وزیرامورخارجه

سخنگوی وزارت امور خارجه:

تحریم صالحی تاثیری بر پیشرفت برنامه‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ندارد

سخنگوی وزارت خارجه گفت: تحریم صالحی هیچ تاثیری بر پیشرفت برنامه‌های هسته‌ای صلح آمیز کشورمان ندارد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان،سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه عنوان کرد:تحریم صالحی هیچ تاثیری بر پیشرفت برنامه‌های هسته‌ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت.

موسوی سخنگوی با اشاره به تحریم صالحی افزود: بار اول نیست که ایشان در فهرست تحریم‌های یکجانبه و غیر قانونی قرار می‌گیرد؛ همان طور که بار اول نیست دانشمندان هسته‌ای ایران هدف کینه‌توزی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: صالحی شخصیت برجسته علمی و سیاسی کشور است و تحریم وی که تنها از سر استیصال انجام می شود هیچ تاثیری بر پیشرفت برنامه‌های هسته‌ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه با محکومیت اقدام آمریکا در تحریم رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد مقامات رژیم آمریکا برای انحراف افکار عمومی از تحولات داخلی ناشی از استیضاح ترامپ همچنین شکست زودهنگام طرح به اصطلاح معامله قرن، چنین تحرکات ناشیانه و پوچی را علیه ملت ایران در دستور کار خود قرار داده‌اند.

موسوی افزود: از یک سو وزیر امور خارجه این رژیم به لندن رفته و در نشستی با وزیر خارجه انگلیس مجددا مطالبی بی محتوا و تکراری بیان می‌کند و از سویی دیگر نماینده به اصطلاح ویژه شان در حرکتی نمایشی و غیر جذاب مصاحبه‌ای بی خاصیت‌تر برگزار می‌کند؛ غافل از آنکه سیاست فشار حداکثری مدتهاست که به بن بست رسیده و حرکت پوینده ایران به سمت استقلال و خودکفایی با چنین اقدامات سخیفی متوقف نخواهد شد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اوفک) روز پنجشنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران در فهرست تحریم‌های ثانویه قرار گرفته است.

 

 

انتهای پیام/ر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.