جنیدی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران:

تامین سلامت نیازمند مشارکت تمام دستگاه‌هاست/فعالان حوزه بهداشت و درمان گرایش سیاسی ندارند/دکتر واشانی یک خدمتگزار صادق و پرتلاش است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:دکتر واشانی از زمان قبل از ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین بعد از ادغام به عنوان یک خدمتگزار صادق و پرتلاش در خدمت حوزه های بهداشت و درمان بود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، دکتر احمد جنیدی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهریار ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: اینکه در بین همکاران خودم هستم بسیار خوشحالم و مایه خرسندی است که این چنین مراسمی برای تودیع جناب آقای دکتر واشانی برگزار شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:  هم سن و سالان بنده که در دوران انقلاب اسلامی حضور داشتند کاملا بر این عقیده استوارند که ملت ما این پیروزی را به راحتی به دست نیاورده است و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران به نحوی معجزه الهی بود چرا که تقریبا با دست خالی از نظر سلاح و ادوات جنگی و با تکیه بر ایمان و نفوذ کلام حضرت امام خمینی(ره) قیام ملت ما به سرانجام رسید. ما هنوز هم هزینه های این پیروزی را در قالب هشت سال دفاع مقدس و دشمنی دشمنان بزرگ می پردازیم، هزینه نه گفتن به استکبار جهانی و بله گفتن به ذات اقدس الهی مقصود ملت است.

 

دکتر جنیدی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی ایران در چند سال گذشته با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه علوم پزشکی تهران ادغام شد اما این ادغام باعث به وجود آمدن یک سری مشکلات در حوزه بهداشت و درمان شد، اما بعد از مدتی این دانشگاه مجددا به صورت مستقل به فعالیت خود ادامه داد و همکارانی که در حوزه های بهداشت و درمان در عرصه های مختلف خدمت می کردند با علاقه و جدیت بیشتری به مجموعه دانشگاه اضافه شدند.

وی گفت: دکتر واشانی از زمان قبل از ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین بعد از ادغام به عنوان یک خدمتگزار صادق و پرتلاش در خدمت حوزه های بهداشت و درمان بود و مدت زیادی در شهریار زحمت کشید. در مدت زمانی که بنده با وی همکار بودم و از نزدیک با فعالیت های وی آشنایی داشتم، شاهد بودم وی با علاقه فراوان پیگیر موضوع بهداشت و درمان شهرستان بود. مسلما این جابجایی به دلیل ضعف دکتر واشانی نیست چرا که وی تلاش های بسیار خوبی در حوزه بهداشت ودرمان شهرستان شهریار داشته و حتی گاهی نظراتی را برای بهبود حوزه بهداشت و درمان دانشگاه ارائه کرده است.

جنیدی افزود: در حوزه بهداشت و درمان هیچ گاه بودجه ای متناسب با آن تخصیص پیدا نکرده است، خوشبختانه در دولت های اوایل انقلاب توسعه شبکه های بهداشت و در مان در محوریت قرار گرفته بود، و در جهت بهبود خانه های بهداشت و مراکز بهداشت گام های خوبی برداشته شد  اما با وجود تمام این تلاش ها هنوز نتوانستیم همه جامعه را تحت پوشش حوزه بهداشت و درمان مورد نظر وزارت بهداشت در آوریم. در دولت یازدهم با توجه به بحث طرح تحول سلامت توجه ویژه ای  به بحث درمان شده است.

دکتر جنیدی ادامه داد با تلاش های  صورت گرفته در حوزه بهداشت ۲۱ مرکز بهداشت تاسیس شده است و تعداد زیادی خانه بهداشت نیز دایر شده و بیش از ۸۰۰ نفر از طریق بخش خصوصی به کار گیری شده اند که در پایگاه ها و مراکز بهداشت مشغول به فعالیت هستند. در برنامه های پیش رو مصوب شد به ازای هر ۲۵۰۰ نفر جمعیت یک نفر مراقب سلامت فعالیت کند، بر اساس این موضوع در هر پایگاه سلامت بین ۴ تا ۵ مراقب سلامت قرار داده شده است.

وی اضافه کرد: دو نعمت سلامت و امنیت همواره مورد توجه اسلام بوده است، این دو نعمت باعث به وجود آمدن توسعه پایدار می شوند،  اگر قرار است بتوانیم به استکبار جهانی «نه» بگوییم باید مردم را سالم نگه داریم و سلامت آن ها را تامین کنیم و به آن ها آموزش دهیم تا بتوانیم سطح آگاهی آن ها را افزایش دهیم.

دکتر جنیدی افزود: همکارانی که در  حوزه بهداشت و درمان خدمتگزار مردم هستند هیچ نگرشی سیاسی خاصی ندارند و فقط به فکر خدمت به مردم هستند. بنده بارها عرض کردم که اگر یکی از اقلیت های مذهبی به ما مراجعه کند ما مجبور هستیم که بهداشت او را تامین کنیم، ما حتی در زمان جنگ تحمیلی اگر یک اسیر عراقی سراغ ما می آمد ، به دلیل قسمی که اطبا خوردند و رسالتی که داریم باید بهداشت وی را تامین می کردیم.

وی گفت: با خدمات و فعالیت های آقای دکتر واشانی آشنایی دارید اما آقای دکتر ناصح قبل از ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران در سمت معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران مشغول به فعالیت بودند، وی به عنوان یک معاون موفق در حوزه علوم پزشکی به حساب می آیند، با توجه به سبقه وی در حوزه بهداشت و درمان، برای شهرستان شهریار دکتر ناصح را کاندید کردیم که وی در ابتدا نمی پذیرفت. با تلاش ها فراوان وی را از حوزه بهداشت کرج جدا کردیم و قطعا تجربه دکتر ناصح به سلامتی مردم منطقه کمک فراوانی خواهد کرد و بعد از دکتر واشانی هیچ خللی در این حوزه وارد نخواهد شد.

وی در پایان افزود: دکتر ناصح و دکتر واشانی و امثال چنین شخصیت هایی تنها ۲۵ درصد سلامت مردم را می توانند تضمین کنند ۷۵ درصد دیگر را مشارکت سایر مدیران در سطح شهرستان به وجود می آورد پس تنها در صورتی می توانیم سلامت مردم را به صورت کامل تامین کنیم که تمام مسئولان شهرستان شهریار همکاری مناسبی را با شبکه بهداشت و درمان این شهرستان داشته باشند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.