گذرنامه

با ارزش ترین گذرنامه های دنیا

مؤسسه «هنلی اند پارتنرز» فهرست باارزش‌ترین گذرنامه‌های جهان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از فوربز، مؤسسه بین المللی «هنلی اند پارتنرز» روز گذشته باارزش‌ترین گذرنامه‌های جهان برای سال ۲۰۱۸ را معرفی کرد. اما در فهرست باارزش ترین پاسپورت های امسال، ژاپن توانست جایگاه سنگاپور را بگیرد و رتبه اول این فهرست را از آن خود کند.

در واقع زمانی که میانمار هفته گذشته دربهای این کشور را به روی شهروندان ژاپنی باز کرد، ژاپن در رتبه نخست این فهرست قرار گرفت. در حال حاضر شهروندان ژاپنی با استفاده از گذرنامه خود می توانند بدون دریافت روادید به ۱۹۰ کشور در سراسر جهان سفر کنند. در کل ۲۱۸ کشور در سراسر جهان وجود دارد که سفر به آنها به دریافت روادید نیاز دارد.

در این فهرست، سنگاپور به رتبه دوم سقوط کرده است. امارات متحده عربی از جایگاه ۶۲ در سال ۲۰۰۶ به جایگاه ۲۱ در سال جاری میلادی صعود کرده است. جایگاه چین هم از اول سال ۲۰۱۷ تاکنون ۱۴ پله صعود کرده است.

اما در این فهرست از ارزش پاسپورت برخی کشورها در گذر زمان کاسته شده است. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۵، پاسپورت انگلیس و آمریکا باارزش ترین پاسپورت در کل جهان محسوب می شد؛ اما امروز این دو کشور به طور مشترک در جایگاه پنجم قرار گرفته اند.

در زیر فهرستی از گذرنامه هایی که رتبه های اول تا دهم را از آن خود کرده اند، منتشر شده است:


۱٫ژاپن (۱۹۰ کشور)
۲٫سنگاپور (۱۸۹ کشور)
۳٫فرانسه، آلمان، کره جنوبی (۱۸۸ کشور)
۴٫دانمارک، فنلاند، ایتالیا، اسپانیا، سوئد (۱۸۷ کشور)
۵٫اتریش، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، پرتغال، انگلیس، آمریکا (۱۸۶ کشور)
۶٫بلژیک، کانادا، ایرلند، سوئیس (۱۸۵ کشور)
۷٫استرالیا، یونان، مالت (۱۸۳ کشور)
۸٫جمهوری چک، نیوزیلند (۱۸۲ کشور)
۹٫ایسلند (۱۸۱ کشور)
۱۰٫مجارستان، مالزی، اسلوونی (۱۸۰ کشور)

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code