هشدار سازمان بازرسی کل کشور

سازمان بازرسی کل کشور:

به کسانی که صحبت های “قاضی سراج” را تحریف کردند هشدار می دهیم

دبیرشورای اطلاع رسانی سازمان بازرسی: به رسانه هایی که سخنان قاضی سراج را درباره بانک “دی” تحریف کرده اند، هشدار می دهیم.

 

به گزارش راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا وسیما،  ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور دیروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس دیوان محاسبات کشور در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن ها پاسخ داد.  
رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره موضوع پرونده بنیاد شهید گفت: هر چند ما نیت خوان نیستیم تا مطمئن شویم که در این موضوع تخلفی شده یا نه اما درباره پرونده بانک "دی" گزارش لازم تهیه و به مراجع مربوط ارسال شده است.
وی رسیدگی سازمان بازرسی کل کشور به تخلفات بانک "دی" را به تحقیق و تفحص نمایندگان مرتبط ندانست و افزود: هنوز بررسی گزارش مربوط به مدیران بانک دی است که ادامه دارد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تخلفاتی از مدیران بنیاد شهید مانند مسعود زریبافان رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون رئیس جمهور در دولت محمود احمدی نژاد برای سازمان بازرسی اثبات شده است یا خیر؟ گفت: این حوزه ربطی به سازمان بازرسی ندارد؛ این امر مربوط به کمیسیون تحقیق و تفحص بوده است و از آنها باید سوال کنید؛ البته در صورت ثابت شدن هم ما حق نام بردن از هیچ شخصی را نداریم.   
اما در این میان یک خبرگزاری به اشتباه به نقل از قاضی سراج نوشت تخلف مدیران بانک دی از جمله زریبافان به اثبات رسیده و  پرونده در مراجع بالاتر در حال پیگیریست.   
در همین خصوص، محمد حسین صیرفی، دبیر شورای اطلاع رسانی سازمان بازرسی کل کشور برخی نقل قول های مطرح شده به نقل از قاضی سراج و نام بردن وی از زریبافان در پرونده بانک دی را به شدت تکذیب کرد و گفت: رسانه ها بالاخص رسانه هایی که داعیه کار حرفه ای دارند اخلاق حرفه ای رسانه را رعایت کنندو در نقل قول از مسئولان رعایت امانتداری را بکنند.  
وی در ادامه افزود: در صحبتی که با قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور داشتم، وی ضمن تکذیب نقل قول مطرح شده در برخی رسانه ها گفت: سازمان بازرسی به این گونه شایعه پراکنی ها واکنش نشان خواهد داد و ما حق برخورد قضایی با خبرگزاری ها و رسانه هایی که شایعه پراکنی می کنند، برخود محفوظ می دانیم.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.