چاه آب

مدیر امور آب و فاضلاب شهریار خبر داد:

بهبود کیفیت آبرسانی در امیریه با بهره‌برداری از چاه جدید / برطرف شدن مشکل گل‌الود بودن چاه قدیمی

ناصر محرمی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان شهریار از اضافه شدن چاه و مخزن وحدت امیریه به شبکه آبرسانی این منطقه خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، ناصر محرمی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان شهریار از اضافه شدن چاه و مخزن وحدت امیریه به شبکه آبرسانی این منطقه خبر داد.

مدیر آبفای شهرستان شهریار گفت: در سالهای اخیر مشکل کمبود آب شیرین و منابع آبی بسیار محسوس و جدی است و متأسفانه بر اثر برداشتهای بیش از حد و غیر مجاز از منابع آبی و سفره‌های زیر زمینی علی رغم بارشها ،هنوز بحران آب جدی است.

ناصر محرمی گفت: خالی شدن سفره‌های زیرزمینی منجر به رانش، فرونشست و سستی خاک شده که همین امر به بریدگی و انحراف لوله‌های فولادی چاه‌ها می‌انجامد و چاه منطقه امیریه نیز به همین دلیل گل آلود شده و از شبکه آبرسانی خارج گردید.

وی افزود: به منظور حل مشکل و جلوگیری از حوادث آتی یک حلقه چاه جدید در حداقل زمان ممکن توسط همکاران ما با استفاده از نیروی کار متخصص و با بکارگیری متریال و لوله‌های UPVC مستحکم و با دوام حفر گردید که از ویژگی لوله جدید عمر طولانی و مقاوم در برابر انحراف بوده که در اثر رانش زمین بریده نمی‌شود.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان شهریار با اشاره به چاه‌های غیر مجاز و غیر متعارف گفت: متأسفانه در طول سالیان حفر چاه‌های غیر مجاز و نامتعارف منجر به کاهش سطح آبهای زیرزمینی شده و این موضوع با خطرات زیست محیطی همراه خواهد بود و امیدواریم با کمک مردم بتوانیم بحران آب را پشت سر گذاشته و با مصرف بهینه از این نعمت الهی بهره مند شویم/.

 

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.