موزه هنر‌های معاصر

بخش خصوصی بلای جان دومین موزه بزرگ کشور شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از تغییر کاربری موزه هنر‌های معاصر اهواز خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل ازخبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، شهریور سال ۹۴ بود که  موزه هنر‌های معاصر اهواز به مدت هفت سال به بخش خصوصی واگذار شد.
 قرار بود بعد از این واگذاری و آغاز  فعالیت بخش خصوصی  موزه هنر‌های معاصر اهواز رونق بیشتری داشته باشد، اما امروز بعد از گذشت سه سال، خبر‌ها از خاموش شدن برق‌ها، وضعیت بد گنجینه و تبدیل موزه هنر‌های معاصر اهواز به سالن عروسی حکایت دارند شیوه دیگری از خصوصی‌سازی که در حوزه هنر انجام شده است.

محمد جوروند ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،  در خصوص تغییر کاربری موزه هنرهای معاصر اهواز گفت: تغییر کاربری در موزه هنرهای معاصر اهواز در دوره مدیریت قبلی انجام شده است.

وی افزود: موزه هنرهای معاصر اهواز طبق یک قرارداد دولتی  به بخش خصوصی واگذار شد.

جوروند بیان داشت: قرارداد واگذاری موزه به بخش خصوصی را مورد بررسی قرار داده ایم  و صالحی ، وزیر فرهنگ و ارشاد و معاونان وزارتخانه بازدید هایی از موزه هنرهای معاصر اهواز داشتند که قرار شد کاربری  عوض شود و فضای موزه هنرهای معاصر به حالت قبل بازگردد.

وی در ادامه تصریح کرد:  موزه هنرهای معاصر اهواز طبق قرارداد دولتی واگذار شده و ما برای باز پس گیری کاربری آن  شکایتی طرح کرده ایم  که در دی ماه دادگاه این موضوع تشکیل می شود و اصرار بر این است که این موزه به حالت اصلی خود بازگردد.

گفتنی است؛ موزه هنرهای معاصر اهواز به عنوان دومین موزه بزرگ کشور در عرصه هنرهای تجسمی است.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.