مجلس

تصویب طرح «حمایت از کولبران» در ۳ کمیسیون تخصصی مجلس

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت گفت: طرح «حمایت از کولبران» در کمیسیون‌های «اجتماعی»، «بهداشت و درمان» و «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشتگفت: تاکنون  بیش از ۱۴۱ نماینده طرح حمایت از کولبران را امضا کرده‌اند.

وی تصریح کرد: طرح حمایت از کولبران در کمیسیون‌های «اجتماعی»، «بهداشت و درمان» و «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.

خضری با بیان اینکه کمیسیون اصلی بررسی کننده این طرح، کمیسیون اقتصادی است، تأکید کرد: در کنار این کمیسیون دو کمیسیون فرعی اعم از کمیسیون «امنیت ملی و سیاست خارجی» و «شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس» باید نظر خود را ارائه دهند.

وی تأکید کرد: این طرح هفته آینده در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار می‌گیرد که انشاء‌الله مورد موافقت نمایندگان این کمیسیون هم قرار گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه طرح حمایت از کولبران ۹ ماده دارد بیان داشت: یکی از مواد این طرح به اشتغال جوانان در مرز‌های کشور اشاره دارد تا بدین نحوه به مرور موضوع کولبری در کشور کنار گذاشته شود.

خضری با اشاره به قانون معابر کولبری که در سال ۸۹ از سوی دولت در وزرات کشور اجرا شد گفت: طبق این قانون قرار بود هرساله مبالغی که از معابر مرزی در اختیار دولت قرار می‌گیرد صرف توسعه، عمران، ایجاد اشتغال و احداث کارخانجات شود، اما متأسفانه باید گفت وزارت کشور منابعی را که از این محل تاکنون به دست درآورده در جای دیگری خرج کرده است و در واقع در این مدت به جای اینکه منابع صرف اشتغال مرزنشین‌ها شود در جایی دیگر خرج شده است.
 
وی تاکید کرد: در طرح «حمایت از کولبران» به دنبال این هستیم تا این منابع قانونمند شود و این منابع توسط خزانه داری کشور مستقیماً صرف اشتغال پایدار مرزنشین‌ها شود تا از این طریق هرساله ده درصد کولبران در صنایع و کارخانجات مشغول به کار شود و به مرور بحث کولبری جای خود را به یک کار مناسب دهد.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.