جاده اندیشه تهران

در سایه کمکاری مسئولین:

ترافیک، ترافیک و باز هم ترافیک / معضل بی‌پایان جاده اندیشه / عبور از مسیر ۱۰ کیلومتری در ۱۰۰ دقیقه

ترافیک هر روزه جاده اندیشه به تهران به عنوان اصلی ترین محور مواصلاتی غرب استان تهران موجب هدر رفتن وقت و ایجاد تنش و استرس در مسافران عبوری از این محور شده است که مدتهاست در سایه کندی عملیات عمرانی و تعریض جاده‌ای به صورت بلاتکلیف رها شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، ترافیک هر روزه جاده اندیشه به تهران به عنوان اصلی ترین محور مواصلاتی غرب استان تهران موجب هدر رفتن وقت و ایجاد تنش و استرس در مسافران عبوری از این محور شده است که مدتهاست در سایه کندی عملیات عمرانی و تعریض جاده‌ای به صورت بلاتکلیف رها شده است.

حتمأ شما هم یکی از مسافران هر روزه یا گذری از جاده اندیشه به سمت بزگراه شهید لشگری یا همان جاده مخصوص کرج هستید و ترافیک کلافه کننده هر روزه را تجربه کرده اید.

ترافیکی که دلایل متعددی داشته و عدم مدیریت صحیح مسئولین و متولیان امر بر چاشنی آن افزوده است. افزایش جمعیت، مهاجرپذیری و حاشیه نشینی شهر و شهرک‌های اقماری غرب استان تهران، افزایش تعداد خودروها، نبود مسیر جایگزین مناسب و استاندارد و از همه مهمتر کمکاری و بی توجهی متولیان امر منجر به ایجاد این ترافیک بی انتها در ساعات اولیه روز و ساعات بازگشت عصرگاهی شده است.

با توجه به آمارها، جمعیت قابل توجهی از شاغلین کلان‌ شهرها نظیر تهران و کرج در مناطق غرب استان تهران ساکن بوده و به نوعی همان شعار قدیمی کار در تهران خواب در کرج و شهریار و اندیشه کماکان ادامه دارد، اما مدیریت این جمعیت و ایجاد راه‌های ارتباطی مناسب و استاندارد، توسعه حمل و نقل عمومی پیشرفته نظیر مترو و ناوگان اتوبوسرانی مناسب و دیگر عوامل منجر به ترجیح مسافران به استفاده از خودروهای شخصی و تک سرنشین و یا استفاده از تاکسیها و خودروهای مسافربر شخصی شده است.

از طرفی جاده اندیشه به تهران از مدتها قبل با عملیات تعریض و بهسازی مواجه بوده که کندی پیشرفت این عملیات تعریض و در بعضی نقاط با ایجاد موانع و نیوجرسیهای بتنی جهت عملیات عمرانی به باریک شدن مسیر و ایجاد ترافیک مضاعف منتهی شده است.

حال باید دید مسئولین و متولیان امر اعم از اداره راه، فرمانداریهای شهرستانهای قدس و شهریار، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و سایر دستگاههای ذیربط چه اقدام و تدبیری برای بهبود این معضل همیشگی خواهند کرد.

جاده اندیشه تهران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.