دادستان

دادستان کل کشور:

تخلفات انتخاباتی نسبتا زیاد بود

دادستان کل کشور: تخلفات انتخاباتی نسبتا زیاد بود اما برای آمار دقیق احرازشده ها باید صبر کرد؛ با این حال به طور کلی موارد زیادی از آنها در محکمه قابل اثبات است.

 

به گزارش راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در حاشیه جشن گلریزان حمایت از خانواده های زندانیان جرائم غیر عمد در جمع خبرنگاران درباره تخلفات انتخاباتی، افزود: گزارشاتی در این زمینه وصول شده که حسب مورد آن دسته از گزارش های مرتبط با دادستانی تهران، به این دادستانی و موارد مرتبط به استانها به دادستانی استان ها ارسال شده چون برخی از این موارد در حیطه صلاحیت تهران نبوده است.
 
دادستان کل کشور درپاسخ به این پرسش که آیا فقط از سوی حجت الاسلام رییسی شکایت تخلف واصل شده است یا خیر، افزود: از جاهای دیگر از جمله وزارت کشور نیز گزارشاتی ارسال شده بود.
 
منتظری درباره میزان آمار تخلفات انتخابات اخیر، گفت: تخلفات نسبتا زیاد بود اما برای آمار دقیق احرازشده ها باید صبر کرد؛ مواردی که احراز می شود باید منتظرماند تا درمحکمه صالح مورد رسیدگی قرار گیرد با این حال به طور کلی موارد زیادی از آنها در محکمه قابل اثبات است.
 
منتظری با اشاره به ارائه گزارشی از تخلفات انتخاباتی به رییس قوه قضائیه گفت: در گزارش ارایه شده، ریزمسائل و اقداماتی که قوه قضائیه درصحنه انتخابات اعم از تشکیل جلسات جلوگیری از تخلفات و پیشگیری از این جرائم،جلسات شورای عالی امنیت ملی انجام داده، آورده شده است.
 
وی تصریح کرد: درمجموع قوه قضائیه بیش ازیک هزارجلسه انتخاباتی برگزار و جدای از این جلسات مصوبات فراوانی در مورد جرائم انتخاباتی داشتیم.
 
منتظری درباره اظهارات قبل از انتخابات سخنگو و رییس قوه قضائیه مبنی بر سکوت نسبت به بداخلاقی های انتخاباتی، گفت: مسایلی که نباید مطرح می شد از سوی نامزدها و یا مسئولان مرتبط مطرح شد که برخی از آنها،خلاف واقع بوده است.
 
وی ادامه داد: برخی دیگر از اظهارات در صورت درست بودن به شکلی مطرح شده که به مصلحت جامعه نبود؛ مثل این می ماند که هر آنچه از دولت می دانیم بخواهیم بیان کنیم.
 
منتظری اضافه کرد: ممکن است برخی از اعضای خانواده لغزش داشته باشند، اما نباید درسطحی مطرح می شد که موجبات سو استفاده دشمنان شود.
 
به گفته دادستان کل کشور، بعضی نامزدها مسائلی مطرح کردند که موجب سو استفاده دشمن از آنها شد و دشمن از زبان آنها گرفت ؛ در شبکه های اجتماعی و رسانه های عربی روی این قضیه مانور دادند که البته برخی از این اظهارات پاسخ دارد و به موقع به آنها پاسخ می دهیم.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.