بهره برداری از مترو شهر آفتاب با حضور شهردار

“شهر آفتاب” به عنوان یکصد و یکمین ایستگاه مترو پایتخت واقع در خط یک مترو دقایقی پیش با حضور شهردار تهران، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر به بهره برداری رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از نسیم، "شهر آفتاب" به عنوان یکصد و یکمین ایستگاه مترو پایتخت واقع در خط یک مترو دقایقی پیش با حضور شهردار تهران، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر به بهره برداری رسید.

مسیر تونلی فاز نخست از ایستگاه شاهد در منتهی الیه خط یک مترو تا ایستگاه مترو شهر آفتاب به طول شش کیلومتر به دو روش ترانشه باز و ترانشه بسته «شیوه اتریشی» حفاری و ساخته شده است.

بر اساس این گزارش در این مسیر تونلی ۵۰۰ هزار مترمکعب خاکبرداری شده ضمن اینکه درآن ۱۳۷ هزار مترمربع قالب بندی، ۹ هزار و ۷۰۰ تن آرماتوربندی و ۱۰۸ هزار مترمکعب بتن ریزی نیز به کار رفته است.

بیست و هشتم اسفندماه سال گذشته با حرکت اولین قطار، تست های نهایی فنی این مسیر با موفقیت اجرا و مورد تأیید قرار گرفت.

ایستگاه مترو شهرآفتاب به صورت جزیره ای و با مساحت ۲۵ هزار مترمربع و سه برابر ایستگاه های معمولی با هدف تسهیل در تردد به مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب و در انتهای مسیر فاز نخست خط مترو تهران- پرند احداث شده است.

شرکت مترو تهران پیش از این با احداث ایستگاه مترو تجریش به ابعاد ۱۵ هزار مترمربع، رکورددار ساخت بزرگترین ایستگاه مترو در خاورمیانه بود.

در ساخت این ابرسازه باشکوه و بزرگترین ایستگاه مترو خاورمیانه، دو هزار و ۸۰۰ تن آرماتوربندی، ۳۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع قالب بندی، ۲۳ هزار مترمکعب بتن ریزی و ۷۰ هزار مترمکعب خاکبرداری به کار رفته است.

معماری ایستگاه مترو شهرآفتاب، ایرانی- اسلامی و برگرفته از بنای تاریخی چهلستون و هماهنگ با معماری مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.