نیلی

توضیحات رئیس دانشگاه تهران درباره هنجار شکنی عده‌ای در ۲۳ اردیبهشت

پیرو اتفاقات حاشیه‌ای روز دوشنبه، جلسه ریاست دانشگاه تهران با دانشجویان ظهر امروز برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل ازخبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، روز دوشنبه دانشگاه تهران درگیر برخی حواشی بود که توسط چپ‌گرایان ایجاد شد، اتفاقاتی که به گفته معاون فرهنگی دانشگاه تهران توسط عده‌ای  از خارج دانشگاه  سازماندهی و برنامه‌ریزی شده بود.

 
با توجه به حواشی روز دوشنبه بسیج دانشجویی دانشگاه تهران خواستار برگزاری یک جلسه با حضور محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران شد.
 
بسیج دانشجویی دانشگاه تهران از نیلی احمدآبادی درخواست کرد تا امروز پس از اقامه نماز ظهر و عصر برای پاسخگویی به دانشجویان در مسجد این دانشگاه حاضر شود.
 
بر این اساس محمود نیلی احمدآبادی ریاست دانشگاه تهران و دانشجویان این دانشگاه در حال حاضر در مسجد دانشگاه تهران جمع شده‌اند تا پیرو حواشی روز دوشنبه دانشگاه تهران که نتیجه سوء مدیریت در اجرای قوانین فرهنگی است، تصمیم‌گیری کنند.
 
جلسه ریاست دانشگاه تهران با دانشجویان برگزار شد

نیلی احمدآبادی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر آن که چرا برخی از دانشجویان بدون داشتن هیچ مجوزی به رسمیت شناخته شده‌‍اند و تریبون دارند، اظهار کرد: دانشگاه محلی برای ایجاد گفتمان و طرح مواردی برای بحث است، ما به عنوان مسئول تمام تلاشمان را به کار گرفته‌ایم تا وظیفه خود را به درستی انجام دهیم و اگر کمبود‌هایی وجود دارد مربوط به دوره‌های قبل از ما است.

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد:  سیاست ما روز دوشنبه از ابتدای حواشی  هدایت اعتراض‌ها به داخل سالن و فضایی بود که تشنج کمتری به همراه داشته باشد و این موضوع را نباید به معنای به رسمیت بخشیدن این حرکت بدانید، زیرا ما تنها به دنبال کنترل فضا و پیشگیری  از ارسال تصاویر تشنج‌ها از طریق رسانه‌ها به محیط خارج از دانشگاه بوده‌ایم.

جلسه ریاست دانشگاه تهران با دانشجویان برگزار شد

وی گفت: تعداد معترضان روز دوشنبه بسیار کم بود و به وجود آمدن اتفاقاتی از این دست به معنای شدید بودن قضایا نیست، اینکه تصور کنیم ایستادن یک خانم در ورودی دانشگاه علت اصلی بروز اتفاقات بوده نکته‌ای اشتباه است.

نیلی احمدآبادی افزود: دانشگاه برای رد ادعای وجود گشت نیازی به ارائه بیانیه ندارد، زیرا اجرای قوانین مرتبط با حجاب جزئی از وظایف دانشگاه است.

جلسه ریاست دانشگاه تهران با دانشجویان برگزار شد

همچنین یکی دیگر از دانشجویان از نیلی احمدآبادی درباره اینکه چرا این اتفاقات هر ساله تکرار می‌شوند، بیان کرد: نباید از دانشگاه بخواهید که درباره تمام موضوعات نظر دهد و آن را برطرف کند، زیرا حل مشکلات نیازمند راهکاری علمی و زمان‌بر است.

حواشی کوچک  نباید خوراک دستگاه‌های مخالف نظام شود

رئیس دانشگاه تهران تصریح کرد: نباید اجازه دهیم که این موضوعات کوچک خوراک دستگاه‌های مخالف نظام شود، دانشگاه تهران اتفاقات رخ داده را از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد که این اتفاقات سبب ملتهب شدن فضای دانشگاه شود.

توضیحات نیلی احمدآبادی درباره التهابات ٢٣ اردیبهشت در دانشگاه تهران +تصاویر

نیلی احمد آبادی در پاسخ به این سوال که آیا می‌توانید قانونی که همه دانشجویان به  اجرای آن متعهد هستند را اجرا کنید یا خیر بیان کرد: نباید تمام دانشگاه را با توجه به چند اتفاق اخیر رصد کنید، این دانشگاه همچنان بهترین دانشگاه ایران است و من به اکثر دانشجویان آن افتخار می‌کنم.

وی ادامه داد: امروز برای این جمع شده‌ایم تا وضعیت پوشش و هنجار‌ها در دانشگاه بهبود پیدا کند، زیرا ما معتقدیم که وضعیت پوشش دانشجویان در دانشگاه و خارج از آن متفاوت است.

یکی از دانشجویان دختر پشت تریبون قرار گرفت و درباره آسیب‌های اجتماعی که در خوابگاه به وجود می‌آید از نیلی احمد آبادی سوال کرد؛ او پرسید آ یا اینکه تعدادی نوازنده مرد وجود داشته باشند و تعدادی خانم در حضور آن‌ها شروع به رقص و پایکوبی کنند جزو قوانین دانشگاه است؟

نیلی احمد آبادی در پاسخ به این سوال گفت: از این موضوع ناراحت هستم و با توجه به گزارشاتی که مرکز مشاوره ارائه کرده است آسیب‌هایی در دانشجویان وجود دارد که ما باید آن‌ها را برطرف کنیم و در راستای شادی دانشجویان قدم برداریم.

یکی دیگر از دانشجویان درباره اردو‌های مختلط و مشکلات ایجاد شده سوال پرسید و رئیس دانشگاه تهران در جواب آن گفت: دانشگاه در حد خود برای مقابله با این موضوعات اقدام کرده و معتقد است که در راستای همین قوانین و در غالب هم‌فکری‌ها می‌تواند مشکلات را برطرف کند.

احکام کمیته انضباطی محرمانه صادر  می‌شود

وی ادامه داد: نباید فکر کنید که کمیته انضباطی وارد عمل نشده است، زیرا احکام به صورت محرمانه صادر می‌شوند و ما به دنبال برخورد حداقلی هستیم.

نیلی احمد آبادی اظهار کرد: باید از تمام جوانب به موضوعات نگاه کنیم چرا یک دانشجو ممکن است دست به کار‌هایی ناهنجاری بزند و دانشجویی دیگر این کار‌ها را انجام ندهد، پس باید تفاوت میان افراد را رصد کنیم و باز هم تصریح می‌کنم که دانشگاه باید به مشارکت دانشجویان اعتقاد داشته باشد.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.