تاج

فوتبال ایران ورزش جهان کشتی و وزنه‌برداری رزمی توپ و تور ورزش بانوان سایر حوزه‌ها کسی نگفته شجاعی از تیم ملی حذف شود

تاج: امکان دارد بخشی از محرومیت پرسپولیس در CAS بخشیده شود/ از نگاه فیفا فوتبال ایران در جایگاه اول دنیا قرار دارد!

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان از احتمال بخشیده شدن بخشی از محرومیت باشگاه پرسپولیس از فعالیت در فصول نقل‌وانتقالات پیش رو خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم،مهدی تاج در نشست خبری امروز (شنبه) خود که در محل روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اول از همه ایام محرم را تسلیت می‌گویم و یاد و خاطره ایرج باباحاجی را هم گرامی می‌دارم. موضوع امروز ما بابت رسالتی است که هر چند وقت یک بار نشست خبری بگذاریم تا به سؤالات متعدد که در حوزه فوتبال رخ می‌دهد، پاسخ دهیم. در این نشست‌ها هم مجال پیدا می شود که سؤالات پاسخ داده شود و هم اینکه تا کنفرانس بعدی رسانه‌ها درخواست مصاحبه نداشته باشند و ما هم به کارهای جاری می‌رسیم. این باعث می‌شود به یک یا دو رسانه پاسخ ندهیم تا بقیه ناراحت شوند.

وی در ادامه افزود: یکسری صحبت خودم در خصوص باشگاه‌های بدهکار دارم که مشکل‌آفرین شده است و می‌خواهیم صحبت کنیم و به سمت آینده برویم که شاید برخی صحبت‌ها برای فوتبال ایران تلخ باشد. ماجرای بدهی باشگاه‌ها دو دسته است که برخی رسانه‌ها به اغماض مطرح کرده‌اند که خوب نیست و این از عدم اطلاع کافی آنهاست.

رئیس فدراسیون فوتبال همچنین خاطر نشان کرد: در سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ قانون صدور مجوز حرفه‌ای جدی تر شد. در سال ۹۵ فدراسیون فوتبال از طریق سازمان لیگ تذکر داد و خیلی مسائل را پیشگیری کرد. یکی از ارکان مجوز حرفه‌ای ورزشگاه‌ها هستند که باید نور کافی داشته باشد، VVIP, VIP و … داشته باشد. ابتدا نگفته بودند ورزشگاه‌هایی که VVIP نداشته باشند نمی‌توانند میزبان باشند و بازی‌ها برگزار می‌شد، اما به یکباره اعلام کردند ورزشگاه‌هایی که صندلی نداشته باشند نباید میزبان بازی‌ها باشند.

وی ادامه داد: ما باید به تدریج ورزشگاه‌های خود را مجهز کنیم. یک دفعه که نمی‌شود بیاییم همه ورزشگاه‌ها را یک‌جا مجهز و استاندارد کنیم، مگر اینکه کلاً فوتبال را تعطیل کنیم که این هم نمی‌شود. ما در سال ۹۵ با توجه به قوانین نسبتاً که راحتی وجود داشت زودتر از اعلام قوانین توسط AFC این موضوع را متوجه شدیم و کار خودمان را سفت گرفتیم.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به بحث بدهی‌های موجود در باشگاه‌های ایرانی خاطرنشان کرد: بدهی‌های باشگاه‌های ما به دو دسته تقسیم می‌شوند، بدهی‌های گذشته و بدهی‌هایی که قرار است از این به بعد ایجاد شود. ما قوانین را طوری تنظیم کردیم که این را هم مانند بحث ورزشگاه‌ها به تدریج حل کنیم. وجود بدهی‌ها برای باشگاه‌ها دو مشکل بزرگ برای ما ایجاد می‌کرد، اول اینکه بازیکنان بدهکار زیادی در فوتبال ما حضور داشتند که این وجهه خوبی نداشت. ما مسلمان هستیم و اگر عهدی می‌کنیم باید به آن عمل کنیم. ما مکلف هستیم که بدهی‌های خودمان را پرداخت کنیم. اگر نکنیم یکسری مسابقات خودمانی برگزار می‌کنیم که فقط باشگاه‌های خودمان باید با خودمان بازی کنند و تیم ملی هم باید با تیم‌های باشگاهی مسابقه بدهد، آن وقت نه می‌توانیم در لیگ قهرمانان شرکت کنیم و نه در مقدماتی جام جهانی که این هم عملی نیست و وجهه خوبی برای فوتبال ما ندارد. البته خوشبختانه این اتفاقات تاکنون هم رخ نداده است، اما سخت‌گیری‌های ما از بهمن ۱۳۹۵ و دو سه ماه قبل از اعلام قوانین جدید توسط AFC آغاز شد. ما کمیته‌هایی مانند کمیته تعیین وضعیت بازیکنان تشکیل دادیم که مورد تأیید AFC و فیفا هم قرار گرفت.

