آمار

مرکز آمار ایران

تورم شهری تیرماه دو دهم درصد افزایش یافت/ تورم گروه خوراکی‌ها ۱۱٫۱ درصد شد

مرکز آمار ایران از افزایش ۰.۲درصدی تورم شهری تیرماه در مقایسه با خردادماه ۹۶ خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از فارس،شاخص کل (بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۰) در تیر ماه سال ۱۳۹۶ عدد ۲۴۸٫۲ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۱٫۲ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۸٫۹ درصد می‌باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۹٫۴ درصد)، ۰٫۵ واحد درصد کاهش یافته است.

شاخص کل (بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۰) در تیر ماه سال ۱۳۹۶ عدد ۲۴۸٫۲ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۱٫۲ درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ( تورم نقطه به نقطه ) ۸٫۹ درصد می‌باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۹٫۴ درصد)، ۰٫۵ واحد درصد کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری) در دوازده ماه منتهی به تیر ماه سال ۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷٫۶ درصد است که نسبت به همین اطلاع در خرداد ماه ۱۳۹۶ (۷٫۴ درصد)، ۰٫۲ واحد درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۳۰۳٫۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۱٫۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شاخص گروه عمده "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات " نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۳٫۵ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به تیر ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۱٫۰ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۶ (۱۰٫۴ درصد)، ۰٫۶ واحد درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۳۰۱٫۳ رسید که نسبت به ماه قبل ۱٫۲ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۳٫۹ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۱۱٫۱ درصد است.

شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در تیر ماه ۱۳۹۶ به رقم ۲۲۹٫۳ رسید که نسبت به ماه قبل ۱٫۳ درصد افزایش داشته است. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷٫۰ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به تیر ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۶٫۲ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۶ (۶٫۲ درصد)، تغییری نداشته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.