اظهارات گروسی

گروسی؛

بودجه دولت برای سال ۹۵ سفره مردم را کوچک تر خواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: گرانی نرخ بنزین تنها بر کالاهای خوراکی اثر منفی نخواهد داشت بلکه بر همه اقلام اثر خواهد گذاشت.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از دانشجو، حسین گروسی، نماینده مردم شهریار، شهر قدس و ملارد و عضو کمیسیون صنایع، معادن در راستای تصویب بودجه سال ۹۵ کل کشور گفت: نمایندگان معتقدند بودجه ای که برای یک سال در مجلس به تصویب می رسد باید در رونق اقتصاد و تولید اثر مثبت داشته باشد.

 

وی در ادامه با اشاره به عدم رونق اقتصادی در کشور اظهار داشت: کشوری که رونق اقتصادی اش ضعیف باشد قطعا نیاز است که بودجه به سمت تامین اعتبارات برای احداث زیر ساخت ها هزینه شود و دولت باید در این راستا قدم های مثبتی را در سال ۹۵ بردارد.

 

گروسی در ادامه به رای برخی از نمایندگان به گرانی بنزین اشاره کرد و گفت: برخی از نمایندگان برای گرانی بنزین رای دادند این در حالی است که هنوز مترو و ناوگان حمل و نقل کامل نیست و در تصویب قانون هدفمندی یارانه ها نمایندگان مصوب کردند که می بایست درآمد یارانه به سمت ساخت ناوگان حمل و نقل عمومی هزینه شود اما شاهد بودیم که در قانون هدفمندی یارانه ها این هدف محقق نشد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: رای به افزایش نرخ بنزین باعث گرانی و تورم در کشور خواهد شد و از دولت انتظار داریم تا در تامین اعتبار زیر ساخت ها ملاحظاتی را داشته باشد و اعتباراتی را در نظر گیرد.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر اینکه هر روز سفره مردم کوچک تر از روز قبل می شود گفت: افزایش نرخ حامل های سوخت به ویژه بنزین در همه بخش ها اثرگذار است  و تنها تاثیر منفی بر تامین کالاهای خوراکی نخواهد گذاشت.

 

گروسی گفت: از آنجایی که مردم ایران مردمی هستند که همواره در صحنه حضور دارند باید دولت تدابیری بیندیشد تا افزایش نرخ حامل های سوخت به ویژه بنزین بر مردم اثرسوء نگذارد.

 

نماینده مردم شهریار ملارد و قدس اذعان داشت: برای رونق یافتن اقتصاد کشور دولت توجه شایانی به زیر ساخت ها باید داشته باشد و به معیشت و ناوگان عمومی نیز برنامه در اختیار داشته باشد وگرنه رکود بیشتر از گذشته در کشور شاهد خواهیم بود.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص بروز و ظهور اقتصاد مقاومتی در بودجه اشاره کرد و گفت: نمایندگان به این بخش بودجه بسیار اعتراض داشتند و اعتراضات شان به جایی رسید که رای به ارجاع به کمیسیون دادند و از اعضای کمیسیون تلفیق انتظار داشتند تا به این بخش توجه ویژه شود اما اقدامی در این خصوص در کمیسیون تلفیق صورت نگرفت و پس از ابلاغ بودجه دولت باید برای بروز و ظهور اقتصاد مقاومتی در کشور متممی را در نظر بگیرد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.