تخم مرغ

تاریخ سازی قیمت تخم مرغ!

یک مقام مسوول گفت: کنون متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۶ هزار و ۳۰۰ تومان معادل شانه ای ۱۳ هزار و ۵۰۰ و دانه ای ۴۳۰ تومان است و در صورت ادامه روند آنفولانزا حاد پرندگان قیمت بالاتر خواهد رفت.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از مشرق،  ناصر نبی پور رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران از معدوم سازی بیش از ۱۱ میلیون قطعه مرغ خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای مهر تا کنون به دنبال شیوع بیماری آنفولانزا حاد پرندگان ۱۱ میلیون قطعه مرغ معدوم شد.

به گفته وی استان تهران،البرز،قزوین،آذربایجان شرقی و قم درگیر این بیماری هستند.نبی پور، کاهش تولید تخم مرغ را دلیل اصلی گرانی دانست و افزود: حذف ۱۱ میلیون قطعه مرغ برابر با کاهش تولید ۶۰۰ تن تخم مرغ در روز است که این امر درنهایت افزایش قیمت تخم مرغ در بازار را به همراه داشته است.

این مقام مسوول، با اشاره به اینکه نرخ تخم مرغ تابع عرضه و تقاضاست، بیان کرد: اکنون متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۶ هزار و ۳۰۰ تومان معادل شانه ای ۱۳ هزار و ۵۰۰ و دانه ای ۴۳۰ تومان است.وی، قیمت تخم مرغ در روزهای آتی را پیش بینی کرد و یادآورشد: در صورت ادامه روند آنفولانزا حاد پرندگان و کاهش تولید، قیمت بالاتر خواهد رفت.

به گفته نبی پور، توزیع نامناسب تخم مرغ و محدودیت جابه جایی به دلیل بیماری شیوع آنفولانزا، یکی دیگر از دلایل گرانی محصول در بازار به شمار می رود.

رییس اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، با اشاره به آخرین وضعیت واردات تخم مرغ اضافه کرد: واردات هر کارتن تخم مرغ با احتساب سود بیش از ۶۸ هزارتومان تمام می شود که با وجود بالا بودن قیمت تخم مرغ وارداتی نسبت به مشابه داخلی و عدم کمبود در داخل ، هم اکنون، نیازی به واردات نداریم.

وی تولید روزانه تخم مرغ را ۲ هزار و ۱۰۰ تا ۲ هزار و ۲۰۰ تن اعلام کرد و افزود: در شرایط کنونی، علی رغم معدوم سازی قابل توجه قطعه مرغ ها، تولید در وضعیت مناسبی قرار دارد.

نبی پور در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه بخشی از غرامت سال گذشته مرغداران پرداخت نشده است، تصریح کرد: سازمان دامپزشکی و صندوق بیمه به سبب کمبود منابع مالی نتواسته بخشی از غرامت تولیدکنندگان را پرداخت کند و اخیرا اعلام کرده که مرغداران به جای غرامت خود، اوراق خزانه دریافت کنند در حالیکه اوراق دردی از آنها را دوا نمی کند.

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.