تقاضای حمایت رئیس منطقه آزاد کشمیر از ایران و کشورهای دوست در مقابل تجاوزگری هند

رئیس منطقه آزاد کشمیر با انتشار پیامی از جمهوری اسلامی ایران برای حمایت سیاسی از مردم کشمیر درخواست کمک کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم،«سردار مسعود خان» رئیس منطقه آزاد کشمیر ضمن انتشار پیامی اعلام کرد: وضعیت مسلمانان در منطقه اشغالی کشمیر به شدت وخیم شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه سازمان ملل در قبال این مساله مهم سکوت اختیار کرده و حاضر به هیچ گونه همکاری نیست.

سردار مسعود خان گفت: بیش از ۲۵۰ روز است که مسلمانان کشمیری در منازل خود زندانی شده‌اند و دولت هند با اعلام حکومت نظامی به صورت کامل حقوق بشر را در این منطقه زیرپا گذاشته است.

وی اظهار داشت: ما از کشورهای دوست مانند ایران، ترکیه و مالزی تقاضای کمک داریم و امیدواریم این کشورها برای حل بحران از طریق سیاسی به ما کمک کنند.

رئیس منطقه آزاد کشمیر اضافه کرد: دنیا به فکر کرونا است و تمام خبرگزاری‌ها صرفا به این ویروس توجه می‌کنند ولی همزمان هند در حال قتل و کشتار جوانان مسلمان کشمیر است.

وی گفت: نظامیان هندی برای کشتن جوانان کشمیری به یک بهانه واهی روی می‌آورند و می‌گویند آنها اعضای گروه‌های تروریستی هستند، سپس بدون هیچ تحقیقی آنها را می‌کشند.

مسعود خان افزود: از ابتدای ماه جاری هند ضمن صادر کردن حق اشتغال به کار برای غیر کشمیری‌ها عملا تلاش خود برای به هم ریختن تناسب جمعیت منطقه و به اقلیت کشیدن مسلمانان را آغاز کرده است.

وی گفت: سازمان همکاری اسلامی ضمن بیانیه‌ای اقدام هند را محکوم کرد ولی ما توقع داریم دیگر کشورهای دوست نیز به میدان آمده و از حقوق مسلم مردم کشمیر دفاع کنند.

گفتنی است هند طی ۳ دهه اخیر حداقل ۱۰۰ هزار مسلمان را در کشمیر کشته و باعث مفقود الاثر شدن ۱۰ هزار نفر دیگر شده است.

دولت دهلی نو ۲۵۰ روز پیش با لغو خودمختاری کشمیر عملا این منطقه را به صورت کامل اشغال کرده و مردم را در خانه‌های خود حبس کرده است.

طی این مدت نظامیان هندی بارها با انجام عملیات‌های تفتیش به منازل کشمیری‌ها حمله کرده و جوانان کشمیری را کشته‌اند.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.