امیر پوردستان:

برخی عناصر داعش از قصر شیرین و نفت شهر جذب شده بودند

فرمانده نزاجا: حضور مؤمنانه نیروهای مسلح و نیروی زمینی ارتش موجب شد تا جلوی تهدیدات گروهای تکفیری گرفته شود.

 

به گزارش راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در نخستین همایش جنگ ترکیبی که در دانشگاه دافوس ارتش برگزار شد، با بیان اینکه ما امروز در منطقه درگیر جنگی هستیم که در همه ابعاد ما را درگیر کرده است و باید متناسب با آن ظرفیت‌های لازم را ایجاد کنیم، افزود: نیروهای تکفیری با زمینه سازی به شهرها حمله کردند.

وی گفت: نیروهای داعش در یک فرصت یک ماهه از استان الأنبار عراق تا سعدیه و جلولا پیش آمدند و بسترسازی خوبی را انجام دادند که هنوز ابعاد به شکل کامل تشریح نشده است.
فرمانده نیروی زمینی افزود: داعش با آماده سازی تعدادی در داخل کشور در مناطق نفت‌شهر، قصرشیرین و مناطق غربی، زمینه های اقدامات تروریستی را فراهم می کرد.
امیر پوردستان گفت: تیم تروریستی که نیروهای ارتش در اسفند سال گذشته در غرب کشور منهدم کردند، از همین نفراتی بودند که از داخل کشور به سوریه رفته به داعش ملحق شده و آموزش‌های تروریستی را فرا گرفته بودند.


فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: داعش خود را برای درگیری با ما آماده کرده بود .
پوردستان با بیان اینکه امروز هنوز ردپای داعش در استان دیاله عراق که با کرمانشاه هم‌مرز است، وجود دارد، گفت: بخشی از نیروهای داعش امروز به افغانستان آمده‌اند و طالبان با آنان بیعت کرده است البته فعلاً در نزدیکی‌های مرز پاکستان هستند.
وی در ادامه با اشاره به دیگر ابعاد جنگ های ترکیبی افزود: یکی از حوزه‌هایی که در جنگ‌های ترکیبی و هیبریدی ما را درگیر می‌کند و حتی به منازل و اتاق‌های خواب ما نفوذ کرده ، جنگ نرم است؛ آنها در جنگ نرم با  اینترنت و ماهواره  ما را درگیر می کنند.


فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: آنها در جنگ نرم قصد دارند آینده‌سازی کنند و سبک زندگی و ارزش‌های ما را تغییر دهند.
وی محور سوم در جنگ ترکیبی را جنگ نیمه سخت و اقتصادی دانست و افزود: تحریم‌های اقتصادی می‌تواند حرکت کشور را تحت تأثیر قرار دهد؛ دشمن موضوع برجام را آغاز کرد و سپس گفت پس از امضای برجام، تحریم‌ها برطرف می‌شود؛ آنها می‌خواستند با این حرف‌ها امید را در مردم و کشور ایجاد کنند.
پوردستان با بیان اینکه دشمن از تجربه سال ۸۸ درس‌های زیادی گرفته است، گفت: آنها ناراحت بودند که چرا از حضور عده‌ای در سال ۸۸ استفاده درست نکرده‌اند و چرا بحث کشته‌سازی را راه نینداخته‌اند و فقط به ندا آقاسلطان اکتفا کردند. دشمن می‌گفت باید نداهای آقاسلطان زیادی را در سال ۸۸ هزینه می‌کردیم چرا که خون، خون می‌آورد.
وی گفت: دشمن در برجام می‌خواست مردم را به کف خیابان‌ها بکشاند و تجربیات سال ۸۸ را در این مسئله پیدا کند اما با هوشمندی مقام معظم رهبری جلوی این مسئله گرفته شد.
انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.