دبیر بانک خصوصی

دبیر کل کانون بانک های خصوصی:

بانک‌ها تصمیمی به تغییر نرخ سود ندارند

دبیر کل کانون بانک های خصوصی با تأکید براینکه بانک ها اینبار تصمیمی به تغییر نرخ سود ندارند، گفت: دفعات قبل هم بانک ها به درخواست بانک مرکزی نظرات‌شان را اعلام می کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم،محمدرضا جمشیدی درباره برنامه بانک ها برای تغییر نرخ سود بانکی اظهار داشت: اصلاً بانک ها به دنبال آن نیستند که برای تغییر نرخ سود جلسه ای داشته باشه باشند.

وی با بیان اینکه هرگونه تصمیم برای تغییر نرخ سود بانکی با شورای پول و اعتبار است، افزود: قصد بانک ها در حال حاضر عدم تغییر و مداخله در نرخ سود بانکی است.

دبیر کل کانون بانک های خصوصی همچنین در پاسخ به این سوال که بنابراین اینبار برخلاف تجربه یکی دو سال گذشته بانک ها خودشان پیش قدم در تغییر نرخ سود نخواهند شد؟ گفت: دفعات قبل هم بانک ها به درخواست بانک مرکزی نظرات خود را اعلام می کردند که البته از بین تمام نظرات فقط نرخ سود ۱۵ درصدی مورد توجه قرار گرفت.

وی تأکید کرد: بعد از آنکه بانک مرکزی به سایر نظرات بانک ها در حوزه سود بانکی توجهی نکرد، بانک ها دیگر به این حوزه ورود نکردند.

به گزارش تسنیم، طی هفته های اخیر بازار گمانه زنی ها درباره سود بانکی داغ شده که ریشه آن بر می گردد به اظهارات مردان ارشد کابینه یازدهم مبنی براینکه نرخ سود باید کاهش یابد. ولی هنوز این حرف ها به عمل تبدیل نشده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.