تاج در مورد وظایف کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال گفت: کمیته تعیین وضعیت دو وظیفه اساسی دارد. یکی نظارت بر نقل‌وانتقالات داخلی و بین‌المللی فوتبال و دیگر حل اختلاف مالی بین باشگاه‌ها و بازیکنان. ما پرونده‌هایی داشتیم که اگر جلوی آنها در همین کمیته تعیین وضعیت گرفته نمی‌شد، چه بسا که یک پرونده دیگر به پرونده‌های‌مان در فیفا اضافه می‌شد. یکی از باشگاه‌هایی ما که با معضل بدهی‌های زیاد در آن مواجه هستیم و من هم نمی‌خواهم در اینجا نام باشگاه را بگویم یک بار حتی برای هیچ از کدام از بازیکنانش استیناف خواهی نکرده است. یعنی بازیکن رفته شکایت کرده است، رأی به مجامع بین‌المللی رفته و به باشگاه اعلام شده است، سپس کمیته انضباطی برای این موضوع رأی داده، اما آن باشگاه باز هم توجه نکرده و حاضر به دفاع از خود در کمیته استیناف نشده است. شاید باشگاه‌های ما متوجه عواقب این کارها نیستند، اما معیار ما قوانین فیفاست. ما به سرعت به سمت اجرای قوانین فیفا و AFC می‌رویم. کمیته تعیین وضعیت بازیکنان شاید خودش در آینده تضمیم بگیرد رأی بدهد و حتی مجبور به کسر امتیاز از تیم‌های باشگاهی شود. در نامه اخیری که از AFC به ما رسیده و الان هم اینجا جلوی من است آنها به بازیکنان شاکی اعلام کردند که ما اظهارات شما را قبول داریم، اما فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ ایران محل رسیدگی به شکایات شماست. اینها مستقیماً به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کرده بودند، اما AFC پرونده را به ما برگردانده است.

وی راجع به صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها توسط فدراسیون فوتبال تصریح کرد: ما مجوز حرفه‌ای را خودمان به باشگاه‌ها می‌دهیم و قانون آن را در داخل کشور اجرا می‌کنیم، اما اگر مجوز حرفه‌ای را به خلاف به یک باشگاه بدهیم خودمان هم در زیر پا گذاشتن قوانین شریک هستیم. تاکنون کسی به ما نگفته است که برای صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها چه کار کنیم، اما باز هم این قوانین سفت‌تر می‌شوند. ما اگر به باشگاه‌ها به صورت غیرقانونی مجوز حرفه‌ای بدهیم مسئولیتش با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است، چون AFC و فیفا در این مورد به این دو ارگان مسئولیت مستقیم داده‌اند.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: ما یک شورای حقوقی در فدراسیون فوتبال تأسیس کردیم که پرونده‌های مختلف را مرتباً بررسی می‌کند. همچنین کمیته‌هایی مانند کمیته تعیین وضعیت بازیکنان، اخلاق و استیناف تشکیل شدند تا ما با معضل‌های مختلف در مباحث بین‌المللی مواجه نشویم. ما به ست اجرای قانون صریح، محکم و قاطع می‌رویم، اگر یک نفر بیرون از این دستگاه (فدراسیون فوتبال) بگویند که برای این مسئله سندسازی و مسامحه شده من می‌گویم که نشده است، مشکلات باشگاه‌های ما باید تدریجاً حل شود، اما این تدریج به انتها رسیده است. ما الان لیگ‌مان را با ۱۶ تیم برگزار می‌کنیم، اما اگر تعداد این تیم‌ها کم شد جای هیچ تعجبی ندارد، چون عده‌ای از این باشگاه‌ها نمی‌توانند خواسته‌های AFC را برآورده کنند. این باشگاه‌ها هم از گردونه مسابقات لیگ برتر و هم از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حذف می‌شوند. امیدوارم این کارها کمک کند که ما با برنامه‌ریزی مدون یک لیگ پویا و کارآمد را داشته باشیم.

