ترامپ

ترامپ تحریم های جدید علیه ایران وضع کرد

دولت آمریکا در دومین گام ضد ایرانی خود تحریم های جدیدی علیه ایران به بهانه آزمایش موشکی اخیر اعمال کرد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از میزان، دولت آمریکا در دومین گام ضد ایرانی خود تحریم های جدیدی علیه ایران به بهانه آزمایش موشکی اخیر اعمال کرد.

بنابراین گزارش، در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است که ۱۳ شخص و ۱۲ نهاد ایرانی مشمول تحریم می شوند.

نام افراد تحریم شده به شرح زیر است:

یحیی الحاج عبدالله اصغرزاده داریان تنی ابراهیم حسن دهقان فرحات محمدعبدالامیر محمد مقام کامبیز رستمی علی شریفی کین شینهوا ریچارد یو مصطفی زاهدی قدرت زرگری کارول ژوو

شرکت‌های تحریم شده عبارتند از:۱. شرکت ستاره شرقی، ۲. شرکت آرین دانش، ۳. شرکت ساختمانی-تجاری ماهر، ۴. شرکت تجاری-انرژی میراژ، ۵. شرکت بین المللی ام کی اس، ۶. شرکت صادرات واردات نینگبو، ۷.شرکت داریا افق سبز، ۸. شرکت داروسازی ریم، ۹. شرکت رویال پرل مستقر در امارات، ۱۰. شرکت زیست تجهیز پویش، ۱۱. شرکت تجاری کاسالینگ و ۱۲. :Mirage for Waste
Management & Environmental Services sarl


گفتنی است وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ايران به اقدام غیرقانونی دولت ايالات متحده آمريكا واکنش نشان داد.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمده است: اقدام غیرقانونی دولت ايالات متحده آمريكا در افزودن افراد و مؤسسات جدید ایرانی و غیر ایرانی به فهرست تحریم های نامشروع فرامرزی آن کشور به بهانه آزمايش موشكی اخير را ناسازگار با تعهدات ایالات متحده و نیز مغایر روح و متن قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنيت می داند و تاکید می نماید که توسعه توانمندی های موشکی کشور،  که صرفا برای اهداف دفاعی و حمل تسلیحات متعارف طراحی شده و هیچگاه جز در دفاع مشروع بکار گرفته نخواهد شد، حق مردم ایران بر اساس حقوق بین الملل و منشور ملل متحد بوده و هرگونه مداخله دیگران در این زمینه نقض قواعد آمره حقوق بین الملل و خارج از صلاحیت هر کشور و نهادی می باشد.

جمهوری اسلامی ايران با پشتوانه حضور و حمایت هوشمندانه ملت بزرگ ایران، با هر گونه اقدامی كه منافع مردم ايران را هدف قرار داده باشد به صورت متناسب و متقابل برخورد خواهد كرد. همان گونه كه در پاسخ به اقدام اسلام ستيزانه دولت آمریکا و جلوگیری موقت از ورود ایرانیان، صدور ویزا برای اتباع آمريكايی در قالب سازوکار ویژه ای معلق گرديد، جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اقدام جدید ایالات متحده و به عنوان عمل متقابل، نسبت به اعمال محدودیت های قانونی برای تعدادی از افراد و شركت های آمريكايی كه در ایجاد و کمک به گروه های افراطی تروريستی در منطقه نقش داشته و یا به كشتار و سركوب مردم بی دفاع در منطقه كمك مي كنند، اقدام خواهد كرد. اسامی این افراد و شرکت ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

در پایان ضمن یادآوری مجدد این اصل که امنيت جمهوری اسلامی ایران غيرقابل مصالحه و غيرقابل مذاكره است،  تأکید می نماید که اقدامات ناپخته و نسنجیده دولت ایالات متحده، جمهوری اسلامی ايران را از پیگیری و ادامه سياست اصولی خود در حفظ صلح و ثبات منطقه و مقابله با تروريسم و افراط گرايی باز نخواهد داشت و جمهوری اسلامی با تدبیر و درایت، اجازه نخواهد داد توطئه های خطرناک و اوهام آتش افروزان و جنگ طلبان رژيم صهيونيستی و حامیان ایشان به اهداف و نتایج شوم خود نایل آید.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.