بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

مدیرعامل احداث بیمارستان313 تختخوابی امام خمینی شهریار:

به ما گفتند بروید گُنده‌تان را بیاورید! / ریالی از اعتبارات سفر رئیس جمهور واریز نشده است/ پول های پوسیده به پروژه تزریق شد

مدیرعامل پروژه بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی (ره) شهرستان شهریار گفت: مشکل ما اینجاست آقایان وقتی پشت میز می‌نشینند، دیدگاه های قبلی خود را فراموش کرده و فقط وعده می‌دهند/ ساخت این بیمارستان اینقدر طول کشید که تقریبا تمامی دست اندرکاران شروع این امر به جز بنده و آقای درخشان به رحمت خدا رفته اند/ برای ادارات و سازمان‌ها بالادستی پس انداز و انباشت پولهای عمرانی در بانک‌ها خیلی بی دردسرتر و سودآورتر خواهد بود/ اعتباراتی که از سال های ۹۰، ۹۱، ۹۲، ۹۳ و ۹۴ برای احداث بیمارستان قرار داده بودند در حساب آقایان باقی مانده بود یعنی دولت اعتبار را تخصیص داده بود ولی اصلا هزینه نشد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، گفتگوی صمیمانه سید امیر(مسعود) سمائی مدیرعامل موسسه سلامت کوثر مجری و پیمانکار احداث ساختمان بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی (ره) شهرستان شهریار با خبرنگار سرویس اجتماعی پایگاه خبری راه مبین را در ادامه ملاحظه فرمائید:

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

 

تاریخچه بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی(ره) شهریار

سابقه این بیمارستان به سال ۱۳۶۸ بر می گردد و قضیه تاسیس این بیمارستان از هنگامی آغاز شد که در سال ۶۲ آقای رهنما به حاج آقای ثمری امام جمعه فقید شهریار مراجعه کرده و اذعان می دارد که قصد اهدای ۵ هکتار زمین در حوزه سلامت را دارم و بعد از موافقت با این امر اقدامات اولیه برای تأسیس بیمارستان انجام و در سال ۶۷ هیئت امنا انتخاب و سپس اساس نامه بیمارستان تصویب گردید.

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

 

تقریبا اکثر دست اندرکاران شروع بیمارستان مرحوم شدند

در همین سال اولین نامه برای وزیر وقت بهداشت ارسال و اولین جلسه مربوط به امور تاسیس بیمارستان در تاریخ ۶۷/۶/۲۷ برگزار شد که تمامی اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره انتخاب شدند. البته در حال حاضر تقریبا تمامی دست اندرکاران شروع این امر به جز بنده و آقای درخشان  به رحمت خدا رفته اند. هنگامی که اولین نامه برای وزیر وقت بهداشت ارسال شد شهریار به صورت کنونی نبود و در تقسیمات شهری بخش محسوب می‌شد و شامل اشتهارد، ملارد، رباط کریم، بهارستان و شهرقدس بود که تمامی اینها بخش شهریار را تشکیل می دادند و جمعیت شهریار در سال ۶۷ حدود ۴۰۰ هزار نفر بود اما جمعیت کنونی در حدود ۸۰۰ هزار نفر می باشد و در تاریخ ۶۸/۱۲/۱۷ وزیر وقت بهداشت جناب آقای دکتر فاضل  موافقت خود را با تاسیس بیمارستان ۳۰۰ تخت خوابی در شهریار اعلام کرد.

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

 

قدیمی ترین سند احداث بیمارستان به ۲۸ سال پیش باز می‌گردد

مدیرعامل بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی (ره) در پاسخ به پرسش خبرنگار راه مبین پیرامون قدیمی‌ترین سند تاریخ دار در رابطه با تاسیس بیمارستان امام خمینی ، این گونه پاسخ داد؛ همه اسناد قدیمی هستند و شاید قدیمی‌ترین سند نامه ای به تاریخ ۶۸/۱۲/۱۷باشد که در آن موافقت با درخواست تاسیس بیمارستان اعلام شده است و البته در تاریخ ۶۹/۱/۱ موافقت نهایی با تاسیس بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی مصوب شد اما در سال ۷۱ تمامی نقشه های مربوط به بنای بیمارستان، کل برنامه ها، مطالعات و تاسیسات سازه و برق و معماری مورد تایید قرار گرفت و در مورد تمامی این مصوبات نیز ۳ کتابچه قطور به چاپ رسیده است که در سال ۱۳۷۱ حتی ماکت بیمارستان هم ساخته شد که هم اکنون نیز این ماکت در دسترس می باشد.

