آیت الله موحدی کرمانی

خطیب نماز جمعه تهران؛

تمامی تحریم ها را می توان با عمل به فرمایشات رهبری بی اثر کرد

امام جمعه موقت تهران گفت: دشمن با تحریم می‌خواهد ما را به زانو در بیاورد اما با اقتصاد مقاومتی می‌توان حربه تحریم را بی‌اثر کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله موحدی کرمانی در خطبه اول نماز جمعه  تهران افزود: اگر دلمان می خواهد که متصل به ولایت الله باشیم باید به همین نکته توجه کنیم، ولایت الله موجب می شود که انسان ها از تمام ظلمت ها بیرون بروند و به نور وارد شوند.

وی گفت: خداوند به موسی (ع) فرمود قوم بنی اسرائیل را از ظلمت ها بیرون و به نور وارد کن چرا که تمام سعادت ها ورودش به نور و ولایت الله است.

آیت الله موحدی کرمانی افزود:‌به ما دستور داده اند که در خطرات به خدا پناه ببریم چرا که در روایات و دعاها بسیار توصیه شده است که پناهنده شویم به خدا.

امام جمعه موقت تهران گفت: حالا باید چه کنیم تا به خدا نزدیک شویم؟ خداوند به پیغمبر (ص) فرمود، به من پناه بیاور که ظلمت فراوان است.

وی افزود: انسان گرفتار ظلمت های زیادی می شود مانند ظلمت غضب که فضا بر انسان تاریک می شود و عقلش نمی بیند و خواسته یا ناخواسته جنایتی مرتکب و سپس پشیمان می شود،‌ ظلمت حب دنیا یا همان ظلمت عشق که انسانی گرفتار دنیا می شود و همه چیز برایش تاریک و گناهان زیادی را مرتکب می شود .

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد : اما مهم ترین ظلمت، جهل، نادانی ، بی خیری و عدم بصیرت است بصیرتی که مقام معظم رهبر ی پیوسته توصیه کرده است بصریت ،بصیرت ، بصیرت.

موحدی کرمانی گفت:‌ اگر بصیرت بود امام حسین (ع) را شهید نمی کردند تا وهم خودشان به بهشت برسند اگر بصیرت بود امام علی(ع) را شهید نمی کردند تا به تصور غلط خودان بهشت برسند اگر بصیرت بود این داعش و تکفیری را به وجود نمی آمدند و با انتحار جان بقیه را نمی گرفتند تا احمقانه فکر کنند که بعد از این جنایات همنشین پیامبر(ص) در بهشت می شوند.
 
 

امام جمعه موقت تهران افزود:‌ قران می گوید؛ ببینید دنبال چه چیزی هستید آن کس که راه را بلد است باید دنبال او رفت نه دنبال کسی که راه را بلد نیست و باید دستش را گرفت تا به چاه نیفتد، در طول تاریخ ثابت شده است آن کس که هادی است و آن کس که راه را بلد نیست، یکسان نیستند.

وی در ادامه گفت: پیامبر (ص) در آخرین لحظات حیات فرمود از میان شما می روم ولی دو چیز را در اختیار شما می گذارم قران و اهل بیتم را.
ایت الله موحدی کرمانی افزود :‌ اگر به صحبت پیامبر (ص) گوش می کردند که علی (ع) خانه نشین نمی شد و حادثه کربلا به وجود نمی آمد .در کتاب های اهل سنت بارها تاکید شده که پیامبر (ص) فرموده که علی (ع) با حق است و حق با علی (ع) ولی چرا به این حرف ها گوش ندادند و در نهایت داعشی بوجود آمد که عامل بدبختی ها شده است.

وی در ادامه گفت:‌ عمرابن خطاب می گوید که پیامبر (ص)‌فرمود ؛ اگر هفت آسمان در یک کفه ترازو باشد و ایمان علی (ع) در کفه دیگر ، مطمئن باشید که ایمان علی (ع) سنگین تر است. عمرابن خطاب در کتاب دیگری می گوید؛ اگر تمام دریاها مرکب شوند و تمام باغات ودرختان قلم شوند و همه بشر نویسنده شوند و تمام اجنه حساب گر باشند هیچ کدام نمی توانند فضایل علی (ع) را احصاء کنند.

