همایش

برگزاری جلسه پیشگیری و مقابله با بیماری تب کریمه کنگو در شهریار

جلسه پیشگیری و مقابله با بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در شبکه بهداشت و درمان شهریار برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، با توجه به شیوع بیماری تب کریمه کنگو در کشور، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص این بیماری در شبکه بهداشت و درمان شهریار برگزار شد.

بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو با فرارسیدن فصول گرم سال شیوع بیشتری پیدا می کند، از این رو برای آمادگی تمام دستگاه ها و واحدهای اجرایی، عملیاتی و نظارتی شهرستان شهریار، شبکه بهداشت و درمان این شهرستان همایش پیشگیری و مقابله با این بیماری را برگزار کرد.

در این جلسه، جمعی از مسئولان شهریار و همچنین اصناف مرتبط با این بیماری از جمله رئیس اتحادیه صنف تالار، رستوران و اغذیه فروشان، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مواد غذایی و پروتئینی و سرپرستان واحد های ستادی شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار حضور داشتند.

در این همایش مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهریار با بیان مشخصات و ابعاد این بیماری، نحوه همکاری ارگان ها و دستگاه های مختلف برای پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو را بررسی کردند.

همچنین با حضور کارشناس بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان در این همایش، ماهیت این بیماری، توزیع جغرافیایی، راه های انتقال، گروه های در معرض خطر، درمان و روش های پیشگیری از این بیماری مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه شرح وظایف و همکاری های لازم ارگان ها و دستگاه های اجرایی شهرستان شهریار برای مقابله و پیشگیری با این بیماری مطرح و چگونگی عملکرد واحدهای اجرایی و عملیاتی در رویارویی با بیماری تب کریمه کنگو مورد ارزیابی قرار گرفت.

گفتنی است شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار با انجام بازدیدهای مشترک از دامداریها و قصابیها، آموزش پرسنل مرتبط با بیماری، تجهیز بیمارستانها و آزمایشگاهها ، نظارت دقیق بر ورود و خروج دامهای شهرستان و غیره از شیوع این بیماری در سطح شهرستان شهریار پیشگیری به عمل می آورد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.