شمخانی

شمخانی:

تاکنون هیچ دیداری با «عادل الجبیر» نداشته ام

دبیر شورای عالی امنیت ملی اخبار منتشره مبنی بر دیدارش با وزیر خارجه عربستان را تکذیب کرد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از مهر، امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه چهارمین جشنواره علم و فن آوری در جمع خبرنگاران درباره عملکرد بسیج اظهار داشت: یکی از مزیت‌های مهم بسیج در تولید شبکه است و توانسته شبکه ای منطقی و علمی از دورافتاده ترین نقاط را در جهت هدایت درست و تحقیق و توسعه موضوعی و کارکردی، شکل دهد.

وی این اقدام بسیج را موجب تحرکات در حوزه های مختلف برشمرد و افزود: این توانمندی تنها بخش دفاعی را در بر نمی‌گیرد و به صورت موضوعی و کارکردی درخصوص موضوعات مختلف پهنه و شرایطی را به وجود آورده است که همانند روزهای آغازین جنگ که انسان احساس می کرد پاسخگوی مقابله با دشمنی مانند عراق نبود اما جنگ توانست هسته های کوچک به لشگر تیپ و سپاه تبدیل کند، است.

شمخانی ادامه داد: هسته های شکل گرفته علمی در کشور از جوانان رشد یافته در انقلاب، نوید بزرگی را می‌دهد و مسئولان کشور باید از آن حمایت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما اخیرا دیداری با وزیر خارجه عربستان در بغداد داشته‌اید؟ تصریح کرد: تکذیب می‌کنم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره ادعای «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان مبنی بر اینکه چرا در ایران انفجار تروریستی نمی‌شود، خاطرنشان کرد: عربستان و تروریست‌ها در جایی می‌توانند انفجار و اقدام تروریستی انجام دهند که پرورش یافته اند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت با بیان اینکه ایران سرزمین بیگانه ای نسبت به تربیت تروریست است گفت: همچنین ما دستگاه امنیتی هوشیاری و مردم حاضر در صحنه ای داریم.

شمخانی یادآور شد: در برخی از کشورهای پیرامونی منطقه ما افرادی اقدامات تروریستی انجام می‌دهند که در آنجا درس خوانده و زندگی کرده‌اند و ماموریت گرفته و بجای دیگری رفته‌اند و امروز به دلیل اختلاف سیاسی با زاویه های کم انتقام می‌گیرند. ضمن اینکه مردمی یکپارچه و سیستم امنیتی متناسب مبارزه با تروریسم ندارند؛ آن ها سیستم متناسب با جوامع آزادیخواه دارند. این تفاوت ایران با دیگر کشورها است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.