ابتکار

ابتکار:

ترامپ و هم پیمانانش قدری به روز باشند

معاون رئیس جمهور در امور بانوان با بیان اینکه به نظر می‌رسد تازه کاری وزیر خارجه امریکا کار دست او خواهد داد گفت: پمپئو هنوز در جریان بسیاری از تحولات قرار نگرفته و خیلی خوب است با مسائل جهانی و بین الملل بیشتر آشنا شود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از دانشجو، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان در حاشیه حیاط دولتدر خصوص اظهارات اخیر وزیر خارجه امریکا مبنی بر اینکه درخواست‌های امریکا از ایران چندان هم دشوار نیست که جمهوری اسلامی نتواند آن را اجرا کند گفت: فیلمی که در این یکی دو روز دیدم عکس العمل خیلی محکم مردم در شبکه‌های اجتماعی بود و مردم هم پاسخ محکمی به این زیاده خواهی دادند.
وی با بیان اینکه حکام امریکایی باید بدانند دوره سلطه گری استعمار و امپریالیسم سال هاست به پایان رسیده گفت:، اما به نظر می‌رسد امثال پمپئو هنوز معادلات جدید را در نیافتند.
ابتکار تصریح کرد: الان سال هاست ایران کشوری مستقل است و با ادبیات تهدید، سلطه و زورگویی نمی‌توان با این کشور گفتگو کرد.
معاون رئیس جمهور در امور بانوان با بیان اینکه به نظر می‌رسد تازه کاری وزیر خارجه امریکا کار دست او خواهد داد گفت: پمپئو هنوز در جریان بسیاری از تحولات قرار نگرفته و خیلی خوب است با مسائل جهانی و بین الملل بیشتر آشنا شود و شرایط و واقعیت را ببیند.


وی ادامه داد: جمهوری اسلامی کشوری است که در راستای منافع خود و ایجاد صلح در منطقه و جهان تلاش می‌کند و برجام تلاشی بود نه تنها برای ایجاد امنیت در منطقه بلکه تلاشی چند جانبه در سطح دنیا محسوب می‌شود و الگوی خوبی از حل و فصل یک مناقشه خیلی طولانی از طریق مذاکره و گفتگو محسوب می‌شود.
ابتکار ادامه داد: حال اینکه هیئت حاکمه جدید امریکا به این نتیجه رسیده برجام به ضرر امریکاست یا زیاده خواهی آن‌ها را تامین نمی‌کند چیزی از ارزش‌های این توافق نامه کم نمی‌کند و برجام توافق نامه‌ای بوده که بخش عظیمی از جامعه بین الملل با آن همراه بودند برخلاف اینکه در سال ۹۲ ایران در شرایط خواست تحریم‌های ظالمانه قرار داشت و تجمیع و حمایت جامعه بین المللی را نیز با خود نداشت، اما امروز خوشبختانه جامعه بین المللی در کنار ایران است و تصمیمی که بسیاری از کشور‌ها در حمایت از برجام و مخالفت با هیئت حاکمه امریکا پیرامون خروج ترامپ از برجام گرفته اند بحث مهم و قابل اهمیتی است.
معاون رئیس جمهور در امور بانوان در پایان خاطر نشان کرد: به آقای ترامپ و معاونین و وزرای وی پیشنهاد می‌کنم خود را با مسائل روز قدری به روز کنند.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

۱ دیدگاه

  1. گذری پاسخ

    یک کلمه هم از مادر عروس! لعنت به ترامپ . مرگ بر آمریکا . ولی این خانم بهتره بجای اظهار نظر سیاسی به کارهای خودشون برسن که مثل سازمان حفاظت محیط زیست بازم هدف اصلی فدای افاضات ایشون نشه.