محمد محمودی شاه نشین

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس خبر داد:

تعداد نمایندگان شهریار، قدس و ملارد در مجلس افزایش می یابد

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس گفت:با بررسی های به عمل آمده توسط کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، این کمیسیون با طرح بازنگری تعداد نمایندگان مجلس بر اساس جمعیت آن منطقه موافقت کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ، محمد محمودی شاه نشین نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به طرح افزایش تعداد نماینده های مجلس گفت: با اجرایی شدن طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تعداد نماینده های استان تهران به ۵ نفر افزایش می یابد.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس ادامه داد: با بررسی های به عمل آمده توسط کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، این کمیسیون با طرح بازنگری تعداد نمایندگان مجلس بر اساس جمعیت آن منطقه موافقت کرد.

محمودی شاه نشین افزود: در شرایط کنونی توزیع عادلانه ای از تعداد نمایندگان نسبت به جمعیت وجود ندارد، برای مثال شهرستان های شهریار، قدس و ملارد با جمعیتی بالغ بر یک و نیم میلیون نفر تنها یک نماینده در مجلس دارد که این تعداد بر اساس این طرح افزایش می یابد.

وی ادامه داد: طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس توسط نهاد و دستگاه های زیادی همچون نمایندگان استان ها، دستگاه های امنیتی و دولتی، شورای عالی استان ها و غیره مورد بررسی و نظارت ویژه قرار گرفته که در نهایت با موافقت دولت و وزیر کشور با توزیع نمایندگان بر اساس جمعیت هر منطقه این طرح به زودی اجرایی می شود.

وی گفت: با اجرایی شدن این طرح مجموعا ۴۰ نفر به تعداد نمایندگان مجلس اضافه می شود که در این بین یک نماینده به اسلامشهر، یک نماینده به ورامین و قرچک، یک نماینده به رباط کریم و بهارستان و دو نماینده به شهرستان های شهریار، قدس و ملارد تعلق می گیرد.  

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.