تاج با تأکید بر حذف تیم‌هایی که موفق به گرفتن مجوز حرفه‌ای نمی‌شوند از لیگ برتر ادامه داد: اینجا می‌خواهم یک صحبتی با مدیران عامل، نمایندگان مجلس و یکسری از دوستان دیگر داشته باشم که ممکن است براساس مسئویت‌شان پس از حذف یک تیم از لیگ برتر صحبت کنند. با سفارش آنچه بوده تا الان شده است، چون زمان بود، اما الان دیگر زمان نیست. قواقنین AFC و فیفا خاص هستند. تا زمان هست این باشگاه‌ها خودشان سراغ حل مشکلات‌شان بروند. آنها می‌توانند صحبت کرده و مشکلات‌شان را حل کنند. ما نیز همانند خیلی از دوستان معتقدیم که به فوتبال مالیات تعلق نمی‌گیرد، مگر در بحث بازیکنان که آنها هم باید مالیات‌شان را بدهند، اما نه براساس قراردادشان بلکه براساس وجهی که گرفته‌اند نه چیزی که نگرفته‌اند. مالیات همیشه به این شکل پرداخت می‌شود که فرد یا شرکت براساس سود و عملکردشان مالیات پرداخت می‌کنند، اما باشگاه‌های ما سودده نیستند. حداقل من که باشگاه سودده سراغ ندارم و بعید می‌دانم که شما هم سراغ داشته باشید. ما مثل یک تاکسی می‌مانیم که ۷۰ درصد پول‌مان را نمی‌توانیم بگیریم و فقط از ۳۰ درصد آن استفاده می‌کنیم، ۷۰ درصد مفتی سوار می‌شوند و ما هم مکلفیم که سوار کنیم و پولی هم نگیریم و چیزی نگوییم، آنهایی که نگران هستند رفع موانع کنند تا حقوق شناخته‌شده به فوتبال تعلق بگیرد، آن وقت اگر بدهی یا مالیات ماند باشگاه‌ها باید خودشان جدی‌تر برخورد کنند. لیگ ما باید به قدری کوچک شود که فقط آنهایی که توانایی حضور در این رقابت‌ها را دارند، بیایند.

وی در پاسخ به این پرسش که موضوع حق پخش تلویزیونی به کجا رسید و شرایط به چه شکل است، خاطرنشان کرد: گام‌هایی در این زمینه برداشته شده، اما این صحبت‌ها ۲۰ سال است که در حوزه فوتبال تکرار می‌شود و اتفاقی هم رخ نمی‌دهد، اما خوشبختانه این بار موضوع حق پخش تلویزیونی در برنامه ششم توسعه مجلس شورای اسلامی آمده است. حالا که حق پخش محور قانونی پیدا کرده و به تأیید شورای نگهبان هم رسیده است، باید امیدوارتر باشیم مگر اینکه با عدم اجرای قانون روبه‌رو شویم که آن یک بحث دیگر است. با این حال اگر در این مرحله هم حق پخش تلویزیونی پرداخت نشود مجموعه فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها  مقابل دوربین‌های تولید محتوای صداوسیما را می‌گیرند. شاید پخش زنده صورت بگیرد، اما با اینکه علاقه‌ای به جلوگیری از ورود دوربین‌ها به ورزشگاه‌ها نداریم، ممکن است مقابل دوربین‌های تولید محتوا را بگیریم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که وضعیت باشگاه نفت طلائیه مشخص نیست و امروز هم مهلت قانونی آنها برای رفع مشکلات به پایان می‌رسد و صراحتاً بگوید آیا با این شرایط به باشگاه ذوب‌آهن برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا آمادگی داده شده است یا نه، گفت: با باشگاه ذوب‌آهن صحبتی نکرده‌ایم و این مسئله در اختیار سازمان لیگ است، چون آنها اختیار معرفی تیم‌ها را به لیگ قهرمانان آسیا دارند. با این حال تا جایی که من می‌دانم صحبتی با باشگاه ذوب‌آهن نشده است تا زمان در خصوص این وضعیت سپری شود. با این حال ما در اجرای قانون بسیار جدی هستیم تا وضعیت باشگاه‌ها تعیین تکلیف شود به همین دلیل هم اکنون ۳۷۰ پرونده در کمیته تعیین وضعیت تشکیل شده است و اگر هم شرایط برای نفت فراهم نباشد باشگاه دیگری برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا جایگزین می‌شود.

