139405201631069415859114

بقاع متبرکه کشور میزبان عزاداران شهادت امام جعفر صادق(ع)

مدیر کل فرهنگی سازمان اوقاف با اعلام اینکه ویژه برنامه شهادت امام جعفر صادق (ع) در بیش از دو هزار بقعه و امامزاده کشور برگزار خواهد شد، گفت: در شام و روز شهادت امام جعفر صادق(ع) دسته‌های عزاداری و سینه‌زنی در برخی بقاع متبرکه برپا خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم،حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی متقی درباره مهمترین ویژه برنامه‌های شهادت امام جعفر صادق (ع) در بقاع متبرکه و امامزادگان کشور، اظهار کرد: تقریباً ویژه برنامه‌های شهادت اهل بیت(ع) در بیشتر بقاع و امامزادگان کشور برگزار می‌شود.

وی به ابلاغیه رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه پاسداشت و گرامیداشت ایام ولادت و شهادت اهل بیت (ع) اشاره کرد و افزود: با توجه به این ابلاغیه در میان  1500 تا ۲۰۰۰ بقعه متبرکه و امامزادگان کشور باید  ویژه برنامه‌ای در شأن اهل بیت(ع)  برگزار شود؛ این برنامه‌های مهم هم در ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) برگزار می‌شود.

مدیر کل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: ویژه برنامه شهادت امام جعفر صادق (ع) در شب شهادت و روز شهادت امام ششم شیعیان با حضور سخنرانان و مداحان در سراسر بقاع متبرکه و امامزادگان کشور برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی متقی تصریح کرد: در برخی بقاع متبرکه در شب شهادت و روز شهادت دسته‌های عزاداری برپا و به سینه‌زنی می‌پردازند؛ ضمناً این ویژه برنامه برای استان تهران در امامزاده صالح به صورت ویژه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر هیئتهای عزاداری در بقاع متبرکه و امامزادگان به عزاداری می‌پردازند و کاروان‌های عزا هم در برخی امامزادگان و بقاع متبرکه به راه می‌افتند.

مدیر کل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: این کاروانهای عزاداری در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) عزاداری خود را از ساعت ۱۰ صبح آغاز کرده و برنامه را در بقاع متبرکه و امامزادگان ختم می‌کنند و سپس نماز جماعت برگزار شده و در برخی بقاع و امامزادگان سفره‌های اطعام و احسان با کمک خیرین برپا می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی متقی گفت: بقاع متبرکه و امامزادگان در کل کشور دارای مرکز فرهنگی و هیئت امنا بوده و مجری برنامه هستند و با توجه به ویژه برنامه‌های خاص برنامه‌ریزیهای لازم در این رابطه صورت می‌گیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.