سخنگوی کاخ سفید:

ترامپ با برجام مخالفت کرده است

سخنگوی کاخ سفید گفت هنگامی که توافق هسته ای ایران مطرح بود ترامپ به شکلی بسیار قاطعانه مخالفت خود را با آن و پیامدهایش بیان کرد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، شان اسپایسر در  پاسخ به خبرنگاری که پرسید آیا قرار است دولت ترامپ، با توافقنامه هایی که دولت اوباما در زمینه سیاست خارجی منعقد کرده است چگونه رفتار کند گفت: «در مواردی که اختلاف های اساسی وجود دارد  بویژه در زمینه امنیت ملی که با سیاست های این دولت در تقابل قرار می گیرد و رئیس جمهور می خواهد با استفاده از آنها کشور را امن تر، قویتر و دارای رفاه و آسایش بیشتر سازد، در این موارد تمایزهایی را به کار خواهد گرفت.»
خبرنگار در ادامه پرسید: با توجه به هشدار رسمی دولت آمریکا به ایران، آینده توافق هسته ای چگونه خواهد بود؟
اسپایسر پاسخ داد: « اما در این زمینه خاص، رئیس جمهور هنگامی که پای توافق هسته ای ایران در میان بود به شکلی بسیار بسیار قاطع و صریح مخالفت خود را با توافق و پیامدهای آن بیان داشت. فکر می کنم او همچنان ادامه خواهد داد تا اطمینان حاصل شود مردم آمریکا به روشنی در جریان موضع او در قبال توافقنامه هایی که دولت پیشین امضا کرده و اینکه چرا با این توافقنامه ها مخالف می کند قرار بگیرند. لذا اقدام رئیس جمهور در دادن هشدار رسمی به ایران از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا مردم آمریکا برای تغییر، رای دادند و این هم یکی از آن مواردی بود که رئیس جمهور خیلی به صراحت بیان می داشت.»

شان اسپایسر در ادامه این نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره هشدار رسمی دولت آمریکا به ایران گفت: «ما می خواهیم خیلی به صراحت به ایران اعلام کنیم که اقدام های آنان تحریک آمیز بوده و نقض به شمار می آید. ضمن آنکه اطمینان حاصل شود ایران این پیام را دریافت کرده که ما قرار نیست ساکت بنشینیم و در پاسخ به اقدام های ایران هیچ کاری نکنیم.»
سخنگوی کاخ سفید همچنین مدعی شد مردم آمریکا به اتفاق از فرمان اجرایی رئیس جمهور برای جلوگیری از ورود تروریست ها به خاک آمریکا پشتیبانی می کنند. نتایج تازه نظرسنجی راسموسن نشان می دهد ۵۷ درصد از رای دهندگان از ممنوع شدن موقتی پذیرش آوارگان سوری، عراقی، ایرانی، لیبی، سومالی، سودان و یمن پشتیبانی می کنند تا دولت بتواند ساز و کار مناسب تری را برای جلوگیری از ورود افرادی که تهدید به شمار می آیند بیاندیشد. نظرسنجی دیگری که رویترز انجام داده نشان می دهد ۶۶ درصد از آمریکایی ها بر این باورند که دولت باید ورود آوارگان را به کشور محدود کند و ایمنی مردم آمریکا در اولویت کاری رئیس جمهور قراردارد و بیشتر آمریکایی ها با گام هایی که برای ایمن کردن کشور برداشته شده موافقند. امروز همچنین وزیر امور خارجه امارات متحده عربی از تصمیم رئیس جمهور برای جدی گرفتن امنیت ملی پشتیبانی کرد.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.