سید احمد خاتمی

عضو مجلس خبرگان رهبری:

با عافیت طلبی دین اداره نخواهد شد/ در مسیر الهی “منم منم‌ها” وجود ندارد

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: با عافیت طلبی دین اداره نخواهد شد و این را رهبری در روز گذشته عنوان کردند که سازش با دشمنان هزینه دارد و باید مراقب بود که این موضوع رخ ندهد و از سازش با ابر قدرتها هیچ چیزی گیر سازشگران نیامده است و اگر کشوری عزتمند شد به خاطر مقاومت ها بوده است و الا استکبار هر بلایی که بگویی سر سازشگران خواهد آورد و این را باید گفت رهبران نور سازش نکرده و عزت ملت ها را می‌خواهند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری با حضور در مراسم جشن ولایت و رهبری که در مسجد امام علی (ع) شهر اندیشه برگزار شد ضمن گرامیداشت رحلت حضرت امام خمینی(ره) و آغاز ولایت مقام معظم رهبری گفت: برگزاری سالگرد انتخاب حضرت آیت الله خامنه‌ای با توجه به جایگاه والای ولایت و رهبری بسیار ارزنده است و برگزار کنندگان این مراسم کاری ارزنده را انجام دادند.

وی افزود:  جریانات مختلفی در طول تاریخ وجود داشته و دارند که ملت‌ها را به سوی ذلت و سختی سوق داده و قرآن آنان را مستکبر می‌نامد که از فرعون به عنوان یکی از مستکبرین یاد کرده و اینگونه افراد جهنمی مردم را به گمراهی می‌کشند و امروزه نیز اسکتبار جهانی با همین روش ظالمانه قدرت‌نمایی می‌کند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکا با همراهی کشورهای مرتجع عربی و سعودیهای جنایتکار بیش از ۳۲ هزار نفر را قتل عام کرده و امروز می‌توان گفت که این مستکبرین و حامیانشان صاف کنندگان جاده جهنم‌اند.

امام جمعه موقت تهران بیان داشت: جریان دیگری که قرآن همواره از آنان به عنوان رهبران نور نام برده و آیاتی از سوره‌های انبیاء و سجده در شرح آنان آمده، هموارکنندگان جاده بهشت بوده و دارای ویژگیهای متمایزی هستند که خدا باوری و دوری از غفلت از یاد خداوند اعتقاد آنها بوده و در تمام امور خود مدنظر قرار می‌دهند و برای خدا و راه خدا نیز هزینه می‌کنند.

سید احمد خاتمی

وی گفت: امام راحل یکی از این افراد بود که همواره رهرو مسیر حق بوده و مردم را به بهترین شکل به سمت و سوی خداوند هدایت کرد و خلف صالح ایشان یعنی مقام معظم رهبری نیز ادامه دهنده همان راه بوده و هدایتگری ایشان در مسیر نور است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در مسیر الهی "منم منم‌ها" وجود ندارد  و تنها قانون خداوند است که بر مسند می نشیند و این ویژگی در انسانهایی تبلور پیدا می‌کند که برای خداوند قدم برداشته و به تکلیف عمل می‌کنند.

خاتمی با اشاره به انتخابات و رخ دادهای آن اظهار داشت: در عرصه انتخابات تیم موفق تیمی نیست که هدفش فقط برد و گل زدن باشد و در این میان افراد با سیاست، باید این را بدانند که از گل های خورده مایوس نشده و از گلهای زده نیز مغرور نشوند و مغروریت آنجا خود را نشان می‌دهد که فرد پیروز بعد از گل زدن  هی نیش و کنایه زده و رفتار نامناسبی را بروز دهد.

سید احمد خاتمی
سید احمد خاتمی

وی گفت: در سال ۸۸ برخی به خود مغرور شدند و به جای اینکه از مسیر قانونی همچون انتخابات اخیر خواسته های خود را پیگیری کنند چندین ماه کشور را به آشوب کشیدند که این بسیار ناپسند بود .

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: سومین ویژگی رهبران نور این است که برای دین هزینه کرده وگاه جان خود را نیز در این مسیر میدهند و شکنجه ها و سختی ها را به جان میخرند.

وی تصریح کرد: با عافیت طلبی دین اداره نخواهد شد و این را رهبری در روز گذشته عنوان کردند که سازش با دشمنان هزینه دارد و باید مراقب بود که این موضوع رخ ندهد و از سازش با ابر قدرتها  هیچ چیزی گیر سازشگران نیامده است و اگر کشوری عزتمند شد به خاطر مقاومت ها بوده است و الا استکبار هر بلایی که بگویی سر سازشگران خواهد آورد و این را باید گفت رهبران نور سازش نکرده و عزت ملت ها را می‌خواهند.

خاتمی گفت: چهارمین ویژگی به فکر آخرت بودن مردم و نشان دادن راه سعادت توسط رهبران نور است که معمار کبیر انقلاب و رهبری معظم انقلاب از این رهبران هستند و باید قدر این داشته ها را بدانیم.

وی تصریح کرد: یکی از درخشنده ترین افراد در مسیر انقلاب که شجاعانه حرکت میکردند مقام معظم رهبری بودند که ساده زیستی ایشان نیز سرآمد بوده و حتی برخی از مخالفانشان نیز به آن اعتراف کرده اند.

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.