده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم، گسترش پوشش باوقار(Modest Fashion) در بین زنان غربی در سال های اخیر شدت یافته، بازار بزرگی را ایجاد کرده و باعث ورود تولیدکنندگان زیادی به این بازار شده است.

آنجلا گونزالس در پایگاه اینترنتی انگلیسی فشن یونایتد(fashionunited) نوشت که بازار پوشش باوقار در بین زنان مسلمان از ۲۳۰ میلیارد دلار فعلی تا سال ۲۰۱۹ به ۳۲۷ میلیارد دلار خواهد رسید و با همین سرعت گسترش پیدا می کند.

خبرگزاری آمریکایی ای بی سی(ABC) هم با اشاره به صنعت رو به گسترش پوشش باوقار در جهان برآورد جالبی از این بازار جهانی رو به گسترش منتشر کرد که نشان می دهد این بازار نوظهور منحصر به زنان مسلمان نیست و زنان غیرمسلمان هم به استفاده از پوشش باوقار روی آورده اند.

این خبرگزاری پیش بینی می کند که بازار جهانی پوشش باوقار که در حال پس زدن پوشش هایی که با فلپرهای سینما در جوامع غربی رایج شد؛ است، در سال ۲۰۱۹ از ۴۵۰ میلیارد دلار بیشتر شود. این نوع پوشش برخلاف پوشش هایی که در دهه های گذشته غالب شده بود تمام بدن را پوشانده و برهنگی را نمایش نمی دهد.

نشریه معروف فروبس که هر ساله فهرست ثروتمندترین افراد جهان را منتشر می کند در مقاله ای با عنوان «آیا پوشش باوقار بزرگترین کسب و کار آینده جهان است؟» به بررسی این صنعت مد و تولید جدید پرداخت و نوشت که این صنعت جدید شبکه های رسانه ای و طراحان و تولیدکنندگان را درگیر کرده است. انگلیس در سال ۲۰۱۷ نخستین هفته پوشش باوقار(Modest Fashion) را برگزار کرد. ۴۰ تولیدکننده در این نمایشگاه هفتگی شرکت کرده و مدل های حجاب خود را به نمایش گذاشتند.

مقایسه تصاویر مقام های سیاسی زن غربی در سال های اخیر با ۱۵ سال پیش و دورتر؛ به خوبی اقبال به پوشش بیشتر به جای لباس های نیمه برهنه را نشان می دهد و طبیعتا برندهای معروف تولیدکننده لباس نمی توانند از این بازار بکر و نو چشم پوشی کنند. برآوردها نشان می دهد که این بازار در سال های نزدیک از ۵۰۰ میلیارد دلار خواهد گذشت.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.