نبوی:

با گفتگو نمی توان از تحریم ها عبور کرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی فکر می‌کردند با گفتگو می‌توان از تحریم‌ها عبور کرد اما تجربه برجام نشان داد اشتباه می‌کردند؛ این فکر درست نیست.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از مهر،  سیدمرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که به دعوت جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار در مسجد امام خمینی (ره) بازار سخن می‌گفت، با اشاره به جنایات و بدعهدی‌های غرب در برجام اظهار داشت: ما نباید در شناخت ماهیت واقعی غرب و آمریکا دچار اشتباه شویم. جنایات آمریکا در زمان پهلوی نباید فراموش شود. آمریکایی‌ها در نهضت ملی شدن نفت با فریب و نیرنگ، با یک کودتا دوباره محمدرضا پهلوی را سرکار آوردند و منابع نفتی ما را به غارت بردند.

وی افزود: حضور منطقه‌ای آمریکا در زمان شاه به دو پایه استوار بود؛ یکی دلارهای نفتی عربستان و دیگری قدرت نظامی ایران، آمریکا از این طریق سلطه خود در منطقه را تحکیم می‌بخشید. ایران زمان شاه حامی اسرائیل بود و شاه از طریق ساواک هرگونه صدای حق‌طلبی را سرکوب می‌کرد.

نبوی با اشاره به برخی شبهات درباره تداوم خصومت ایران و آمریکا تاکید کرد: آمریکا دست از خصومت با ملت ایران برنمی‌دارد؛ چه زمانی که با پرخاشگری با او صحبت کنیم، چه زمانی که با زبان نرم و مسالمت‌آمیز! آن‌ها با انقلاب و اسلام مخالف هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تجربه برجام گفت: تجربه برجام نشان داد آن‌ها به هیچ عهدی پایبند نیستند و در خصومت با ملت ایران هیچ‌گاه کم نمی‌گذارند.

نبوی با اشاره به مجاهدت‌های امام خمینی (ره) برای رسیدن به استقلال و آزادی گفت: انقلاب اسلامی با مجاهدت ملت به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و آمریکا در رسیدن به اهداف سلطه‌طلبان خود ناکام ماند.

وی گفت: ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس با توطئه دیگر آمریکا مبارزه کردند و پیروز شدند.

نبوی به دیگر توطئه‌های آمریکا در منطقه در به وجود آوردن داعش اشاره کرد و گفت: ایران اسلامی با رشادت جوانان پاکباخته خود، توطئه آمریکا را در خارج از مرزهای ایران خنثی کردند و در مبارزه با تروریسم پیروز شدند. اگر این مجاهدت‌ها نبود، مردم با داعش باید در شهرهای ایران درگیر می‌شدند.

وی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی آمریکا گفت: تحریم‌های اقتصادی از اول انقلاب بوده، اکنون با تحکیم زیرساخت‌های تحریم از سوی غرب تشدید شده است. برخی فکر می‌کردند با گفتگو می‌توان از تحریم‌ها عبور کرد اما تجربه برجام نشان داد اشتباه می‌کردند. این فکر درست نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برجام هم در دولت اوباما که این قرارداد بسته شد، نقض شد و هم در دولت کنونی آمریکا که به هیچ عهد و پیمانی پایبند نیست.

مدیرمسئول روزنامه رسالت افزود: امروز ما با رئیس‌جمهوری در آمریکا طرف هستیم که به هیچ اصول اخلاقی‌ای پایبند نیست و مفاسد او زبانزد ملت‌های جهان است. نگاه او به منطقه و اعراب خلیج فارس، نگاه یک گاوچران به گاو شیرده است. عجیب اینکه همین نگاه را برای تحقیر سران اعراب به زبان می‌آورد.

وی با اشاره به حضور جمهوری اسلامی در منطقه گفت: ایران و جبهه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی ایستاده است و به همت جوانان خود پرچم سرافراز مقاومت را برای سرافرازی ایران و اسلام به اهتزاز درآورده است. ایران در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی و جنایات آمریکا ایستاده است و از عزت مؤمنین در جهان اسلام دفاع می‌کند. اگر این ایستادگی نبود، امروز بدتر از گذشته ایران به زیر چکمه‌های آمریکا می‌رفت.

نبوی افزود: شرط تداوم پایداری و مقاومت در برابر آمریکا، اتحاد ملی و انسجام اسلامی است.

وی گفت: دولت باید با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، جلوی توطئه‌های اقتصادی غرب بایستد. البته تردیدی نیست شرط داشتن یک اقتصاد پویا و نیز شرط تحقق آزادی، امنیت است. بحمدالله امروز ایران به یمن فداکاری‌ نیروهای مسلح  خود، امن‌ترین کشور جهان است. طی ۴ دهه گذشته همواره مواضع سیاست خارجی و امنیت ملی خود را صحیح اتخاذ کردیم و نتیجه آن امنیت مثال‌زدنی است که امروز در منطقه داریم.

وی تاکید کرد: مواضع نظام و فهم درست مردم از دشمنی آمریکا بارها به تجربه ثابت کرده است که مسیر را درست می‌رویم. کسانی که در این مورد شبهه ایجاد می‌کنند، باید در عقلانیت سیاسی خود تردید کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اینک نوبت قوای سه‌گانه است که با استفاده از امنیت به وجود آمده شرایط پیشرفت و کسب‌وکار را برای مردم فراهم کنند. موانع اعم از قوانین دست و پاگیر و مشکلات ناکارآمدی اداری و قضائی را برطرف کنند.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.