امام جمعه موقت تهران افزود:‌ حال امروز که امیرالمومین و معصومین نیستند تکلیف ما چیست؟ انسان ها در مسائل سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی،‌ فرهنگی و … باید به چه کسی مراجعه کنند؟ مردم باید پیش کسی بروند که اسلام را بشناسد و اسلام را قبول داشته باشد چرا که اسلام یک بعد ندارد و شامل سیاست ، اجتماع، فرهنگ ، اقتصاد، دفاع از استقلال ،‌سیاست داخلی و حتی سیاست خارجی می شود.
آیت الله موحدی کرمانی گفت: در قانون اساسی ما تبیین شده است که حرف اول و آخر را رهبر می زند همه ما باید مطیع رهبری باشیم البته خوشبختانه در کشور ما مشکلی از بابت شیعه و سنی وجود ندارد و سنی ها در طول تاریخ انقلاب ثابت کرده اند که شهدای گرانقدری را برای ارزش های انقلاب داده اند و رهبری ثابت کرده است برای پیشبرد اهداف انقلاب اگر موضوع مهمی باشد حتما از مجمع تشخیص مصلحت نظام مشورت گرفته و از نظرات خیلی ها استفاده می کند ولی در نهایت حرف اول و آخر را رهبر می زند.

 * ضرورت تقویت امر به معروف و نهی از منکر

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اهمیت رعایت پوشش اسلامی بویژه با نزدیک شدن به فصل تابستان تاکید کرد : نیروی انتظامی باید با گناه علنی در جامعه برخورد کند و اگر این کار را انجام ندهد ، گناهکار است.

آیت الله موحدی کرمانی افزود : از مردم شریف و نجیب ایران انتظار می رود پوشش اسلامی را رعایت کنند و نیروی انتظامی نیز تعدادی نیروی غیر علنی به کار بگیرد تا با شیوه ای متین و ارزنده شرایط امر به معروف و نهی از منکر را فراهم کند که کار ارزنده ای است .

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه برخی با بدحجابی یا کشف حجاب به نظام دهن کجی می کنند ، افزود :‌ به افراد لاابالی تذکر می دهم  رفتار شما زیر نظر پلیس است و  با شیوه درست با شما برخورد خواهند کرد و امر به معروف ونهی از منکر بر اساس قانون است.

آیت الله موحدی کرمانی افزود : مشکل اصحاب فتنه در سال ۸۸  این بود که به قانون تن ندادند و به جای راه قانونی، غیرقانونی عمل کردند و مردم را به خیابان آوردند.

وی تصریح کرد : قانون محترم است ، قانونی که مجلس تصویب و شورای نگهبان تایید کرده و بفرموده  امام راحل (ره) این قانون، عین اسلام است.

امام جمعه موقت تهران گفت: نهی از منکر نیاز به قانون ندارد بلکه یک وظیفه دینی مانند واجبات شرعی است و به مراتب مهتر از نماز ، روزه ، حج و سایر اعمال است.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی کرمانی ادامه داد : همه کارهای خوب در کنار امر به معروف و نهی از منکر مانند قطره در برابر اقیانوس است .

انتهای پیام/س

وی با اشاره به تاکید ائمه اطهار علیهم اسلام بویژه حضرت علی (ع)  درباره امر به معروف و نهی از منکر گفت :‌ گاهی می گویند مردم آزادند ،  بلی مردم آزادند اما آزادی محدود دارند و آن آزادی که وزن نظام را  پایین آورد و خون شهیدان را هتک کند ، ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد : وقتی فردی پشت فرمان خودرو آشکارا  بی حجاب نشسته است  و رفتار زشت دارد ، این  آزادی نیست.

امام جمعه موقت تهران  همچنین در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه با دعوت مجدد نمازگزاران به تقوای الهی ، مناسبت های این ایام را یادآور شد و گفت : چهارشنبه گذشته درگذشت علامه لاهوری و ملک الشعرای بهار و بزرگداشت سعدی را داشتیم.

آیت الله موحدی کرمانی گفت : پنجشنبه هم سالروز ولادت حضرت علی (ع) و سالگرد تاسیس سپاه انقلاب اسلامی این نهاد مقدس و اعلام انقلاب فرهنگی و روز زمین پاک را پشت سر گذاشتیم.

وی همچنین با اشاره به سایر مناسبت ها، سالروز رحلت جانسوز حضرت زینب (س) را تسلیت گفت.

