علیزاده

معاون وزیر راه و شهرسازی:

تا پایان سال ۴۶۰۰ تخت به ظرفیت بیمارستان های کشور اضافه می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان امسال ۴۰ بیمارستان با ظرفیت ۴۶۰۰ تخت به ظرفیت بیمارستان‌های کشور افزوده می‌شود.

 

به گزارش راه مبین به نقل از تسنیم، محمدجعفر علیزاده ظهر امروز در حاشیه بازدید از بیمارستان ۱۷۴ تختخوابی شهرستان نهاوند اظهار داشت: در حال حاضر بیمارستان ۱۷۴ تختخوابی نهاوند ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تمام تلاش ما این است که تا بهمن ماه تجهیز و قبل از پایان سال به بهره‌برداری کامل برسد.

وی گفت: بیمارستان۱۷۴ تختخوابی نهاوند پیشرفت فیزیکی خیلی خوبی دارد و این پروژه از نظر استاندارد‌های روز دنیا یک بیمارستان عمومی با بخش‌های تخصصی داخلی، زنان و زایمان و کودکان و نوزادان است.

علیزاده افزود: برای به‌روز کردن این بیمارستان در کنار این بخش‌های درمانی، به بخش‌های تشخیصی و آزمایشگاهی نیز توجه ویژه‌ای شده و بخش اورژانس متناسب با نیازهای روز دنیا تغییر کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای ارائه خدمات بیشتر به مردم ۱۰ تخت در بخش مراقبت‌های ویژه در این بیمارستان مدنظر قرار گرفت همچنین بخش زنان و زایمان به اتاق LDR که یک طرح جدیدی و مجهز به vip است که بستگان نزدیک بیمار می‌توانند در کنار شخص مانده و استراحت کنند.

علیزاده بیان کرد: در بازدید قبلی که از این بیمارستان داشتم نزدیک به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت ولی امروز به بیش از ۸۸ درصد رسیده است و عملیات اجرایی بیمارستان ۱۶۱ تختخوابی نهاوند از سال ۱۳۸۸ آغاز شده و قرار است تا پایان سال افتتاح شود.

وی گفت: زمین این بیمارستان ۶۳ هزار متر مربع است که ۱۳ هزار مترمربع از آن به ساختمان بیمارستان در چهار طبقه اختصاص یافته و شامل بخش‌های مختلف داخلی، کودکان، زنان ۱۲۵ تخت عمومی و ۶ تخت NICU در آن پیش‌بینی شده است.

علیزاده افزود: اعتبار مصوب برای تکمیل این بیمارستان در سال گذشته نزدیک به ۹ میلیارد تومان بود که حدود ۵ میلیارد تومان از آن تخصیص یافت و امسال نیز پیش بینی می‌شود ۷ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص پیدا کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به روند خوب ساخت و ساز بیمارستان در کشور گفت: در حال حاضر ۱۵۶ بیمارستان با ۲۲ هزار تخت در کشور در حال ساخت است که تا پایان امسال ۴۰ بیمارستان با ۴۶۰۰ تخت از آن به بهره برداری می‌رسد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.