396042119100346211384634

در حال تکمیل/لاریجانی در ‌اجلاس ‌سازمان نظام مهندسی ساختمان:

با لایحه تفکیک وزارت مسکن از راه و شهرسازی موافق نیستم/سال‌ها برای ادغام این وزارتخانه‌ها برنامه‌ریزی شد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با لایحه تفکیک وزارت مسکن از راه و شهرسازی موافق نیستم.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم،علی لاریجانی عصر امروز در بیستمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان که در هتل آنا ارومیه برگزار شد با اشاره به جایگاه نظام مهندسی در کشور اظهار کرد: نباید برخی دستگاه‌ها، سازمان نظام مهندسی را یک بخش دولتی بدانند.

وی تصریح کرد: گسترش بی‌رویه دانشگاه‌ها در کشور بدون توجه به نیازهای بازار و داشتن کادر متخصص  موجب به وجود آمدن مشکلات عدیده‌ای شده است.

لاریجانی با برشمردن مهمترین مشکلات این حوزه افزود: جایگاه نظام مهندسی،  باید به گونه‌ای باشد که دست مردم بسته نشود.

وی تصریح کرد: من با لایحه تفکیک وزارت مسکن از راه و شهرسازی موافق نیستم زیرا مشکلات کنونی کشور این نیست ضمن اینکه سال‌ها برای ادغام این وزارتخانه‌ها برنامه‌ریزی شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان نظام مهندسی به اخلاق حرفه‌ای توجه جدی داشته باشد تا مردمی که به آنجا مراجعه می‌کنند اعتماد کافی به آن داشته باشند.

وی با اشاره به اظهارات مسئولان آذربایجان غربی درباره مشکلات استان به مزاح گفت: ‌پیشنهاد می‌کنم ‌مسئولان استانی آقای آخوندی را گروگان بگیرند تا مشکلات آذربایجان غربی برطرف شود.

لاریجانی در ادامه با بیان اینکه بودجه‌ای برای برطرف کردن مشکلات راه آهن ارومیه و تبریز اختصاص یافته ‌تا پروژه قطار مراغه به ارومیه به زودی تکمیل شود، تصریح کرد: با همکار دولت و نمایندگان مجلس مشکلات راه‌های ارتباطی استان آذربایجان غربی را برطرف می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه مهندسی شغلی بسیار خوب است چون ‌از ذهنی منضبط برخوردار‌ند، خاطرنشان کر‌د: البته مهندسان به پای فیلسوفان نمی‌رسند.

لاریجانی با‌ بیان اینکه باید ماهیت حقوق نظام مهندسی مشخص شود که دولتی است یا غیردولتی، اضافه کرد: اگرچه مطمئنم که دولتی نیست و یک نهاد دولتی و تخصصی است، اما اگر دستگاه‌هایی این سازمان را دولتی می‌پندارند در قانون خود تجدید‌نظر کنند.

وی ادامه داد: ‌حسن نظام مهندسی نیز به این است که غیردولتی باشد و بخشی ممکن است توسعه‌گرا باشند و اگر چنین موضوعی است باید ایراد شود تا پیگیری کنیم و هیچ گونه ابهامی از سوی مسئولان کشوری وجود ندارد.

در حال تکمیل…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.