تصویر11

گزارشی از احتمال تخلفی دیگر لیست 30 نفره اصلاحات تهران:

تخلف انتخاباتی نفر ردیف سوم انتخابات مجلس تهران / سهیلا جلودار زاده حداقل تا آبان ماه در کسوت مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت + مستندات

وی طبق قانون انتخابات می بایست حداکثر تا تاریخ ۹۴/۰۳/۲۸ از سمت خود استعفا داده و هیچ پستی در قالب معاون ویا مشاور وزیر نداشته باشد در حالیکه در تمام ارگان های دولتی کماکان از وی به عنوان مشاور امور بانوان وزیر صنعت نامبرده می شود و همچنین خبری مینی بر استعفای وی در خبرگزاری دولت و سایت رسمی وزارت صنعت معدن تجارت دیده نمی شود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ۵۹۸- طبق قانون انتخابات، مشاورین و معاونین وزرا برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی می بایست ۶ ماه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا دهند که در روزهای گذشته خبرهایی از تخلفات انتخاباتی برخی از راه‌یافتگان به دهمین مجلس شورای اسلامی منتشر شده است.

در همین خصوص بررسی ها حکایت از تخلف انتخاباتی دیگری از سوی سهیلا جلودارزاده نامزد مورد حمایت لیست دولت و اصلاح طلبان تهران که توانست با کسب یک میلیون و سیصد و سی و سه هزار و ۳۲۷ رای و با قرار گرفتن در ردیف ۳ منتخبین تهران به مجلس شورای اسلامی ورود پیدا نماید را دارد.

 در ماده ۲۹ قانون انتخابات در خصوص شرایط ثبت نام افراد به عنوان کاندیدا در انتخابات چنین آمده است:

اشخاص زیر به‌واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن محرومند:

‌الف ــ اشخاص زیر از داوطلب شدن در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور محرومند مگر اینکه حداقل شش ماه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفاء ‌نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند:

 1- رئیس جمهور و معاونین و مشاورین وی
.
.
.

۶- معاونین و مشاورین وزرا

بر اساس اعلام رسمی دوبت سهیلا جلودارزاده در تاریخ ۹۲/۱۱/۱ با صدور حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن، تجارت به عنوان مشاور امور بانوان وزیر صنعت معدن تجارت منصوب شد.

    انتصاب

وی طبق قانون انتخابات می بایست حداکثر تا تاریخ ۲۸/۳/۹۴ از سمت خود استعفا داده و هیچ پستی در قالب معاون و یا مشاور وزیر نداشته باشد در حالیکه در تمام ارگان های دولتی کماکان از وی به عنوان مشاور امور بانوان وزیر صنعت نامبرده می شود و همچنین خبری مبنی بر استعفای وی در خبرگزاری دولت و سایت رسمی وزارت صنعت معدن تجارت دیده نمی شود.

تصویر

حال این سوال پیش می آید که اگر ایشان در زمان مقرر قانونی استعفا داده است چرا کماکان ارگان های رسمی دولت در اخبار متعددی در ماه های شهریور، آبان و بهمن از سهیلا جلودار زاده به عنوان مشاور وزیر استفاده می نمایند و اگر هم ایشان در موعد قانونی استعفا نداده اند مرتکب تخلف شده و می بایست طبق مقررات با ایشان برخورد شود.

تصویر2

 

این موضوع در حالی است که چندی پیش نیز اخباری مبنی بر تخلف محمد رضا نجفی یکی دیگر از اعضای لیست امید و عدم استعفای وی در موعد قانونی منتشر شد که باعث شکایت از وی و ارسال مدارک تخلف او به شورای نگهبان شد و گمانه زنی هایی مبنی بر حذف و حضور نفر سی و یکم به جای او شد.

تصویر4

تصویر5

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.