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریاربیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

 

آقایان وقتی پشت میز می‌نشینند، دیدگاه‌های قبلی خود را فراموش می‌کنند

سمائی در مورد تغییر کاربری‌ اراضی در دست ساخت گفت: در متن صورت جلسه ای اینگونه نوشته شده است که: " با تبدیل زمین زراعی واقع در بر جاده اصلی کهنز، جنب میدان میوه و تره بار به کاربری بهداشت و درمان موافقت شد".

امیر سمائی به این قسمت از صحبت هایش که می رسد به شدت آشفته و متاثر می شود و بر این جمله تاکید می کند که : قبل از انقلاب خانبازی بود و هم اکنون خبازی، مشکل ما این جاست آقایان وقتی پشت میز می‌نشینند، دیدگاه های قبلی خود را فراموش کرده و فقط وعده می‌دهند.

سمائی در مورد اقدامات آقای محمد علی کوزه‌گر نماینده مجلس دوره ششم برای این بیمارستان هنگامی که نماینده مجلس بود این گونه توضیح می دهد: وی از همان ابتدا با ما مشکل داشت و حتی به شهریار آمد ولی حاضر نشد برای پروژه، کلنگ تاسیس را به زمین بزند و از این کار امتناع کرد. آقای کوزه‌گر بر این موضوع اصرار داشت که باید این پروژه را وزارت بهداشت و درمان بر عهده بگیرد و این موضوع با مخالفت‌های دست‌اندرکاران بیمارستان و بنده همراه بود اما سرانجام توانستند این پروژه را از ما گرفته و تحویل وزارت بهداشت و درمان دهند و به دلیل همین پافشاری‌ها، من را از کار اخراج کردند که از همان دوران تا کنون وضعیت این پروژه به همین صورت باقی مانده است.

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

 

تاکنون ۴۵۸ میلیون تومان به ما پرداخت شده و نه ۸ میلیارد

مسعود سمائی تصریح کرد: آقای گروسی نماینده محترم مجلس در همایشی اعلام کرد که مجموعا ۸ میلیارد تومان بودجه برای احداث بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی تزریق شده است که بنده در همان جا به ایشان اعتراض نموده و گفتم جناب آقای گروسی این صحبت های شما اشتباه است و آمار غلط به شما داده‌اند و شما هم همین آمار غلط را به مردم منتقل نکنید، بودجه ای که تاکنون برای احداث بیمارستان به ما پرداخت شده است مجموعا ۴۵۸ میلیون تومان است.

در سال ۹۳ و همزمان با شروع فعالیت جناب آقای ناجی فرماندار محترم در طی جلسه‌ای با ایشان اعلام کردیم که همگی متحد و هم قسم شویم و این پروژه را به سرانجام برسانیم و جناب آقای ناجی هم موافقت کردند و قول مساعدت دادند و همزمان با این موافقت از معتمدین شهرستان ۴۰ نفر به عنوان هیئت امنا بیمارستان تشکیل شد که سرانجام هیئت مدیره ای ۵ نفره متشکل از آقایان دکتر خراسانی به عنوان رئیس هیئت مدیره، مهندس صالحی نایب رئیس هیئت مدیره، مهندس رهگذر و مهندس عرفان منش عضو هیئت مدیره و سرانجام بنده به عنوان مدیرعامل انتخاب شد.

همزمان با انتخاب هیئت مدیره جدید تمامی نقشه های قدیمی این پروژه دوباره به روز‌رسانی شد و طی مذاکراتی که با دانشگاه علوم پزشکی داشتیم مسئولیت پروژه و ساخت بیمارستان دوباره به هیئت مدیره این بیمارستان بازگشت.

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

 

پول های پوسیده به پروژه تزریق شد

سمائی در بخشی از گفته هایش به "پول های پوسیده" اشاره کرده و در مورد آن اینگونه توضیح می‌دهد: اعتباراتی که از سالهای ۹۰، ۹۱، ۹۲، ۹۳ و ۹۴ برای احداث بیمارستان قرار داده بودند در حساب آقایان باقی مانده بود یعنی دولت اعتبار را تخصیص داده بود ولی اصلا هزینه نشد و لفظ پول پوسیده به این دلیل اطلاق می‌شود.

