چاوشی

معاون سیاسی استاندار تهران:

بدون رضایت مردم هیچ دولتی ماندگار نیست/وجه تمایز نهضت امام خمینی ایجاد اتحاد و انسجام در بین مردم بود

سید شهاب الدین چاوشی معاون سیاسی استاندار تهران در همایش آسیب شناسی انتخابات شهرستان شهریار گفت: امام خمینی(ره) بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران نیز شرط تحقق یک حکومت و دولت را رضایت مندی مردم از آن حکومت یا دولت می دانست و فرمودند بدون خواست، اراده و رضایت مردم هیچ دولتی به وجود نمی آید و ماندگار نیست.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، سید شهاب الدین چاوشی معاون سیاسی استاندار تهران در همایش آسیب شناسی انتخابات شهرستان شهریار ضمن تشریح ارکان یک حکومت اسلامی گفت: در قانون اساسی کشور ما ،حاکمیت مطلق از آن خداست و سرنوشت انسان در اختیار خود بشر است بنابر همین اصل مردم در تعیین سرنوشت خود مختارند و اگر این ویژگی یعنی حق انتخاب آدمی از وی گرفته شود، تفاوت چندانی بین انسان و سایر موجودات نخواهد بود.
وی گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که برگرفته از قرآن، احادیث ائمه اطهار و همچنین با توجه به تجارب بشری تدوین شده است، اداره امور در نظام اسلامی را فقط و فقط مبتنی بر آراء عمومی مردم می داند و این موضوع نشان دهنده نقش بسیار تاثیر گذار مردم در انتخابات و تعیین سرنوشت و آینده کشورشان است. امام خمینی(ره)  بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران  نیز در سخنرانی ها و مصاحبه هایی که از آن دوران از وی به یادگار مانده است، شرط تحقق یک حکومت و دولت را رضایت مندی مردم از آن حکومت یا دولت می داند و می فرمایند بدون خواست و اراده و رضایت مردم هیچ دولتی به وجود نمی آید و ماندگار نمی شود.

چاوشی
معاون سیاسی استاندار تهران اضافه کرد: برخی از منتقدین نسبت به این سخن خرده گرفتند اما این یک واقعیت است که حتی حکومت حضرت علی(ع) که پیشوا و مولای متقیان سراسر جهان است نیز بدون حضور و اراده مردم محقق نخواهد شد. هیچ یک از ما حکومتی حقانی تر از حکومت و خلافت علی(ع) سراغ نداریم اما امام اول شیعیان وقتی دید مردم حکومت وی را همراهی نمی کنند دست به قبضه شمشیر نبرد و برای کسب حکومت و خلافت جنگی را آغاز نکرد. این ها همه نشان دهنده تاثیرگذاری خواست و اراده مردم برای تشکیل و دوام دولت هاست.
چاوشی در بخشی از سخنانش به موضوع نقش ولایت فقیه در جامعه پرداخت و گفت: یک سوال اساسی که در ذهن همه ما وجود دارد آن است که مگر قبل از امام خمینی(ره) در جامعه آن دوران ولی فقیه دیگری نبود که بتواند حکومت تشکیل دهد و این گونه در مردم تاثیر گذار باشد؟ هنر امام خمینی(ره) و وجه تمایز ایشان با سایر روحانیون این بود که توانستند توده های مختلف مردم با آداب وسنن و سلیقه های مختلف را در کنار یکدیگر جمع کنند و یک تشکل سیاسی متحد و منسجم را تشکیل دهند که این توده سیاسی توانست رژیم طاغوت را به زیر بکشد.

چاوشی انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.