امام جمعه شهریار

امام جمعه شهریار:

تنها مزیت انتخابات آمریکا افشای علنی فساد حاکم بر آن بود

حجت‌الاسلام والمسلمین موسی سالمی امام جمعه شهریار در خطبه‌های نماز جمعه شهریار گفت: در مناظره انتخاباتی آمریکایی‌ها هر دو نامزد افشاگری‌های زیادی از فساد اجتماعی، جنسی و اقتصادی و سیاسی درون آمریکا انجام دادند و بنا به فرموده مقام معظم رهبری آیا این آمریکایی که خود از درون مشکل دارد و دچار فساد است می‌تواند مشکلات کشور دیگری را حل کند؟. نخیر آمریکایی‌ها جز به غارت منابع سایر کشورها فکر نکرده و منافع خود را دنبال می‌کنند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، حجت‌الاسلام والمسلمین موسی سالمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت بخش و عبادی سیاسی جمعه که با حضور پر شور ملت مومن و اقشار مختلف مردم شهریار در مصلی امام خمینی این شهر برگزار شد، پس از دعوت همگان به تقوای الهی ضمن بیان اهمیت مقوله فرهنگی در شهرستان شهریار گفت: فرهنگ عمومی و کار فرهنگی از مهم ترین عناوینی است که باید به آن پرداخته شود و می‌بینیم که مقام معظم‌رهبری چقدر نسب به فرهنگ و مقوله فرهنگی جامعه دغدغه دارند.

وی گفت: اهمیت مردم نسبت به موضوعات عمران آبادانی بیشتر بوده اما نسبت به فرهنگ کمتر واکنش نشان می‌دهند، حتی در تصمیمات کلان کشور مساجد و حسینیه ها ردیف بودجه مشخص ندارند و برای امورات فرهنگی باید از جاهای مختلف تأمین هزینه کنند.

سالمی افزود: مقوله فرهنگی غریب است در حالیکه از قدرت بالایی برخودار بوده و هست اما فرهنگ‌ها هم در هر زمان نیاز به بازسازی دارند، نسل جدید نسبت به مقوله فرهنگی توجیه نیست و انحرافاتی هم در فرهنگ به وجود می‌آید که باید نخبگان و صاحبان فکر و اندیشه آن را از بین ببرند. از طرفی نیز نسل جدید در ابزارهای روز دچار سردرگمی شده که باید بین ابزار روز، جوانان امروزی و نسل های گذشته ارتباط برقرار کرد.

امام جمعه شهریار ضمن بیان بدعهدی آمریکا در طول تاریخ گفت: با تغییر رئیس جمهور آمریکا هیچ فرقی در سیاست استکباری آنان ایجاد نخواهد شد و آقای ترامپ نیز پیش تر تهدید به پاره کردن برجام کرده بود که با پاسخ دندان شکن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر شما برجام را پاره کنید ما آن را آتش میزنیم مواجه شدند.

عده‌ای تصور میکنند برای بهتر شدن اوضاع اقتصادی باید به هر نحوی که شده با کدخدا که از دید آنان آمریکا هست رابطه دوستانه برقرار کرده و با اینکار همه ی مشکلات حل می‌شود، اما شما سرنوشت قذافی ملعون را ببینید که با وجود ارتباط تنگانگ با آمریکا، مردم لیبی چطور در فقر و بدبختی زندگی می‌کردند و در آخر نیز همین آمریکایی ها پشت قذافی را خالی کرده و وی را به طرز فجیعی کشتند تا اثری از فساد و ارتباط وی با غربی ها افشا نشود.

سالمی اظهار داشت: در مناظره انتخاباتی آمریکایی‌ها هر دو نامزد افشاگری‌های زیادی از فساد اجتماعی، جنسی و اقتصادی و سیاسی درون آمریکا انجام دادند و بنا به فرموده مقام معظم رهبری آیا این آمریکایی که خود از درون مشکل دارد و دچار فساد است می‌تواند مشکلات کشور دیگری را حل کند؟. نخیر آمریکایی‌ها جز به غارت منابع سایر کشورها فکر نکرده و منافع خود را دنبال می‌کنند.

انتهای پیام/ش

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.