میدان فرمانداری شهریار

وقتی مجری قانون خود ایجاد ترافیک می‌کند:

بهبود ترافیک میدان فرمانداری شهریار در انتظار تصمیم فرمانداری / انسداد دوربرگردان توسط کانکس راهور

با عبور از میدان فجر(فرمانداری) شهریار در ساعات مختلف و به خصوص در زمان اوج ترافیک متوجه وجود چند دوربرگردان در محدوده این میدان می‌شوید که با نرده‌های فلزی محصور شده و در اختیار راهنمایی و رانندگی است و به عنوان پارکینگ برای کانکس راهور موجود در این محدوه حصار کشی شده است.

 

رئیس پلیس راهور شهریار: با درخواست ما برای انتقال کانکس راهور به بخشداری سابق مخالفت شد

رئیس شورای اسلامی شهریار: فرمانداری شهریار در واگذاری مکان کم لطفی کرده و باید برای بهبود ترافیک پیش قدم شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، با عبور از میدان فجر(فرمانداری) شهریار در ساعات مختلف و به خصوص در زمان اوج ترافیک متوجه وجود چند دوربرگردان در محدوده این میدان می‌شوید که با نرده‌های فلزی محصور شده و در اختیار راهنمایی و رانندگی است و به عنوان پارکینگ برای کانکس راهور موجود در این محدوه حصار کشی شده است.

 شاید از خود سوال کرده باشید که اگر این دو دوربرگردان باز بود چقدر بار ترافیکی این محدوده کم شده و دیگر نیازی نبود تا رانندگان برای عزیمت به شمال یا جنوب بلوار شهید کلهر وارد محدوده میدان فرمانداری شده و در پشت چراغ قرمز توقف کنند و یا ترافیک هرروزه دوربرگردان مقابل اداره اوقاف که بعضأ با شکافتن عرض خیابان توسط برخی رانندگان همراه است کاهش پیدا می‌کرد.

اصلاحات هندسی در معابر سطح شهر با تصویب شورای ترافیک شهرستان و تأئید دستگاه‌‍‌های ذیربط صورت می‌گیرد اما آزادسازی و بازگشایی این دو دوربرگردان باید توسط مجری قانون یعنی پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان شهریار صورت گیرد.

میدان فرمانداری شهریار میدان فرمانداری شهریار

مخالفت با واگذاری محل بخشداری قدیم به راهور

به منظور پیگیری این موضوع خبرنگار راه مبین طی مصاحبه‌ای با سرهنگ عادلی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان شهریار از علت عدم بازگشایی دوربرگردان‌ها و یا انتقال کانکس راهور به مکانی دیگر جویا شد.

سرهنگ علی عادلی رئیس پلیس راهور شهرستان شهریار، درباره علت استقرار کانکس راهور و انسداد دوربرگردانهای مذکور به خبرنگار راه مبین گفت: پلیس راهور به دلیل نزدیکی این محل به میدان فرمانداری که بار ترافیکی نسبتاً سنگینی هم دارد تصمیم گرفت این دوربرگردان را مسدود کرده و در آن کانکس راهور مستقر کند تا نظارت دقیقی بر ترافیک موجود در این محدوده داشته باشد.

dorbargardan-2 شمش

سرهنگ عادلی افزود: مکان مذکور در ابتدا به صورت موقت در نظر گرفته شده بود و پلیس راهور شهرستان شهریار در نظر داشت تا در صورت موافقت شهرداری و شورای شهر شهریار زمینی جهت احداث ساختمان مناسب و یا انتقال کانکس راهور در اختیار گیرد.

وی گفت: در زمان فرماندار سابق نیز با فرمانداری شهریار مکاتباتی صورت گرفت تا محل بخشداری قدیم یعنی جنب تعاونی مصرف فرمانداری در اختیار راهور قرار گیرد که متاسفانه در آن زمان  فرمانداری با این موضوع مخالفت کرد.

 

دور برگردان روبروی اداره اوقاف شهریار مسدود خواهد شد

رئیس پلیس راهور شهرستان شهریار در پاسخ به سوال خبرنگار راه مبین پیرامون تمهیدات پلیس برای کاهش ترافیک ناشی از بریدگی مقابل اداره اوقاف گفت: پلیس راهور در نظر دارد به منظور کاهش نسبی بار ترافیک میدان فرمانداری، دور برگردان روبروی اداره اوقاف شهریار را مسدود و محل دوربرگردان را به کمی جلوتر منتقل کند اما این فرآیند نیازمند تصویب بوده و شرایط موجود در این محدود باید بررسی گردد.

dorbargardan-5 دوربرگردان

فرمانداری شهریار کم لطفی کرده و باید برای بهبود ترافیک پیش قدم شود

در همین راستا جمشید فرجی رئیس شورای اسلامی شهریار و عضو شورای عالی ترافیک شهرستان شهریار درباره عدم تأمین مکان مناسب برای استقرار پاسگاه راهور در محدوده میدان فرمانداری به خبرنگار راه مبین گفت: شورای شهر و شهرداری شهریار در اطراف میدان فرمانداری مکان ویا زمینی در تملک خود  ندارند و اگر فضای مناسب در اختیار داشتند دریغ نکرده و به راهور واگذار می‌کردند و دیگر نیازی به تمنّا از فرمانداری نبود.

رئیس شورای شهر شهریار ادامه داد: در محدود میدان جهاد، فضایی به مساحت ۲۰۰ متر مربع دراختیار است که ما پیشنهاد آن زمین را جهت استقرار ساختمان پلیس به راهور دادیم که گفتند به درد ما نمی‌خورد و نیاز راهور فضایی مناسب نزدیک میدان فرمانداری است.

فرجی اظهار داشت: فرمانداری در این موضوع کم لطفی کرده و حتی مجوز انتقال کانکس به محوطه مورد اشاره را هم نداد و برای حل این موضوع در نهایت فرمانداری باید موافقت کند. فرمانداری همیشه از شورا و شهرداری انتظار واگذاری دارد و در این موضوع خود پیش قدم نمی‌شود. البته مذاکرات مطرح شده در زمان فرماندار سابق یعنی آقای هادی زاده بوده و امیدواریم آقای ناجی اقدامی جدی برای بهبود وضعیت ترافیک و استقرار کانکس راهور در مکان مناسب را انجام دهد.

 

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.