تاج درباره اینکه در خصوص مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس جلساتی در فدراسیون فوتبال تشکیل شده و حالا که او می‌گوید مسامحه‌ای صورت نمی‌گیرد، چرا که گفته می‌شود پرسپولیسی‌ها در خصوص تاریخ قرارداد طارمی سندسازی کرده‌اند آیا این شرایط برای باشگاه‌های بزرگ هم قابل اجراست یا با باشگاه‌هایی مانند پرسپولیس مسامحه خواهد شد، اظهار داشت: ابتدا باید بگویم این امکان وجود دارد که بخشی از محرومیت پرسپولیس در CAS بخشیده شود، چرا که فیفا در رأیی که داده، گفته است تخلف باشگاه پرسپولیس احراز نشده بلکه آنها رأی را با استنباط داده‌اند که در قوانین حقوقی احراز تا استنباط بسیار متفاوت است. در خصوص تاریخ قراردادها نیز این موضوع در دست بررسی است و مهدی طارمی هم امروز به کمیته اخلاق رفته است، چون خود من گفته بودم اگر او به کمیته اخلاق نرود مقابل همه فعالیت‌هایش ورزشی‌اش را می‌گیریم. فکر می‌کنم او امروز به جلسه کمیته اخلاق رفته باشد و ما هم در حال تهیه گزارشی برای رئیس مجمع باشگاه پرسپولیس در این خصوص هستیم. خود من امروز با وزیر ورزش صحبت می‌کردم که او از ما خواست این گزارش با دقت تهیه شود حتی اگر سرعتی در کار نباشد. ما مسئولیت مجمع دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را برعهده نداریم و رئیس مجمع آنها وزیر ورزش است، اما شرایط فوتبالی را ما رسیدگی می‌کنیم.

وی در واکنش به این مسئله که چرا تیم ملی مدیر رسانه‌ای ندارد و این مسئله باعث شده ارتباط رسانه‌ها با تیم ملی قطع شود و مسئولان تیم ملی هم شرایط سختی را برای رسانه‌ها رقم زده‌اند، تصریح کرد: این را قبول دارم که کمیته رسانه‌ای تیم ملی را باید به یک نفر که فوتبال را بشناسد و شرایط خوبی هم داشته باشد، بسپاریم. قرار بود امروز با یک نفر در این خصوص جلسه داشته باشم تا به‌عنوان مدیررسانه‌ای تیم ملی معرفی شود و قطعاً این کار ظرف سه چهار روز آینده انجام خواهد شد، چرا که معتقدم باید از تیم ملی اخبار درست منتقل شود، چون اگر اخبار درست منتقل نکنیم خبرسازی صورت می‌گیرد. موضوع سیدجلال حسینی یکی از آن نمونه خبرسازی‌هایی بود که تأسف برانگیز است. من هم از کی‌روش در این زمینه خواهش کردم که کاری کنیم به تیم ملی کمک شود، چون با برنامه‌ریزی خوبی برای جام جهانی آماده می‌شویم و همه چیز روی روال است و برای بخش رسانه‌ای خواهش کردم که یک نفر را بگذاریم. از همین رو یک نفر به زودی معرفی خواهد شد تا کنار تیم ملی باشد. موضوع دیگر درباره تیم ملی هم این است که از کی‌روش خواستم مارکار آقاجانیان کنار تیم ملی فوتبال باشد، چرا که او اکنون مسئولیت تیم‌های پایه فدراسیون فوتبال را به‌عهده دارد. الان هم که بحث این موضوع شد باید برای تیم نوجوانان‌مان هم که امروز اولین بازی‌اش را در جام جهانی انجام می‌دهد، آرزوی موفقیت کنم.

