گرمای+شدید

تهرانی ها در سه روز آینده هوشیار باشند

براساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی، بعدازظهر امروز در شمال غرب، سواحل غربی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز ابرناکی، بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از افکار،  در سه روز آینده به سبب وزش باد شدید شمال غربی، مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج خواهد بود و ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲.۵ متر پیش‌بینی می‌شود.

براساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی، بعدازظهر امروز در شمال غرب، سواحل غربی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز ابرناکی، بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

این وضعیت روز سه‌شنبه در مناطق مذکور تداوم داشته و گستره آن مناطقی از شمال شرق کشور را نیز در بر می‌گیرد.

روز‌های دوشنبه تا چهارشنبه در برخی نقاط شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

امروز تا روز چهارشنبه در بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز و همچنین از بعدازظهر سه‌شنبه و روز چهارشنبه دریای خزر به ویژه سواحل شرقی آن مواج است.

در سه روز آینده به سبب وزش باد شدید شمال غربی، مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج خواهد بود و ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲.۵ متر پیش‌بینی می‌شود.

از بعد از ظهر روز سه‌شنبه و روز چهارشنبه، دریای خزر به‌ویژه مناطق شرقی آن، به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود و ارتفاع موج بین ۱ تا ۲ متر برآورد می‌شود؛ توصیه می‌شود، در این مدت جهت تردد ایمن قایق‌های تفریحی، شناور‌های سبک و نیمه سنگین احتیاط لازم به عمل آید.

آسمان تهران فردا نیمه ابری، گاهی افزیاش ابر، رگبار رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۱ و ۲۰ درجه خواهد بود.

روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۵ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و اردبیل و شهرکرد با کمینه دمای ۸ درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان خواهند بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۱۸ خردادماه امسال ۱۶۱.۶ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی ۲۰۷.۵ میلی متر بود، بنابراین بارش سال جاری ۲۲.۱ درصد کمتر از سال گذشته است، همچنین میانگین بلندمدت کشور در بازه زمانی مذکور ۲۱۹.۴ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۲۶.۴ درصد کمتر از سال بلندمدت است؛ بیشترین میزان بارش در هفته ۳۷ متعلق به منطقه آستارا در استان گیلان به میزان ۳۳.۳ میلی‌متر بود.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code