جانشین ستاد مدیریت بحران یاسوج؛

توقف عملیات روز پنجم جستجوی پیکرجانباختگان سانحه هوایی

جانشین ستاد مدیریت بحران استان عنوان کرد: متاسفانه شرایط جوی امروز نامساعد وهمراه با بارش برف شده است و در حال حاضر امکان ادامه علیات وجود ندارد و حتی برخی از گروههایی که در محل حادثه حضور داشتند ارتفاع برف تا یک متر و نیم هم می رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از دانا،  در پی سانحه هواپیمایی تهران_یاسوج در ارتفاعات قله دنا، بعد از ۴ روز کار امداد و نجات و تلاش شبانه روزی هنوز انتقال اجساد گرفتار آمده در زیر کوههای برفی به دلیل شرایط نامساعد جوی و صعب العبور بودن منطقه هنوز میسر نگردیده است و در روز پنجم به دلیل شرایط نامساعد جوی مسئولین از توقف عملیات خبر دادند.

عزیز فیلی معاونت امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد در گفتگو با چهارفصل گفت: پنج تیم امداد و نجات هلال احمر که صبح امروز به محل حادثه اعزام شده بودند که در حال بازگشت هستند.

جانشین ستاد مدیریت بحران استان عنوان کرد: متاسفانه شرایط جوی نامساعد وهمراه با بارش برف شده است و در حال حاضر امکان ادامه علیات وجود ندارد و حتی برخی از گروههایی که در محل حادثه حضور داشتند ارتفاع برف را تا یک متر و نیم  تخمین زده اند.

فیلی در پاسخ به این سوال که آیا امکان ادامه عملیات امدادی وجود دارد، بیان کرد: امروز شرایط جوی بسیار نامساعد است و با توجه به پیش بینی های هواشناسی امکان عملیات امدادی امروز وجود ندارد و اگر هم ساعت ۱۴  شرایط هوا بهتر شود و ما کوهنوردی بفرستیم، شب به آنجا می رسد.

وی یادآور شد: کلیه تلاش نیروهای امدادی حاضر در منطقه انتقال سریعتر اجساد و تسکین بازماندگان و خانواده‌های آنان در یاسوج است.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code