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به طرح این موضوع که نقش بامداد میرزایی که یک ایجنت فوتبال است در تیم ملی چیست که در اردوها با رسانه‌ها برخورد دارد و حتی خودش را به‌عنوان مدیر اجرایی تیم معرفی می‌کند، تصریح کرد: بامداد میرزایی برخی مسائل اردویی را در تیم ملی برنامه‌ریزی می‌کند. به طور مثال او اردوی روسیه را فراهم کرده که برنامه‌ریزی خوبی هم داشته است، اما اینکه مدیر اجرایی یا هر کسی چیزی بگوید نیست، چون این فرد هر مسئولیتی که در تیم ملی داشته باشد خود من اعلام می‌کردم. یک حرف شما در خصوص انتخاب مدیر رسانه‌ای درست بود که به‌عنوان رئیس فدراسیون آن را قبول کردم و به زودی یک نفر را انتخاب می‌کنیم، چون یک نفر باید با رسانه‌ها که زحمت بسیار زیادی می‌کشند و قابل احترام هم هستند، ارتباط داشته باشد.

تاج در پاسخ به سؤال خبرنگار صداوسیما مبنی بر اینکه ماجرای بازگشت شجاعی به تیم ملی چیست و آیا این بازیکن شرایط بازگشت را دارد یا نه، گفت: حالا که از رسانه ملی این سوال را می‌پرسید بگذارید اینگونه پاسخ بدهم، راجع به شجاعی باید بگویم او زحمات زیادی برای تیم ملی کشیده که غیرقابل انکار است، شجاعی در تمام موفقیت‌های تیم ملی در سال‌های اخیر کنار تیم بوده و فقط در دو بازی آخر تیم ملی را همراهی نکرده است، اما اینکه کسی گفته باشد او را از تیم ملی حذف کنید، این‌طور نیست. من خودم  چند بار این را از رسانه ملی شنیدم که چنین چیزی مطرح شده است.

وی ادامه داد: راجع به تیم ملی باید بگویم در فیفا دی که اکنون هم در آن حضور داریم ما دو بازی دوستانه فراهم کردیم که بازی با توگو انجام شد و یک بازی هم با روسیه خواهیم داشتم. در ماه نوامبر هم تلاش می‌کنیم دو بازی دوستانه هماهنگ کنیم و فیفا دی بعدی ما پس از ماه نوامبر در ماه مارس (اسفند و فروردین) است که تلاش می‌کنیم در آن تاریخ هم دو بازی دوستانه داشته باشیم. صحبت‌هایی هم برای انجام بازی‌های دوستانه صورت گرفته است، اما چون به قرارداد نرسیده‌ایم نمی‌توانیم چیزی را اعلام کنیم. ما موضوعی را رسمی اعلام می‌کنیم، اما کسی باور نمی‌کند حالا که چیزی رسمی نشده نمی‌توانیم موضوعی را رسماً اعلام کنیم چون ما رسماً می‌گفتیم بازی با توگو انجام می‌شود، اما برخی می‌گفتند این بازی لغو شده است. من هم گفتم من رئیس فدراسیون هستم و می‌گویم که این بازی برگزار خواهد شد. اگر شما فکر می‌کنید لغو شده ایرادی ندارد. از این قضیه هم بگذریم اما تیم ملی طبق برنامه‌ای که اعلام کردم اردوها را برگزار خواهد کرد تا پس از آن لیگ در نیمه اول اردیبهشت‌ماه به پایان برسد و فکر می‌کنم از ۱۵ اردیبهشت یا یکی دو روز این طرف و آن طرف اردوی نهایی تیم ملی آغاز شود. این اردوی نهایی خواهد بود که تیم ملی خودش را باید به خوبی آماده حضور در جام جهانی کند و کمپ آماده‌سازی‌مان در روسیه را هم رزرو کرده‌ایم، البته فیفا گفته فقط ۵۰ نفر از کادرفنی و بازیکنان می‌توانند به هتلی که فیفا در نظر می‌گیرد بروند، مابقی نفرات اعزامی از جمله میهمان‌ها، تیم رسانه‌ای و مردمی که برای تماشای بازی‌ها می‌روند باید در هتل‌های دیگری اسکان پیدا کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه تکلیف قرارداد حق پخش تلویزیونی سازمان لیگ با سازمان صداوسیما در زمان ریاست عزیز‌الله محمدی به کجا رسید، گفت: ما بعد از آن هم یک قرارداد در زمان ریاست خودم با صداوسیما به مبلغ ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیارد تومان امضا کردیم که این قرارداد به امضای معاون صداوسیما هم رسید، اما اتفاقی رخ نداد. اکنون دوباره در حال مذاکره هستیم که هنوز کاری پیش نرفته، اما با شرایطی که به وجود آمده است این بار امیدوار هستیم.

