گودرزی افشار زاده

بهانه کردن بازنشستگی “افشار زاده” برای کنار گذاشتن وی

سرانجام وزارت ورزش بهانه مناسبی برای بیرون کردن افشارزاده از مدیریت استقلال پیدا کرد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از بولتن، خریدهای استقلال در دو فصل اخیر زاویه زیادی با سیاست های وزارت ورزش داشت از این رو وزیر ورزش که رابطه بسیار محترمانه ای با بهرام افشارزاده دارد با زبان بی زبانی خواهان برکناری اش شد. اما افشارزاده که دوست داشت و کماکان دارد باقهرمانی استقلال به مدیریت بلند مدتش در ورزش ایران خاتمه بدهد، همه کارهای موجود را انجام داد تا ماندنی شود. اما وقتی روز دوشنبه بازرسان جدید به ساختمان باشگاه استقلال آمدند مشخص شد که برنامه وزارت ورزش برای عوض کردن مدیرعامل استقلال بسیار جدی است. از این رو بهرام افشارزاده که در دو فصل گذشته به عنوان مدیرعامل و سرپرست باشگاه استقلال فعالیت می کرد باتوجه به قانون بازنشستگی که به تصویب مجلس رسیده است از سمت خود کنار رفت تا استقلالی ها در آستانه لیگ شانزدهم با بحران برکناری مدیرعامل خود رو به رو شوند. وقتی این خبر از سوی رسانه ها مخابره شد زمانی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در مصاحبه با یکی از سایت های پر ویزیت ورزش ایران آن را تقریبا تائید کرد و گفت: «طبق قانونی که به تصویب رسیده است، مدیران بازنشسته در هیچ سطحی نمی‌توانند به کارشان ادامه دهند و با توجه به اینکه باشگاه استقلال و پرسپولیس زیرنظر دولت هستند بنابراین با تصویب این قانون ما مجبور هستیم از حضور آقای افشارزاده محروم شویم. البته ایشان می توانند همچنان در باشگاه استقلال به ما کمک کنند چراکه تجارب ایشان بسیار به ما کمک خواهد کرد.»

این صحبت های "زمانی" تقریبا بازگو کننده سیاست جدید وزارت ورزش است. وزیر به خاطر ۱۳ سال کوچکتر بودن نسبت به افشارزاده، سعی کرد تا لحظه آخر احترام این مدیر قدیمی ورزش را حفظ کند و دست آخر بهانه بازنشستگی به مدد وزارت ورزش آمد. البته آنها برای اینکه بعدا شائبه ای به وجود نیاید ریش و قیچی را به دست هیات مدیره استقلال سپردند تا آنها خودشان نسبت به تغییر مدیرعامل اقدام کنند.

گودرزی افشار زاده

اگر قرار به اجرای قانون منع استفاده از مدیران بازنشسته اجرا شدنی بود که افشارزاده باید ۲۰ سال قبل خانه نشین می شد. هم اینک مدیران بسیاری در فوتبال ایران فعالیت می کنند که همگی بازنشسته دولت به حساب می آیند که شاید شاخص تریم آنها مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال باشد. البته رئیس فدراسیون چون جانباز جنگ تحمیلی به حساب می آید توانسته از یک تبصره استفاده کند. شاید اگر افشارزاده هم همانند تاج از این تبصره ها داشت، مدیران وزارت ورزش برای برکنار کردنش از روش دیگری بهره می بردند.

آنچه موجب تغییر نگاه وزیر به افشارزاده شد، خرج های بی حساب و تاب این مدیر در بازار نقل و انتقالات بود. چیزهایی مثل بازنشستگی بیشتر یک اهرم فشار است برای اعمال سیاست های لحظه ای.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.