شمخانی

شمخانی:

«بسیج» یاری دهنده کم هزینه و پربازده اقتصاد مقاومتی در سراسر کشور است

دبیر شورای عالی امنیت ملی: بسیج با بهره‌مندی از سرمایه عظیم انسانی می تواند مشاور و یاری‌دهنده کم‌هزینه و پربازدهی برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سراسر کشور باشد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،  امیر دریابان علی شمخانی پیش از ظهر امروز در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بسیج در جمع خبرنگارن با قدردانی از نقش بسیج در بهره گیری از تجربیات هشت سال دفاع مقدس به منظور کمک به توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور افزود: الگوی بسیج برگرفته از فرهنگ نورانی دفاع مقدس و آرمان شهیدان والامقام انقلاب اسلامی است و می تواند گره گشای تنگناهای شکننده در بخش های مختلف باشد.

وی خاستگاه اقتصاد مقاومتی به عنوان الگوی منحصر به فرد توسعه و رشد درکشورمان را از بنیان های محکم فرهنگ بسیجی دانست و تاکید کرد: ایجاد شهرها و روستاهای مقاوم و کارآفرین که بتوانند از جامعه در قبال تکانه های شدید اقتصادی پشتیبانی کنند نیازمند بهره گیری هوشمندانه و هدفمند از فرهنگ بسیجی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر فعال و توانمندکردن ظرفیت های بومی برای توسعه اقتصاددرون زا و کاهش وابستگی به منابع دولتی به منظور رشد اقتصادی افزود: اقدامات سازمان بسیج نشان می دهد که با هدایت هدفمند منابع خرد می توان افزون بر ایجاد اشتغال مولد در عرصه های مختلف، از مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها جلوگیری کرد.

شمخانی بسیج را نهادی برآمده از اندیشه متعالی امام راحل برای پشتیبانی از امنیت ملی و ایجاد وحدت، انسجام و تعالی در جهان اسلام دانست و با اشاره به الگوگیری موفق ملت های مظلوم از این شجره طیبه اظهار داشت: فرهنگ بسیجی تابع مرز، نژاد، مذهب و جنسیت نیست و ثمره آن شکوفایی ارزش های والای انسانی شامل ایثار، مقاومت، سازندگی و رشد است.

وی با تاکید بر افزایش هماهنگی دستگاه های مختلف کشور حول محور اقتصاد مقاومتی و تقسیم کار مناسب بر اساس ظرفیت ها و توانمندی بخش های اجرایی، بسیج را مشاور و یاری دهنده کم هزینه و پر بازده برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در سراسر کشور دانست.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در بازدید از نمایشگاه سازمان بسیج مستضعفین از دستاوردهای این سازمان در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، هنری، امنیتی و آموزشی دیدن کرد.
سرتیپ بسیجی محمدر ضا نقدی نیز با ارائه گزارشی، روند فعالیت ها و برنامه های این سازمان را در بخش های مختلف تبیین کرد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.