واردات

گمرک اعلام کرد:

تداوم واردات کالاهای مصرفی از آمریکا/ از کاغذ دیواری و چوب درخت تا لوازم آرایشی

در سال جاری ۱۱ هزار تن جو، ۷۱ تن فرآورده‌های غذایی، ۲۹۰ تن افزودنی‌های خوراک آماده دام و طیور، ۲۵ تن شبرنگ، ۲۳ تن لوازم آرایش، ۲۳ تن کاغذ دیواری و…، کالاهای مصرفیی است که از آمریکا وارد شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از مشرق- بر اساس آمار گمرک، در ۱۱ ماهه منتهی به بهمن‌ماه، واردات کالاهای مصرفی از آمریکا همچنان ادامه داشته است.

گمرک، جزئیات آمار تجارت خارجی کشور در ۱۱ ماهه امسال را منتشر کرد که بر اساس آن، واردات کالاهای مصرفی از آمریکا همچنان ادامه دارد.

مطابق آمارهای گمرک، مکمل‌های غذایی مهم‌ترین کالای مصرفی وارداتی از آمریکا در ۱۱ ماهه امسال بوده است.

در این مدت ۲۵۲ تن مکمل غذایی به ارزش ۸٫۲ میلیون دلار از آمریکا به کشورمان وارد شده است.

رتبه دوم کالاهای مصرفی از آمریکا، مکمل‌های دارویی به ارزش ۵٫۵ میلیون دلار اعلام شده است.

در سال جاری ۲۰ هزار تن ذرت دامی به ارزش ۴٫۷ میلیون دلار از آمریکا به ایران وارد شده و بر این اساس، ذرت دامی رتبه سوم عمده‌ترین کالاهای مصرفی وارداتی از امریکا را به خود اختصاص داده است.

غلات به جز گندم دامی نیز رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. در این مدت ۱۷ هزار تن غلات به جز گندم دامی به ارزش ۴٫۲ میلیون دلار از آمریکا به ایران وارد شده است.

در سال جاری ۱۱ هزار تن جو به ارزش ۲٫۶ میلیون دلار، ۷۱ تن فرآورده‌های غذایی به ارزش ۱٫۳ میلیون تن، ۲۹۰ تن افزودنی‌های خوراك آماده دام و طیور به ارزش ۱٫۱ میلیون دلار، ۲۵ تن شبرنگ به ارزش ۴۷۹ هزار دلار، ۲۳ تن لوازم آرایش به ارزش ۳۶۸ هزار دلار، ۲۳ تن کاغذ دیواری به ارزش ۱۶۶ هزار دلار، ۲۵۳ تن چوب درخت کاج به ارزش ۱۰۷ هزار دلار دیگر کالاهای واردات از آمریکاست.

آمار گمرک از واردات خودروی سواری و تراکتور، لوازم بازی بولینگ، مسواک، تیغ اره و خمیر بازی از آمریکا نیز حکایت دارد.

این در حالی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت، پس از تذکر رهبر معظم انقلاب درباره ضرورت جلوگیری از واردات کالاهای مصرفی از آمریکا، چند ماه پیش بخشنامه‌ ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از آمریکا را صادر کرده بود.


انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.