تحریم ۶ نهاد ایرانی از سوی آمریکا به بهانه آزمایش موشک ماهواره‌بر سیمرغ

وزارت خزانه‌داری آمریکا ۶ نهاد ایرانی تابع گروه صنایع شهید همت را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،به دنبال آزمایش موفقیت آمیز موشک ماهواره بر سیمرغ، واشنگتن در واکنش به این اقدام، تحریم های جدید مرتبط با موشک های بالستیک را علیه ایران اعمال کرد.

بر این اساس، وزارت خزانه‌داری آمریکا ۶ نهاد ایرانی تابع گروه صنایع شهید همت شامل صنایع امیرالمؤمنین (ع)، صنایع شهید کریمی، صنایع شهید چراغی، صنایع شهید کلهر، صنایع شهید رستگار و صنایع  شهید ورامینی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود درباره تحریم ۶ نهاد تابعه گروه صنایع شهید همت آورده است: دولت آمریکا مانند گذشته به مقابله با فعالیت‌های موشکی بالستیک ایران ادامه خواهد داد؛ خواه این فعالیتها در حوزه پرتاب ماهواره به فضا باشد یا توسعه موشک‌های بالستیک و یا حمایت از حملات موشکی حوثی‌های یمن (جنبش انصارالله) به عربستان همانند آنچه که طی چند روز گذشته اتفاق افتاد.

در ادامه این بیانیه آمده است: تحریم ۶ صنعت تابعه گروه صنایع شهید همت بیانگر "نگرانی عمیق آمریکا از تداوم توسعه و آزمایش موشک‌های بالستیک توسط ایران و سایر رفتارهای تحریک‌کننده این کشور" است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین در بیانیه خود اعلام کرد ۶ صنعت تابعه گروه صنایع شهید همت شامل صنایع شهید کریمی، صنایع شهید رستگار، صنایع شهید چراغی، صنایع شهید ورامینی، صنایع شهید کلهر و صنایع امیرالمؤمنین (ع) از این پس مشمول تحریم توقیف اموال بوده و اشخاص و شرکت‌های آمریکایی حق معامله با آنها را ندارند.

علاوه بر این، کلیه نهادهای مالی خارجی که به نوعی باعث تسهیل تبادلات آنها شده و تمام افرادی که به نوعی از فعالیت‌های آنها پشتیبانی کنند، مشمول تحریمهایی قرار می‌گیرند که ممکن است باعث توقیف دارایی‌های آنها در آمریکا شده یا دسترسی آنها به نظام مالی آمریکا را مسدود کند.

وزارت خارجه آمریکا نیز شب گذشته در واکنش به پرتاب موفقیت آمیز موشک ماهواره بر سیمرغ مدعی شد اقدام ایران در پرتاب آزمایشی این موشک بر خلاف روح توافق هسته ای (برجام) است.

سخنگوی این وزارتخانه همچنین در یک کنفرانس خبری مدعی شد ایران با آزمایش موشک ماهواره بر سیمرغ قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.