الیاس حضرتی

الیاس حضرتی:

تعدادی از وزرای دولت اصلأ روزنامه نمی‌خوانند/ آیا مشغله کاری وزرا از رهبری هم بیشتر است؟!

الیاس حضرتی مدیر مسئول روزنامه اعتماد گفت: تعدادی از وزراء ما اصلا روزنامه نمی خوانند در صورتی که حضور رهبر معظم انقلاب روزانه هشت روزنامه می برند و جالب است رهبر معظم سه روزنامه را به دقت مطالعه می‌کنند و مطالبی را هم گهگاه در آن پاراف می کنند. آیا مشغله کاری وزراء کشور از رهبر معظم هم بیشتر است؟

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، الیاس حضرتی مدیر مسئول روزنامه اعتماد و از نمایندگان طیف اصلاح طلب مجلس، در جلسه تجلیل از اصحاب رسانه در شهریار که بصورت غافلگیرانه و بدون اطلاع قبلی حضار وارد مراسم شد با اشاره به موضوع اهمیت حضور خبرنگاران در جامعه گفت: خیلی خوشحال هستم که در بین اصحاب رسانه و همکاران خودم هستم. آن چه که برای یک خبرنگار و اهالی رسانه اهمیت دارد و باعث خوشحالی مضاعف او شده و خستگی کاری که کرده است را از تن او خارج می‌کند، آن است که بتواند رسالت خبرنگاری و مطبوعاتی خود را به خوبی انجام دهد. حال این سوال مطرح می شود که رسالت و هدف اصلی یک خبرنگار چیست؟ چه وظایفی بر عهده یک خبرنگار است؟ در این راستا صاحبنظران اهداف زیادی را بیان می کنند . مهم ترین این اهداف،  کشف و نشر حقیقت است  و این همان چیزی است که بشریت به آن تشنه است چرا که حقیقت همانند آب زلالی است که در آن هیچ مسمومیت و آلودگی و ناپاکی وجود ندارد.

الیاس حضرتی

حضرتی گفت: مردم به خاطر مشغله های شغلی و نداشتن وقت لازم برای مطالعه فرصت این که همه حقایق را بررسی، ریشه یابی و آسیب شناسی کنند را ندارند به همین دلیل خبرنگاران با پوشیدن لباس مقدس خبرنگاری وارد این صحنه و عرصه می‌شوند، پیچیدگی‌های حوادث، وقایع ، رخدادها را به شکل قابل فهمی  برای همگان و در جهت بالا بردن آگاهی عمومی عرضه می دارند. خبرنگاران نسبت به فسادها،  ناملایمات و غیره هشدار می‌دهند و انتظار دارند اولین موضوعی که مورد توجه قرار گیرد مطالب، یافته ها، هشدار های آنان باشد .

مدیر مسئول روزنامه اعتماد گفت:  برای هر اهل رسانه‌ای شیرین‌تر و جذاب‌تر از این نیست که مطلب او دیده شود و مورد توجه قرار گیرد. هر اندازه مورد بی مهری قرار بگیرد ابتدا در خودش شک می‌کند که شاید مطلبی که او نوشته مفید واقع نشده باشد. ده سال قبل رسانه های این کشور راجع به بحران های اجتماعی هشدار دادند که در زیر پوست این شهر چه اتفاقات وحشتناکی در حال رخ دادن است، به همین دلیل در همان زمان خیلی از روزنامه ها و خبرنگاران را به جرم سیاه نمایی احضار کرده و دادگاهی کردند. اما امروز در حد سران کشوری جلسه می گذارند و بحران های اجتماعی را که خبرنگاران ده‌ها سال پیش آن را پیش بینی کرده بودند را بررسی می‌کنند. پس ده سال قبل این روزنامه‌ها و خبرنگاران وظیفه خود را به درستی انجام داده اند  اما بعد از ده سال دیگر کاری از دست کسی ساخته نیست چرا که موضوعات مختلفی از جمله از هم پاشیدگی، طلاق، فرار از خانه و … هزاران موضوع اجتماعی دیگر ریشه دار شده است.

حضرتی افزود: آن زمانی که رسانه‌ها هشدار می دهند شاید این شربت کمی تلخ باشد ولی بعد‌ها شفا بخش خواهد بود. اگر  ما اطلاع رسانی های اصحاب رسانه را نشنویم مطمئنا  بعدها در منجلاب‌های بدتری فرو خواهیم رفت و این موضوع  یکی از دلایل فروپاشی جوامع است.

الیاس حضرتی

وی عنوان کرد:  خبرنگار در همه حال در حال رصد کردن اخبار سیاسی، اجتماعی و غیره است که همه این ها را به موقع به گوش مردم برساند وی اجازه نمی‌دهد زمان لحظه ای  از بین برود چرا که زمان مهم ترین عنصر تعیین کننده برای یک اقدام رسانه ای و خبررسانی است. امروز با وجود سرعت بیش از حد انتقال خبر به جامعه، جنگ، جنگ رسانه است به خاطر همین  اگر مسئولان جامعه ما توجه جدی به موضوع رسانه نداشته باشند و اگر از خواب غفلت بیدار نشوند این عدم توجه بعدها تبعات بدی خواهد داشت.

حضرتی خاطر نشان کرد:  جا داشت هم اکنون در کشور ما روزنامه هایی با تیراژ ۱۰ الی ۲۰ میلیونی چاپ می شدند در حالی که مجموع تمامی روزنامه ها به یک میلیون هم نمی‌رسد و این به دلیل محدودیت های بی شماری است که برای رسانه ها تعیین شده است.  در بحث رسانه ای خط قرمزهایی وجود دارد و این خط قرمزها سه دسته  هستند و بنده این خط قرمزها را با آقای شاهرودی نیز مطرح کرده ام که ایشان هم تایید کرد این موضوعات را:  1-آبرو و حیثت افراد ۲-مبانی دین ما که جای هیچ شوخی در آن وجود ندارد ۳-ارزش ملی کشور.

وی در آخر با اشاره به مطالعه روزنامه و جرائد توسط مسئولان کشور گفت: تعدادی از وزراء ما اصلا روزنامه نمی خوانند در صورتی که حضور رهبر معظم انقلاب روزانه هشت روزنامه می برند و جالب است رهبر معظم سه روزنامه را به دقت مطالعه می‌کنند و مطالبی را هم گهگاه در آن پاراف می کنند. آیا مشغله کاری وزراء کشور از رهبر معظم هم بیشتر است؟ که امیدواریم به موضوع اطلاع رسانی و بالابردن آگاهی عمومی بیشتر توجه شود.

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.