حسن عباسی

حسن عباسی در دانشگاه زنجان:

بانکداری اسلامی شبیه یک جوک است/ جدایی دین از اقتصاد در حال رخ دادن است

رئیس اندیشکده یقین گفت: ربا اعلام جنگ با خدا و رسول است؛ چرا که با این کار کل جهان را خراب می‌کنیم و در واقع کسی که بگوید بانکداری اسلامی؛ این سخن شبیه یک جوک است؛ یعنی نه بانک را شناخته و نه اسلام را.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از خبرگزاری دانشجو- حسن عباسی، رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز در اختتامیه سومین جشنواره افسران جنگ نرم، که شب گذشته در دانشگاه زنجان برگزار شد، بیان داشت: قدرت، دیگر امروز در قدرت سخت، محدود نمی شود و سرمایه قدرت نرم هر کشوری امروز بیش تر از قدرت سخت مورد توجه قرار دارد .

 

وی با اشاره به اینکه در قدرت نرم، قلب ها و ذهن ها تسخیر می شود، افزود: در این قدرت، ذهن ها را با شک و یقین و قلب ها را نیز با حب و بغض تسخیر می کنند.

 

رئیس اندیشکده یقین با بیان این‌که، یکی از کلیدی ترین ابعاد قدرت نرم، ساختار ابعاد اقتصادی است، تصریح کرد: از هشت سال بیش رکود اقتصادی در آمریکا آغاز شده است و عملا اگر ما سال آینده را در رکود اقتصادی باشیم، ۱۰ سال در رکود اقتصادی پیش رفته ایم.

 

عباسی ادامه داد: در دانشگاه های ما بیشتر در حال القای این قضیه هستند که این مشکلات به علت تحریم هاست؛ در حالی که ما در جهان وارد نهمین سال این رکود شده ایم و امروزه بدهی اقتصاد جهان از مرز ۵۸ تریلیون دلار گذشته است .

 

وی با اشاره به اینکه تمدن غرب حدود ۲۰۰ انقلاب تا بحال انجام داده است، گفت: همه این انقلاب ها زمینه یک تمدن به نام غرب شده است و ما هم تنها با انقلاب ۵۷ نمی توانیم به تمدن نوین برسیم و ما ۱۹۹ تا انقلاب دیگر نیاز داریم تا بگوییم به تمدن نوین اسلامی رسیده ایم.

 

این تحلیلگر مسائل استراتژیک تصریح کرد: امروز هیچ کشوری روی زمین نیست که پول بدون پشتوانه چاپ نکند و در واقع خلق پول، خلق ثروت نیست و خلق بدهی است و با چاپ پول در حال چاپ بدهی هستیم و امروز همه در حال چاپ پول بدون پشتوانه هستند .

 

عباسی افزود: هر یک ریالی که اسکناس چاپ شود، باید این مقدار طلا در ذخایر بانک مرکزی بوده باشد و حال اگر ما به ازای نقدینگی طلا داشته باشیم، در واقع باید میلیاردها تن طلا داشته باشیم و درحالی که این طور نیست و  امروزه دولت آمریکا در چاپ اسکناس نقشی ندارند و تنها یک تعداد یهودی در حال انجام این کار هستند و در آمریکا کانتینر کانتینر دلار چاپ و وارد بازار می کنند، بدون اینکه پشتوانه مالی داشته باشند.

 

وی ادامه داد: آمریکا تورمش چهارصد درصد است و آن را صادر می کند و در واقع وقتی کشوری مبنای پول خود را دلار بگذارد، چند درصد از تورم را جذب می کند و اگر صد کشور این تورم را جذب کنند، تورم آمریکا تک رقمی می شود و آمریکا در حال چاپ پول بدون پشتوانه است و بقیه هم درحال بازی هستند .

 

این کارشناس مسائل استراتژیک با بیان این‌که ما باید مردم را توجیه کنیم که اقتصاد جهان در حال فروپاشی است، افزود: فضایی در بین مسئولان کشور است که می‌گویند که مشکلات اقتصادمان به علت تحریم است و به نظر می رسد سال بعد در ۱۷ اسفند ماه با چنین وضعی شاهد خواهیم بود که وضع اقتصاد ما به شدت بدتر خواهد شد.

 

عباسی خاطرنشان کرد: ما ۲۷ برابر استاندارد جهانی بانک داریم و زیباترین ساختمان ها نیز در اختیار بانک هاست. امام خمینی (ره) صراحتا می گوید «اگر چنانچه ربا در کشوری مثل ما خدای ناخواسته در بانکش، در تجارتش و در بین مردمش وجود داشته باشد، نمی توانیم بگوییم که جمهوری ما، جمهوری اسلامی است»؛ اگر سفره مردم آلوده شود، ناهنجاری های اجتماعی به وجود می آید .

 

وی ادامه داد:‌ امام خمینی (ره) با حکم حکومتی خود فرمودند، پول نباید کار کند و انسان باید کار کند. حالا به من بگویید کدام موسسه مالی است که پولش کار نمی‌کند؟ سیستم اقتصادی ما در حال حاضر ما هیچ تفاوتی با سیستم سرمایه داری ندارد؛ ربا، اعلام جنگ با خدا و رسول خداست؛ چون که با این کار کل جهان را خراب می کنیم و در واقع کسی که بگوید بانکداری اسلامی؛ این سخن شبیه یک جوک است؛ یعنی نه بانک را شناخته و نه اسلام را.

 

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به اینکه شورای فقهی بورس تشریفاتی است و ثانیا در یک سال و نیم گذشته تشکیل نشده است، ادامه داد: بانک اساسش ربا و بورس هم بر اساس قمار است .

 

عباسی تصریح کرد: تز جدایی دین از اقتصاد بصورت زیرکانه در ایران ایجاد شده است و مسئولان و دانشگاهیان با مطرح کردن تز جدایی دین از سیاست به دنبال منحرف کردن ذهن ما بوده اند .

 

وی با اشاره به این نکته که اقتصاد ما هیچ قسمتش دینی نیست و روح اسلام نیز در این اقتصاد وجود ندارد، گفت: ما بعد از ۳۷ سال پس از انقلاب پدیده جدایی دین از اقتصاد را داریم و سیستم بانکی ما دچار بحران است و مسئولان نمی خواهند این را باور کنند و اقتصاد دنیا از هم پاشیده و همان لیبرالیسم که اقتصاد دنیا را پاشیده در حال پاشیدن اقتصاد ایران است و در کل قوا و نهادها و بخصوص در دانشگاه سکوت کرده اند تا اقتصاد لیبرالی نهادینه شود و در واقع ذهن ها را به سمت جدایی دین از سیاست برده اند؛ در حالی که جدایی دین از اقتصاد در حال رخ دادن است .


انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.