وی درباره موضوع تبلیغات محیطی نیز گفت: ما با تبلیغات محیطی قرارداد داریم و این کار نیز در حال انجام است، اما این سؤالات مربوط به سازمان لیگ می‌شود، اینجا فدراسیون فوتبال است و سازمان لیگ هم اساسنامه جدا دارد که باید بگویم اساسنامه سازمان لیگ هم از سال آینده جدید خواهد شد. کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال در حال بازنگری در اساسنامه سازمان لیگ و برخی کمیته‌های فدراسیون فوتبال است، چون برخی کمیته‌ها حتی آیین‌نامه هم نداشتند، یکی از نمونه‌های آیین‌نامه‌هایی که در حال بازنگری است مربوط به کمیته انضباطی می‌شود که قرار شده این آیین‌نامه طوری تنظیم شود که مسامحه از بین برود و دیگر در خصوص کسر امتیاز، سقوط به لیگ پایین‌تر و … تعارفی با کسی نداشته باشیم.

تاج خاطرنشان کرد: ما باید تلاش کنیم که مشکلات حل شود و اگر می‌خواهیم لیگ ۱۶ تیمی قوی داشته باشیم لیگ یک و لیگ دو را سازماندهی کنیم، مسئولان هم باید به فکر رفع موانع باشند. باید مشکلات را بپذیریم، نق نزنیم و خودمان از این مشکلات عبور کنیم، ما باید کار خودمان را انجام بدهیم و حالا اینکه لیگ پخش بشود یا نشود، اهمیتی ندارد، اما حیف است اکنون که فوتبال ما در اوج اقتدار قرار دارد، شرایط و مشکلات به این شکل پیش می‌رود. یک موضوع را هم باید اعلام کنم که فیفا به زودی نامه‌ای را قرار است به فدراسیون فوتبال ارسال کند که این موضوع از سوی من به صورت غیررسمی اعلام می‌شود. این نامه‌ هم در خصوص این است که از نگاه فیفا فوتبال ایران در جایگاه اول دنیا قرار دارد، چون اکنون که ما در رتبه ۲۵ رنکینگ دنیا قرار داریم تنها تیمی هستیم که پنج تیم ملی‌مان راهی رقابت‌های جام جهانی شده‌اند. تیم‌هایی مانند برزیل، آلمان، پرتغال، آرژانتین، بلژیک و… که در بین تیم‌های برتر دنیا هستند، همه تیم‌های‌شان نتوانستند مجوز صعود به جام‌های جهانی نوجوانان، جوانان، فوتبال ساحلی، بزرگسالان و فوتسال را کسب کنند، اما ما تمام مجوزهای صعود را دریافت کردیم، از این حیث تیم ایران از نگاه فیفا تیم اول دنیا محسوب می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به صعود تیم ‌های مختلف ایران در رده‌های پایه به جام جهانی خاطرنشان کرد: فوتبال ما در حال حاضر از این لحاظ در دنیا اول است. این برای اولین بار است که فوتبال ما به چنین توفیقی دست یافته. این حیف است که به دست خودمان این موفقیت‌ها را به‌هم بزنیم. امیدوارم مسئولان دست به دست هم بدهند و این مشکلات را برطرف کنند.

ادامه دارد …

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.