مقرر شده بود مبلغ ۸ میلیارد بودجه تخصیص داده شده برای ساخت بیمارستان تا سال ۹۴ را بعد از انتخاب پبمان‌کار و امضای تفاهم نامه به حساب واریز کنند ولی از این کار امتناع ورزیدند و به همین دلیل جلسه‌ای با حضور دکتر حاجی میر اسماعیلی(رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران)، آقای ناجی و آقای گروسی تشکیل شد و در این جلسه درخواست واریز این مبلغ داده شد اما تنها ۲ میلیارد تومان به حساب واریز شد.

 

انباشت بودجه عمرانی در بانک‌ها  برای ادارات سودآورتر است

سمائی تاکید کرد: تا زمانی که سیستم نظام بانکی به همین صورت کنونی باشد و روند سود دهی به صورت روزشمار باشد ادارات و سازمان‌ها رغبتی برای خرج این بودجه در امورات عمرانی نخواهند داشت چرا که پس انداز و انباشت این پول در بانک‌ها خیلی بی دردسرتر و سودآورتر خواهد بود.

 

بروید گُنده‌تان را بیاورید!

مدیرعامل پروژه ساخت بیمارستان امام خمینی اظهار داشت: بعد از اینکه مبلغ بودجه تخصیص داده شده به حساب بیمارستان واریز نشد دوباره درخواست پیگیری داده شد و بعد از بی توجهی مسئولان وقت خواستار ملاقات حضوری با آقای حاجی میر اسماعیل  شدیم.

بعد از این درخواست، ملاقاتی با معاون رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران که پسر آقای میراسماعیل نیز هست انجام شد و تمامی درخواست ها مطرح گردید اما معاون اقای میر اسماعیل در پاسخ به درخواست های مطرح شده فقط به این جمله بسنده کرد که"بروید گنده تان را بیاورید!" که این طرز صحبت و ادبیات مایه تاسف است و "گنده" خود را وزیر می‌دانیم و از وزیر درخواست پیگیری داشتیم که در نهایت پس از کش و قوس های فراوان مبلغ ۷ میلیارد تومان به حساب بیمارستان واریز شد

.

ریالی از اعتبارات سفر رئیس جمهور به شهریار واریز نشده است

آقای رئیس جمهور در دیدار خود با مردم شهرستان شهریار در استادیوم شهید ثمری گفت به لطف خدا تا پایان سال ۹۵ این بیمارستان به بهره برداری می‌رسد و در این دیدار مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان(۶۰ میلیارد ساخت و ۸۰ میلیارد تجهیز بیمارستان) بابت احداث بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی امام خمینی  تخصیص داده شد اما از  این مبلغ بودجه حتی ریالی هم به حساب بیمارستان واریز نشده و فقط در حد حرف باقی مانده است که اگر این مبلغ  محقق می‌شد تا کنون بیمارستان افتتاح شده بود.

 

وضعیت فعلی بیمارستان

تا این تاریخ ۹۵۰۰ متر مکعب عملیات بتن ریزی، ۱۷۰۰ تن میلگرد، حدود ۴۵۰۰ ساعت کار توسط ماشین آلات ۱۵۰۰۰ ساعت نیروی انسانی شامل مهندس، تکنسین و کارگر مصرف شده است و در حال حاضر فقط بنای یک سقف دیگر باقی مانده است.

سمائی افزود: کل بنای بیمارستان ۲۷۰۰۰ متر مربع  می‌باشد که شامل ۲۰۸ تخت بستری ۲۸ تخت اورژانس، یک تخت ایزوله(سوختگی)، دو تخت ایزوله عفونی، یک تخت ایزوله روانی، ۲ اتاق عمل سرپایی اورژانسی، تخت های ICU و CCU، تخت دیالیز، اتاق عمل زایمان طبیعی و سزارین، ۱۰ تخت اتاق عمل کامل و…  که مجموعاً تعداد ۳۳۱ تخت پیش بینی شده است

امیر سمائی در خصوص وضعیت بهداشت و درمان مردم شهرستان شهریار گفت: در حال حاضر در شهرستان شهریار برای هر ۵۰۰۰ نفر یک تخت بیمارستانی وجود دارد که با استانداردهای اولیه بهداشت و درمان فاصله‌ی زیادی داریم.

وی در پایان از تمامی مردم شهریار و تمامی افرادی که با کمک های مردمی خود پروژه بیمارستان را یاری کرده اند به ویژه خاندان خراسانی(۱۰۰ میلیون پول نقد و یک تکه زمین) و آقای دادوش(در حدود ۴ میلیارد تومان)  تشکر ویژه کرد.  

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار

بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار


انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.