* امنیت و عزت حجاج باید تضمین شود

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به موضوع مراسم اعتکاف گفت:‌ مردم ایران بدانند که جوانان پاک و قوی و عاشق انقلاب فراوان  و مایه امید و سرافرازی کشور هستند.

ایت الله موحدی کرمانی همچنین خطاب به مسئولان حج دو موضوع مهم را اشاره کرد وافزود:‌ امنیت و عزت حجاج با فریضه حج گره خورده است و  مبادا مسئولان ، امنیت حجاج را نادیده بگیریند مبادا به آنان توهین و اهانت شود.

آیت الله موحدی کرمانی افزود:‌ به مسئولان تاکید می کنم به وعده های وهابیت اعتنا نکنند زیرا هم دشمن شیعه و هم دشمن ایران هستند.

وی در بخش دیگری از خطبه های دوم نماز جمعه تهران خطاب به آل سعود گفت:‌ هر چه می خواهید برای آمریکا خوش رقصی کنید حتی می توانید از قرآن هم جدا شوید اما منتظر انتقام الهی باشید.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: آل سعود بدانند اگر حتی روزی از خواب بیدار شوند و بخواهند در برابر اربابانشان بایستند آنان شما را به زباله دان تاریخ می اندازند.

وی در ادامه به نمایشگاه کتاب در ۱۴ اردیبهشت اشاره کرد و گفت:‌ در این نمایشگاه از همه کشورها حضور دارند و بدین وسیله فرهنگشان را به کشورمان تزریق می کنند.

آیت الله موحدی کرمانی به مسئولان فرهنگی هشدار داد: اگر یک کتاب مشکل دار و انحرافی وارد کشور شود و اگر خانواده ای در قبال انحراف این کتاب به بیراهه برود شما در آخرت مسئول هستید.

وی گفت: چقدر بر محتوای کتاب های خارجی کنترل دارید اگر محتوای این کتاب ها انحرافی باشد چگونه می توانید مانع تاثیر گذاری آن بر جامعه باشید ؟ اگر این گونه است بهتر است بهتر است نمایشگاه نداشته باشیم.

خطیب نماز جمعه تهران توصیه کرد: ‌عده ای کارشناس مامور بررسی کتاب های غیر اسلامی، قرآنی و انقلابی باشند و از ورود چنین کتاب هایی به کشور جلوگیری کنند.

وی بار دیگر به موضوع عربستان سعودی اشاره و گفت:‌ یک روز بر سر حجاج ما سنگ و آهن می ریزند، روز دیگر در تونل آنان را می کشند و سال گذشته در منا حجاج ما را تشنه لب به شهادت رساندند از سوی دیگر در کنفرانس اسلامی عامل تفرقه می شوند اما آل سعود بداند به زودی شیشه عمرشان می شکند.

آیت الله موحدی کرمانی در قبال سکوت کشورهای اسلامی در مواجهه با سیاست های عربستان سعودی افزود: عجیب است که مقام های کشورهای اسلامی در قبال کشته شدن حجاجشان سکوت کرده اند و از آمریکا هم تعجب می کنم که با وجود اسناد نقش عربستان سعودی در حادثه ۱۱ سپتامبر سکوت کرده است.

وی گفت: آل سعود از برائت از مشرکین ابراز ناراحتی کرده است مگر شما مشرک هستید که از این موضوع دل نگرانید، برائت از مشرکین که آیه قران است.

خطیب نماز جمعه تهران درباره مذاکرات برجام افزود: انصافاً بار سنگینی بردوش تیم مذاکره کننده کشورمان قرار دارد زیرا در برابر دشمنی هستند که مرتب به دنبال تحریم است، به هیچ پیمانی متعهد نیست، دم از دموکراسی می زند اما به عربستان کودک کش که در یمن حمام خون راه انداخته است ، سلاح می فروشد.

وی گفت: آمریکا به خودش اجازه می دهد سلاح اتمی داشته باشد اما به ایران اجازه ساخت موشک بالستیک که تنها برای دفاع تولید می شود ، نمی دهد.

ایت الله موحدی کرمانی در پایان به بیانات مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان بر اقتصاد مقاومتی اشاره کردند و افزود: اقتصاد مقاومتی باید آنچنان تقویت شود و در کشور رواج یابد تا دشمنان نتوانند به انقلاب و کشورمان ضربه بزنند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.